Vieläkö on miehesi pettäminen mielessä, vai mitä ihmettä se flirttailu oli? Ei olla vähään aikaan nähty.
Hei nainen!
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Mikä mies? Sä oot mun mies eikä kukaan muu koskaan.
Olenko luvannut pettää, vai toivotko vain? Erästä miestä toki rakastan ja ikävöin, joten ei se olisi pettämistä ...
Se just olis pettämistä. Mietippä itse uusiks. Jos olet jonku muun kanssa kuin sen jota rakastat ja ikävöit. Petät taatusti jollain tasolla jotain. Ymmärrätkö edes ketä petät silloin? Petät sitä jonka kanssa olet jos rakastat jotain toista.
Laita lasinpohjat silmille.
Miksi? Sun vuokses vai? Älä naurata. Eiks se ole kivempaa ku on sen kans jota oikeasti rakastaa? Ihan sama mitä tekee kun se tapahtuu sen kanssa kenest välittää eniten.
Sä välität palstasta eniten. Toivottavasti oot tyytyväinen elämääs täällä. =)
Kiitos ritarillisesta puolustamisesta. Just näin, rakastamalleni miehelle antautuminen ei olisi pettämistä! Kaikkien pettämistä on se mitä tekee kotona.
Mielestäni tuo olisi enemmänkin itsensä pettämistä 🤔 ¿
No ei ole kyllä mieleen tullut. Jos olisi en VK.nloppuja kyhnöttäisi kotona. Ihmiset kun ovat erilaisia.
Tämä oli yhden naisen mielipide.
Katsoa saa, mutta ei koskea? Onko flirttailu pettämistä? Sivusta vaan en ole varattu.
Mihin sitä katsoo ellei silmiin? Väistöliikkeet kertoo epärehellisyydestä.
Yleensä ihmisiä katsotaan silmiin ja jotkut ymmärtää sen flirttinä vaikka ei sitä toisen puolelta ole.
Voi sinua miehesi se minun perässä on😘
Kyllä olen edelleen ajautunut haaveilemaan kielletyistä asioista kanssasi mies. Yritän saada niitä ajatuksia loppumaan, mutta vaikeaa se on.
14.14 lopettakaa te erään naisen perässä kulkeminen. Tsot tsot👆👆 ei hyvältä näytä.
Tuomitse vain minut tuomitsitko samalla itsesi?
En kulje kenenkään perässä. En myöskään tuomitse ketään.
Ollaan sovittu: Mun hengailu naisen kanssa ei ole pettämistä. Et ole vissiin ymmärtänyt sitä vielä?
Ei täällä kukaan mitään ymmärrä. Joka vastauksessa kuvitellaan omiansa, jotta saisi kohun aikaan.
Monta eri vastaajaa.
Niinpä, ihme skeidaa.
Olen mieheni kanssa vain lasten takia. Hän kohtelee toisinaan minua välinpitämättömästi ja pitää itsestään selvyytenä.
Noin se menee kun ei ihmisiä tunne😆.
Palkkasi putoaa euroja.
Ei tunteille voi mitään. Kukaan normaalilla järjellä, aikuisella elämän kokemuksella ja kohtullisuudella varustettu ihminen pidä tunteita tai tunteista keskusteluna pettämisenä. Se mitä niiden tunteiden kanssa toimii voi olla pettämistä. Jos tunteita on suhteesta ulos, se toki voi loukkaa, mutta myös herättää miettimään onko suhteessa kaikki hyvin.
On parin keskinäinen asia saako suhteessa ollessaan flirttailla, hymyillä, tanssia hitaita, pusutella tai harrastaa seksiä muiden kanssa. Se mikä on sovitun rajan sisällä, ei ole pettämistä, Jos suhteessa on kaikki edes tyydyttävästi, tuskin, useimmiten ulkopuolelle on mitään halua edes katsella. 😉
Joskus on myös tilanteita, että parin ”liitto” on kulissi, eikä kumpaakaan enää kiinnosta millään tavalla ”puolison” seksielämä tai sen puute. Ja on olemassa myös lupa tehdä mitä haluaa. Näin ei tietysti ole yleensä kuin liitoissa, joissa rakkaus on kuollut.
En ole itse kyllä firttailut kun ei olla nähty sitten viime ke, eli ihan sivusta tämä.
En ole varattu ollut enää pariin kuukauteen.
En minäkään olen nyt valmis pettämään. 🔥🔥🔥🔥
Flirtti piristää elämää! Pettämisenä sitä pitävät ovat pipo kireellä! Verenkierto taitaa siis olla estynyt ... kaikin tavoin.
Samaa voisin kysyä, onko jotain (vielä?) mielessä?
No se kiihkeä rakastelu erään tietyn kans😁
olen a-seksuaali, ja ainoa hupi elämässni on tämä palsta,
ei sosiaalisia suhteita, kuin yksi kaveri, ei kai sitäkään multa oteta pois? )=
palstahan on ollut minun kaveri jo pidemmän aikaa, ei omaiset juurikaan pidä
yhteyttä, ja muut kaverit ovat mitä ovat, en pidä heihin enää yhteyttä.
olen aika vaaraton tyyppi, kiltti, tunnollinen, ahkera, en yhteikunnan taakka,
joten voinko vain palstailla täällä?
T
Hei!
Ei mulla ole miestä ja halusin olla vain kaveria. Säikähdit turhaan.
Olet typerä.
Sori en oo aatellu pettää. Ja iteppä flirttailit kyllä ensin. Sika.
Ei sen kummemmin ole ja mullä 8n miäs vain muistoissä
Jos miähen haluaisin niin ottaisin mutta miun historijä lähtöö itsestäni,,...
En ole kenenkiään orja jos joku uattelloo että olisin ....
Mänen tuntemuksieni mukkoon kuuluukin pi niin tehdä....
Lähden mänemään jos haluan ja takasin ei oo vähhöön aikoon tulemistä mutta mitäpä itse matkoilläsi opit
....,,??
Lähelle liikun mutten kovin kauvos tuassiin
Lähden vain halustä en pakosta
Jä miä en yritä lähestyy sinnuu ainnain kuin siä ärjyt miulle kun tuankin metrijä lähemmäs....
Näin oottä antanna ymmärtee
Vaivoo vuan jos pijät tyhmäämpänä
Mutta miännäi oonnii savolainen ja syntynnä tänne
Minnuu ei siin kiinnostä lähtöö kauemmäs
Kuin jo lähellä oonnääin
Miäshän tuo muttä pualisoks en ottois kun piästellöö pahojä suustiään
Ei tulisi mielen viereenkään. Rakastan häntä.