Audi ja Skoda on samoja romuja. Kaks tuotetta vaan eri paketissa.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Niin samaa ww corporeisson tekniikka sisältävät molemmat merkit!😁😁😁
- Anonyymi
Se on ŠKODA eikä mikään Skoda. Siis isoilla kirjaimilla ja suhu-s.
- Anonyymi
Kannattaa siis ostaa Audi, koska siinä palaa enemmän rahaa.
- Anonyymi
Jos asiaa kysytään tojohönöiltä silloin kun on esillä tilastoja maailman suurimmasta autovalmistajasta, Volkswagen, Audi, Skoda ja Seat eivät ole samoja, mutta Toyota, Lexus, Daihatsu ovat.
- Anonyymi
Ei saksalaista autoa, rahaa ja öljyä palaa hirveästi.
- Anonyymi
Ota selvää, ymmärrät asian. Suhuäänellä mainittu Skoda on itäauto vieläkin, mihinkä koira karvoistaan. Saksan volkkarilla länsimaistettiin tämä Skoda paremmin myyväksi, kuten kävikin.
Lexus, Toyotan sisar malli on lähempänä Toyotaa kuin Skoda koskaan VAG.a. Seat, tuo Espanjan ylpeys on yhtä tyynni liitetty Vag-yhtymään, ei siis mitään alkuperäistä osuutta.
Audi, tuo parempi volkkari on enemmän hintansa arvoinen suhteessa vaikka Skodaan, huomioiden merkin arvostuksen, arvonaleneman ja sosiaaliset tilanteet, Audista kehtaa paremmin nousta ulos julkisilla paikoilla (vanha, kulunut, mutta totuudenmukainen letkautus).
Vaikka Audista merkkilisää joutuu maksamaankin on setämän konsernin sisareisiin nähden enemmän auto. Näiden kaikkien sisarmallien yhdistymä oli menestysmerkeille Audille ja Porschelle alamäkeä, joka jatkuu, tosin ilman yhdistymistä monikin tästä konsernin merkistä olisi joutunut lopettamaan tuotantonsa.
VAG-yhtymän nykymaineen perusteella ei pitäisi hehkuttaa "maailman suurin autonvalmistaja". Toisin sanoen ovat valmistaneet maailmalle eniten autojätettä, mitä kanteisiin uskominen jne.
- Anonyymi
Samaa mieltä.
- Anonyymi
Samoja ovat.
- Anonyymi
Octavia on tarjonnut huomattavasti paremman hinta/laadun kuin A4
Katsokaan käytettyjen hintoja. Sellaiset rahat laittaa mieluummin omaan taskuun.
Vielä kun vw tekisi järeän ketjujakopään johonkin 1.5tsi koneeseen. Että ajaa varmuudella 300tkm ennen vaihtoa. Alenee kulut merkittävästi - Anonyymi
Olennaisin ero on, että Audista kehtaa nousta ulos julkisella paikalla. 😀
- Anonyymi
Sulla on heikko itsetunto kun automerkki vaikuttaa noin paljon elämääsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510