En tiedä suunnitelmiasi mutta minä en jaksa tehdä enää yhtäkään taloa se on kovaa hommaa.
Näin on asiat
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Se on kovaa hommaa, totta. Ja kallista. Mutta oma koti on aina oma.
Niin se voi olla oma kun ostaa valmiinakin.
Taloista on vaan vaivaa.
Elämä on pelkkää vaivaa
Joo niin on, ja tää palstaki jo vaivaa
Yhdessä tehdään suunnitelmat. Siksi niitä ei ole vielä.
👍👩Jepulis.
Enhän mä voi suunnitella sun kanssa tapahtuvan yhtään mitään, kun en tiedä tahtoisitko sä mua edes ikinä. Sähän puhutkin mulle tulevaisuudesta niin, että olet jonkun muun, kuin mun kanssa.
🏘️🏠🏡
Ehä minä taloa ku sais vaan sen rakkauven..😍
n>m
Mulla on jo talo. Se kaipaa lähinnä vaan rakkautta.
sulla on jo taloudellisia neuvoja, rauhotus nyt pikkuse.
https://www.youtube.com/watch?v=bB3aXbCClgA
RAUHOITU!!!!!!
Lopullisesta kuolemasta olen haaveillut. Yksikään haave ei ole milloinkaan toteutunut jumala antaa minun haaveeni muille tai vääristelee haaveitani. Ethän sinä nyt tuollaista toivo vaan sinä toivot tietenkin tällaista. Olen pelkästään vanki ja orja tässä maailmassa pilkattava ja nöyryytettävä ikuisesti.
Tuo viesti ei ole aloittajalta.
Haha et ole tehnyt ensimmäistäkään, että se siittä. Kunhan kehuskelit tehneesi, mutta kyl sun jutut tiedettiin. Olet ostanut jotain läpimätiä rostiskoita, ja niitä peukalo keskellä kämmentä "rempannut" ja myynyt eteenpäin yhtä tyhmille kuin itse olet, mutta rakentaja Ranea susta ei saa parhaalla mielikuvituksellakaan, puhumattakaan ettäTimpuri Timiä.
Aloittaja on nainen.
Voi raasu pieni :)
Minulla on ihan hyvä asunto, missä asua, ei tarvitse taloja rakennella. Tämä omalleni, jos ajattelee samanmoisia aatoksia.
Talo ei tee onnelliseksi, kyllä ne on ihan muut asiat.
Aloituksessa ei ole onnellisuudesta kyse vaan jaksamisesta.