Eipä kiinnosta maailma

Olen jo astumassa ulos tästä maailmasta eli alan tulla vanhaksi. Toiveeni kuitenkin on, että aloitamme vielä loppuvuosiksi yhteiselämän ja koen tällaisen ajatuksenkin mielihyvää tuottavana eli rakkaudesta kuitenkin on kyse. Maailma on paljon koetellut meitä, mutta koettelemukset kaiketi nyt päättyvät ja niin onkin. Kiitos , kun luit pyyntöni. Ilmoittelehan.

telecaster
754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kirjoittajalla on tuttu tyyl, mutta nimmari ihan väärä.

Äänestä

Kaikkihan me tullaan vanhaksi, niin se vaan tulee menemään ja paras hyväksyä tosiasiat. :DD

Äänestä
  • Kannattaa alkaa petaamaan ajoissa vanhuutta sellaiseksi, että sitä elämää on sitten antoisaa viettää.

    Äänestä

En usko romanttiseen rakkauteen. En halua parisuhdetta. En halua sinua.

Äänestä
  • Tässä puhuttiin vanhuudesta ja vastauksessani viittasin hyvän elämän petaamisella siihen, että ihmissuhteet kannattaa olla kunnossa, ettet jää ihan yksin sitten kun olet poissa työelämästä. Joitain tulevaisuudensuunnitelmiakin kannattaisi olla eläkepäivien varaksi. Miettiä sitä, mitä haluat ja aiot tehdä, miten aiot viettää elämäsi viimeiset vuodet. Myös talous ja tuleva eläkemäärä saattaa olla aika keskeinen asia, jota kannattaa alkaa miettimään jo ajoissa, ettet sitten joudu Hurstin leipäjonoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tässä puhuttiin vanhuudesta ja vastauksessani viittasin hyvän elämän petaamisella siihen, että ihmissuhteet kannattaa olla kunnossa, ettet jää ihan yksin sitten kun olet poissa työelämästä. Joitain tulevaisuudensuunnitelmiakin kannattaisi olla eläkepäivien varaksi. Miettiä sitä, mitä haluat ja aiot tehdä, miten aiot viettää elämäsi viimeiset vuodet. Myös talous ja tuleva eläkemäärä saattaa olla aika keskeinen asia, jota kannattaa alkaa miettimään jo ajoissa, ettet sitten joudu Hurstin leipäjonoon.

    En joudu Hurstin leipäjonoon. En halua elää yli 65 vuotiasksi. Elämä on nyt, ei joskus.

    Äänestä

Tässä on mennyt jo useat kuukaudet, jopa muutama vuosi hukkaan. Molemminpuoleisesta kiinnostuksesta on kyse, muttei tapahdu mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen jo astumassa ulos tästä maailmasta eli alan tulla vanhaksi. Toiveeni kuitenkin on, että aloitamme vielä loppuvuosiksi yhteiselämän ja koen tällaisen ajatuksenkin mielihyvää tuottavana eli rakkaudesta kuitenkin on kyse. Maailma on paljon koetellut meitä, mutta koettelemukset kaiketi nyt päättyvät ja niin onkin. Kiitos , kun luit pyyntöni. Ilmoittelehan.

telecaster

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu