Limppu flööbaa kirjassansa

Anonyymi

Eduskuntatyö teki hänet sairaaksi, niinpä niin. Ministerin työ vei terveyden. Aika lailla joo, varmaankin? Syöminkin määrällä ja laadulla ja liikkumattomuudella ei mitään osuutta asiaan, eihän Limppu? Moniko muu on sairastunut Limpun tauteihin ministerinä? Se on Limppu sillä lailla että Karman laki toimi sinunkin kohdalla. Sait mitä ansaitsit ja olet loppuelämäsi ajan politiikan likasanko, jota levittelet ympäriinsä omaa oloa helpottaaksesi. Koetapa ruveta katselemaan koulutusta vastaavaa työtä, työntekemisestähän sinä olit niin kovin tarkka. Kirjan kirjoittaminen sopeutumisrahan turvin ei ole mitään työtä. Ole mies, luovu sopeutumisrahasta ja mene palkkatöihin.

6

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huonon politiikan seuraus on äänestäjien epäluottamus. Demokratiassa pitää muistaa vaaleissa jättää äänestämättä sellaista poliitikkoa, joka pettää kaikki lupauksensa ja tekee toisenlaisia tekoja.

      • Anonyymi

        Jos menee hallitukseen, joutuu tekemään kompromisseja, jotka ovat vaalinaluspuheiden vastaisia. Aika naiivia kuvitella jotain muuta.

        Nyky-ps ei ole muuttanut poliittista linjaa verrattuna aikaan ennen vuotta 2017, eli piti vain itse päästä hillotolpille heidän ilman mitään poliittista sisältöä.


    • Anonyymi

      Maatiloilla kova puute työntekijöistä. Niin, että sinne nämä Lindströmit, Mattilat, Soinit, Terhot ym sintujen pudokkaat. Kokoomusjäte S Koskihan jo puskeekin pellolla töitä traktorin kanssa.

      • Anonyymi

        Sieltä maaseudulta ja maatalouden työn hedelmistä se ruoka suomalaisten pöytään tulee.
        Niin sinunkin. Miettisitkö hetken sitä.
        Suomi ja suomalaiset tarvitsevat maataloutensa jo huoltovarmuuden vuoksi.
        Arvostan jokaista maatalouden työntekijää.


    • Anonyymi

      Kirjan se kirjoitti 38 v eduskuntaraakki Kärnäkin sopeutumisrahalla. Me elätetään näitä luusereita.

    • Anonyymi

      Osaamisen puute sairastutti ja se ettei voinut tunnustaa tosiasioita ministeritehtävät olisi kuulunut luovuttaa jollekin niistä asioista ymmärtävälle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe