Kesä tullee olemaan hieman hiljaisempaa aikaa tartuntamäärissä. Mutta loppupuolella tulee maailmalla uusia tautiaaltoja. Vielä ei olla Suomenkaan kohdalla selvitty edes ensimmäisestä.
Euroopassa oleva koronavirus on jo muuntunut siitä Kiinassa alkunsa saaneesta ja lähteneestä viruksesta.
Mutta virus tulee muuntumaan tästä koko ajan yhä enemmän. Tuleeko siitä vaikutuksiltaan pahempi, niin jää nähtäväksi. Tätä kun ei kukaan meistä vielä tiedä.
Jos ihminen on sairastanut esim. lintuinfluenssan, siitä olisi jonkinlaista hyötyä, mikäli sattuu sairastumaan tähän tautiin. Näyttöä tästä maailmalla jo hieman on.
Jos tautia ei saada tukahdetuksi, tehokasta rokotetta kehitettyä ja markkinoille, tai rajoitustoimia ei pidetä voimassa, niin siinä tapauksessa aika moni tulee sairastumaan tähän tautiin. Taistelu aikaa vastaan on jo alkanut. Toivottavasti tutkijat löytävät sen yhdistelmärokotteen, joka tehoaa koronaan.
Virus on jo muuntunut
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oli hienoa kuulla asiantuntian sataprosenttisesti oikea selostus asiasta.
Maailmassa ei ole ketään muuta joka oikeasti tietäisi näin paljon tästä asiasta. Mutta onneksi edes yksi löytyi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491