Tällä puolueella ei ole tulevaisuutta. Sininen menneisyys sopisi paremmin nimeksi varsinkin kun puolue haikailee jonkinlaisen paremman menneisyyden perään kuten Soini yhdessä sloganissaan totesi että "ennen kaikki oli paremmin".
Tämä pätee tähän puolueeseen , ennen tosiaan kaikki oli paremmin kun puolueella oli 20 kansanedustajaa ja monta ministeriäkin ja tällä hetkellä on nolla kansanedustajaa ja nolla ministeriä.
Ei muuta kuin kannattajakortteja väärentelemään sillä turha luulla että saatte oikeasti kerättyä riittävän määrän kannattajakortteja jotka vaalikelpoisuuteen vaaditaan.
Eikö puolueen nimen tulisi nykyään olla Sininen menneisyys?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022176- 1001567
- 801285
- 1211283
- 1171226
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571044Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601024- 511007
- 36932
- 33814