KAKSI HEVOSNAAMAA

Nyt on aika näiden kahden miesmäisen hevosnaaman näyttää kyntensä. Mistä seuraavat miljonäärit napataan? Kumpikin esitellyt luxuskämppiään ominaan ym. Voi olla Martinalla ja Nannalla uuden rahoittajan saanti vaikeaa.
Miksi hyvinvointivalmentajilla ukot lähtee??
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Samaa miettinyt. Näiltä kahdelta en kyllä tilaisi mitään valmennuksia!

Äänestä

Karalahti ei kylläkään ole varakas, ja pakettitalo Keravalla ei kauheasti kustanna. Asunto mahdollisine lainoineen lienee vaimon nimissä, kun ent. kiekkoilija on ulosoton asiakas.

Äänestä

Niiden pitää lähteä Aleksis Kiven kadulle tienaamaan. Ne ovat niin notkeita, että voivat saada vakituisen asiakaskunnan. Niiden täytyy vain hankia itsepuolustustaidot, koska siellä on verinen taistelu asiakkaista ja vastuksena ovat virolaiset ja venäläiset ammattisisaret. Escortti olisi kai parempi. Kuin olisi Sara Siepillekin, kun Roopella on jo muu perhe...

Äänestä
  • Entä se nuori perseenpyörittäjä, joka sai FB-rahoja jo 10.000 e. Kenelle äijälle tai muijalle se Business Finlandissa antoi? Ainakin sillä on kymmenen vuotta aikaa kerätä isojen varpaiden välillä jotain koulutusta ja ehkä tienistiä pahan päivän varalle, jos älyää. S. Sieppi ei ole älynnyt.

    Äänestä

Tässäpä oikein järjenjättiläisten kommentteja.

Äänestä
  • Kyllä, suomalaiset äitylit ovat järjenjättiläisiä.

    Äänestä

Karu totuus on , että nämä kirjoitukset ovat karua totta. Näiden kahden naisen ja heidän seuraajiensa kohdalla toimeentulossa ei ole valinnan varaa... tällä hetkellä.

Äänestä

Aleksis Kiven kadun venäläiset ja virolaiset yrittäjänaiset muistuttavat oikeita naisia, jopa kauniita naisia.
Toista se on tällä hevosnaamakaksikolla.

Äänestä

Kyllä Aleksiskivenkadulla on kohta ruuhkaa, ja hinnat laskee.

Äänestä

Ja kimppaan Kivilahden "kaunottaret".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt on aika näiden kahden miesmäisen hevosnaaman näyttää kyntensä. Mistä seuraavat miljonäärit napataan? Kumpikin esitellyt luxuskämppiään ominaan ym. Voi olla Martinalla ja Nannalla uuden rahoittajan saanti vaikeaa.
Miksi hyvinvointivalmentajilla ukot lähtee??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu