Onko Minna-Martina Aitolehti-Kortelampi-Eerikäinen-

lähes Therman hyvä äiti?
Julkisuuteen peilattuna on todella kaukana hyvästä äidistä.
Ihku äiti lähtee ryyppäämään ja lapset tungetaan 10 vuoden takaiselle ex-miehelle, ja toinen lapsista ei edes ole tämän ex-miehen, toinen kait on?
Ottaa jälkimmäisen lapsensa pelivälineeksi uusimmassa erossaan( tosin ei ollut avioero).
On luonut itselleen sellaisen imagon julkisuuteen että lapsensa saa hävetä äitiään joka ikinen päivä.
Netti on niin armoton että sieltä löytyy kaikki.
1696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Aika erikoinen persoona on ja tuskin tuolla luonteella voi olla hyvä oikeastaan missään.

Äänestä

Ex-mies on strippari Esko "Kynsilakka" Eerikäinen.
On sitä ensimmäistä lasta paiskattu vanhemmilla.

Äänestä

Onko Martina ollut joskus lesbosuhteessa jonkun Minna Kortelammen kanssa, vai mistä tuollainen nimirimpsu oikein tulee?

Äänestä
  • Martina Aitolehden aito nimi oli Minna Kortelampi.
    Hänen lesbosuhteista ei ole tietoa.

    Äänestä

Ei ton pitäisi olla äiti ollenkaan, kuten ei hänen äitinsäkkään.
Valitettavasti lisääntymiseen ei ole lisääntymiskorttia suoritettavana. Jos olisi niin nyt kirjoitettaisiin ihan muista ihmisistä kuin Kortelampi-Aitolehdistä, ja mitä muita nimiä näillä onkaan.

Äänestä

Jospa hän olisi osallistunut seksuaalivalistuskurssille missä olisi kerrottu ehkäisystä, ja hän olisi vielä ymmärtänyt kuulemansa ja ei enää lisääntyisi.

Äänestä

Selvästi skeida mutsi.

Äänestä

Ei hyvä heilu, kun nämä tyttäret kasvavat. Ovatko jo koulukiusattuja. Vanhempi tyttö saa kyllä hävetä vanhempiansa, sen verran otsikoita ovat saaneet aikaan yhdessä ja erikseen ollessaan. Nuorimmainen osasi jo hävetä, kun äitinsä laittoi videota nettiin puolipukeissa. Äidillä ei ole kyllä kaikki kotona, kun nauroi vaan, eipä silti ei häneltä muuta voi odottaakaan sen verran sekopäältä on aina vaikuttanut. Puuttuu ihan täysin minkäänlainen kunnioitus lapsia ja muita ihmisiä kohtaan oma ego on ollut aina tärkein.

Äänestä

Ton ikäiset lapset ovat herkässä vaiheessa, ja tuollaiset vanhemmat voivat suista lapsien elämän lopullisesti raiteiltaan jo nuorena.

Äänestä

Tälläkin sivustolla löytyy vain muutama hihhuli joiden mielestä Martina on hyvä äiti.
Kyseenalaistan heidän äiti käsitteen välittömästi.

Äänestä

Mitä täällä vouhotetaan Martinan äitiydestä?
Mutsi se on siinä missä moni muukin.

Äänestä

Eiks toi nyt kerro hyvin paljon ihmisestä että käyttää aborttia ehkäisynä, tai jälkiehkäisynä. Sairashan tuo on.

Äänestä
  • Tyhjätaskulle e-pillerit ja kortsut ovat ulottumattomissa. Yhteiskunta hoitaa abortit.

    Äänestä

Äitejä on niin monenlaisia. Osa ei sovellu äidiksi, mutta siitä huolimatta tekevät lapsia.
Narsisti voi tehdä lapsia ihan vaan huvikseen, tai oman tilanteensa korjaamiseksi.

Äänestä

Jokaisella on oma mielipide hyvästä äidistä.
Verrokkia on vaikea löytää.

Äänestä

Positiiviset ajatukset Minna-Martinan äitiydestä ovat kovin vähissä.
Kuka äiti pakkaa lapsia autoon ja lähtee kännissä ajamaan? Martinapa hyvinkin.
Kuka äiti lykkää lapsensa ex-miehelle kun pitää päästä kännäämään ja bilettämään?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

lähes Therman hyvä äiti?
Julkisuuteen peilattuna on todella kaukana hyvästä äidistä.
Ihku äiti lähtee ryyppäämään ja lapset tungetaan 10 vuoden takaiselle ex-miehelle, ja toinen lapsista ei edes ole tämän ex-miehen, toinen kait on?
Ottaa jälkimmäisen lapsensa pelivälineeksi uusimmassa erossaan( tosin ei ollut avioero).
On luonut itselleen sellaisen imagon julkisuuteen että lapsensa saa hävetä äitiään joka ikinen päivä.
Netti on niin armoton että sieltä löytyy kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu