Kielipolitiikassahan ei voi olla mitään vikaa, sillä jos olisi

sen olisi demokraattinen päätöksenteko jo poistanut.
3<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja koska pakkoruotsia ei ole poistettu, suomalaiset haluavat pakkoruotsia.

Äänestä
  • Ostavatko ruotsinkieliset säätiöt lisä-ääniä eduskuntaehdokkaiden vaaliraha-avustuksilla?
    Suomessa on perustuslain mukaan jokaisella yksi ääni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ostavatko ruotsinkieliset säätiöt lisä-ääniä eduskuntaehdokkaiden vaaliraha-avustuksilla?
    Suomessa on perustuslain mukaan jokaisella yksi ääni.

    Ostavat edustajien ääniä muista ryhmistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

sen olisi demokraattinen päätöksenteko jo poistanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu