Ruoste kukkii jo komeasti ovien alaosissa ja lokareissa. Kuka tuollaisia korjaa tai paremminkin fiksaa? Itse on osaa enkä opettele. Pari vuotta aattelin romun vielä pitää. Uutta peltiä ei kaiketi ole järkeä laittaa, maksaa mielestäni liikaa. Tonnin pyysivät ruostevaurioihin erikoistuneessa pikkupuljussa ja sanoin ei. Kotterokaan on tuskin parin tonnin arvoinen.
Vähän meikkausta...mistä?
höntti
2830
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on tosiaan vielä jonkun vuoden kuluttua parin tonnin kottero, jos pidät sitä yllä. Jos et pidä, sitä ei enää ole. Verrattuna parinkymmenen tonnin kotteron arvonalennukseen samana aikana ajat kuitenkin halpoja kilometrejä.
Totta puhut, mutta ettäkö oikein uutta peltiäkö? Minusta riittää että laittaa ne rahat oikeisiin korjauksiin ja jättää ulkoasun puolitiehen. Mitähän noi fiksarit veloittaa?