Uutta kehiin

Eikö Nivalasta tosiaan löydy keskustelijoita? Ei kaikki halua nimellään asioita Nivala-lehteen. Vuosien vanhoja keskusteluja vain roikkuu. Mitä mieltä olette harmaan rötiskön purkamisesta kylän alapäässä. Kauan sitä saikin odottaa. Oli häpeänä koko pitäjälle. Kenenkähän se oli?
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Keksi joku oikea keskustelunaihe eikä mitään juoruja "kenenkähän seki rötiskö oli". Käy kysyyn kunnantalolta.

Jos on vain pahansuopaisia ajatuksia oksennettavana, niin kannattaa miettiä miksi sanotaan, että puhuminen on hopeaa, vaikeneminen on kultaa. Parempi olla hiljaa kuin puhua pahaa.

Jos on liiaksi aikaa kysy mieluummin lenkkeily- ja ulkoilumaastoista, vapaaehtoistöistä ja konkreettisesta muiden auttamisesta jne. kuinka näitä voi toteuttaa nyt korona aikana ja muutenkin.

Minä lähden sateeseen lenkille jonka jälkeen lähden tekemään halkoja kahdelle vanhukselle. Menee päivä talteen kuten vanhat sanoo.

Äänestä

Martikaisen perikunnan taisi olla, on hyvä että nämä ränsistyneet puretaan rumentamasta meidän yhteistä ympäristöä ja kaupunkikuvaa. Kiitos toimeen panijoille. Pois on jo meskuksen kaarihalli ja rajaniemen kukkakauppa ja vanha rauhanyhdistys lähtee kohta. Vielä löytyy nivalasta purettavaa sivukyliltä myös jotta ryhtykkääpä töihin.

Äänestä

Nivalassa ei tapahdu mitään, ei sitten mitään.

Äänestä
  • Kyllä tapahtuu, paska ainakin haisee, joten jotain toimintaa on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö Nivalasta tosiaan löydy keskustelijoita? Ei kaikki halua nimellään asioita Nivala-lehteen. Vuosien vanhoja keskusteluja vain roikkuu. Mitä mieltä olette harmaan rötiskön purkamisesta kylän alapäässä. Kauan sitä saikin odottaa. Oli häpeänä koko pitäjälle. Kenenkähän se oli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu