Angela Merkkel

Anonyymi

On saattanut Saksan suuriin talousvaikeuksiin,näinköhän tulee lähtö.

5

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä enemmän tätä eu touhua seuraa, sitä varmempi on ,että Suomi ei kuulu tuohon rahanpainajien rikollisjärjestöön. A. merkkel ddr:stä on ajanut Saksan taloudelliseen kaaokseen. Kyllä olen laittanut käteni kyynerpäitä myöten ristiin ja kiittänyt, että meillä on Presidentti JOKA ON TOLKUNMIÄS. Tiedän kuten kaikki muutkin , että höpinät somessa on vähäisempi kuin huitaisu ilmaan, . Niinistölle silti ,,,,,,,,,,PIDÄ PINTASI ja SUOMEN ja Suomalaisten etu ykkösenö. Tämä on senkaltainen porukka , että päättä itse omanmaan asioista eikä myy nahkaanasa mistään hintaa.. Eilankin yksi eu-pösilö vakuutti, ettei Suomi pärjää ollenkaan ilman eu:ta. Miksi norja ja sveitsi ja nyt myös tulevat niin helvetin hyvin toimeen. Viiden vuoden kuluttua eu EI PUHU eikä PUKAHDA Brittien hyvinvoinnista sanakaan, se tulee olemaan sensuroitu aihe.

    • Anonyymi

      Siksi Merkel ajaa taas suurempia vastuita muille maille ja yrittää saada lopullista voittoa uralleen ,yksi yhtenäinen EU .
      Suurvaltio Saksan määräysvaltaan.
      Tervehtimistapa jo kaikille tuttu.

      • Anonyymi

        Juuri näin.
        Merkel ajaa suurvalta Saksaa ja ottaa taloudenhoidon näppeihinsä.
        Ilman sotaa ja tuhoamista ,yrittää nyt viimeistellä sen mikä jäi kesken aatulta.


    • Oma markka.....itsetehty oma velka oma velanmaksu ja tarvittaessa oma devalvaatioSE ON SUOMEN LINJA . Se on 500-miljaadia parempi linja kuin eu -liittovaltio ja yhteiset velat. KOSKA ne yhteiset velat tarkoittaa ,että patonkimaat ja saksa ottaa velkaa ja SUOMI ON AINA MAKSAJA, Marionetti hokee............... kyllä nyt on löydettävä yhteinen linja ja vastuu. MIKSI NYT. onko liittovaltion rskennusaikataulu pahastikkin jäljessä , vai miksi demokraatit kiirehtivät yhteistä velan ottoa. Kaikki tiedämme. ettei ole muuta tietä liittovaltioon, kuin yhteinen velka, Velan takuut on jo nyt niin isot, että Suomen on viimeinen hetki häipyä demokraattien laivasta. Euvostoliitossa Suomelle jää maksajan osa,mutta toki se vaihe kestää vain hetken, Kun täältä on kaikki takauksina ( SOTAKORVAUKSINA) ryöstetty. Kommunistinen Neuvostoliitto ei tappanut lypsävää lehmää, sotakorvaukset saatuaan, joskin niiden kautta sitä yritti. DEMOKRAATTINEN Euvostoliitto = rahanvalta, jossa ei armoa anneta , Uskon, luotan, toivon ja ootan ,ettei Suomalaisilta silloin ole SISU ja "talvisodanhenki" kadonnet, vaan Suomi saa uudet veteraanit, Ne näyttävät kuuluvan pysyvästi Suomen yhteiskuntaan. (onneksi ) Se on nyt näin , marin LOPETA tuo kliseiden lässyttäminen, sinä olet demokraati ja haluat liittovaltiota ja putki- ja likinäköisenä ITSELLESI "hyvää virkaa" "KREMLISSÄ", MUTTA SUOMALAISET eivät liittovaltiota halua.

    • Anonyymi

      DDärrässä äidinmaidosta imemänsä vasuri geeninsä ja stasissa jatko-opintonsa saanut ja demokraatiksi =kansallis-sosialistiksi jalostettu merkkel seurasi lähietäisyydeltä miten neuvostoliitto toimi, kun rahat hupenivat ja talous sakkasi. Silloin lähdettiin "valtiovierailulle" esim. afganistaniin viemään vasemmistolaista kommunismia =demokraattista politiikkaa, Samalla otettiin ,kuten tiedämme afgaaneilla oli mailman suurimmat kultavarannot, ne otettiin maan lisäksi "MAKSUKSI". Merkkelin orastava euvostoliitto =euroopan liittovaltio, jota merkkel KIISTATTA ajaa. JULKISESTI on muita huputtanut . Merkkelin saksan talous sakkaa ennen liittovaltion syntyä. Siksi merkkel, clintton ja obama yhdistivät voimansa, yrittäen vallata maapallon täydellisintä paratiisia =KRIMIN_NIEMIMAATA- DEMOKRAATTI ELIITIN lomaparatiisiksi. Ei onnistunut saksan NELJÄSKÄÄN RYÖSTÖRETKI Krimille. Ne arot ja vedet olivat liian hankalia kansallis-SOSIALISTILLE jo 40-luvulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      77
      11743
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      97
      8908
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      79
      4686
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      26
      4038
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      3984
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3881
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      45
      2796
    Aihe