Jos olisit pysäyttänyt minut

Anonyymi

ja kertonut, että olet rakastunut minuun ja että haluat minut vaimoksesi, olisi vastaus ollut kyllä. Kyllä kyllä kyllä! Oltais jo vuosia kuljetettu lapsia harrastuksiin, riidelty ja rakastettu. Rakastettu aivan järjettömän paljon. Ja tiedän, että olisit pitänyt minusta hyvää huolta mies. Niin kuin sinä pidät kaikista asioista ja läheisistä. Ja minä sinusta.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kuulostaa aivan uskomattoman hyvältä. Olisin onnea täynnä, jos tuo totta, mitä niin elävästi kuvaat.

      • Anonyymi

        Nämä ne minun ajatukseni ovat häntä kohtaan, ovat olleet ja tulevat olemaan.


    • Anonyymi

      Rakastuin naiseen. Piste.

      • Anonyymi

        Minä en koskaan ole rakastunut kenenkään muuhun kuin naiseen!! Ja ikinä en pystynyt unohtaa häntä!! Hän ei ole pakko mielle vaan hän on täydellinen nainen! Kokonaisuutena täydellinen ihminen! Juuri sen takia en voi saada edes kahville häntä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä en koskaan ole rakastunut kenenkään muuhun kuin naiseen!! Ja ikinä en pystynyt unohtaa häntä!! Hän ei ole pakko mielle vaan hän on täydellinen nainen! Kokonaisuutena täydellinen ihminen! Juuri sen takia en voi saada edes kahville häntä!

        Ihan normaali ihminen, syö, hikoilee ja käy kakalla. Ei kannata nostaa ketään jalustalle, sillä arki romahduttaa kenet vain äkkiä jalustalta ja on epäreiluakin kohteelle, kun ei kukaan voi olla täydellinen, eikä juuri sellainen kuin joku random ajatuksissaan kuvittelee hänen olevan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan normaali ihminen, syö, hikoilee ja käy kakalla. Ei kannata nostaa ketään jalustalle, sillä arki romahduttaa kenet vain äkkiä jalustalta ja on epäreiluakin kohteelle, kun ei kukaan voi olla täydellinen, eikä juuri sellainen kuin joku random ajatuksissaan kuvittelee hänen olevan.

        Kyseessä on oikeasti täydellinen ihminen!!! ja kyllä minä häntä rakastan ja haluisin sanoa hänelle että vaikka meillä oli ennen esteitä joiden takia minä en olisi voinut sanoa hänelle että tunnen häntä kohtaan myös rakkautta niin haluisin hänelle sanoa että joka kirjeessä yritin kyllä kirjoittaa mutta en uskaltanut suoraan koska minulla ja hänellä oli sellainen tärkeä asia hoidettava jota ei voi pilata millään tuollaisella asialla!!! Hän kyllä tietää mitä tarkoitan tolla että miksi jouduin esittää muuta kuin mitä oikeasti tunnen häntä kohtaan!!! Nyt on mennyt niin monta vuotta eikä meillä ole mitään muuta hoidettava yhdessä niin nyt jos hänet näkisin niin kyllä voisin vaikka kaupassa kertoo hänelle että minun kaikki käytös on johtunut siitä kun häntä rakastan!!! ja minua ei edes ujostuttaa sanoa hänelle se suoraan koska jos esimerkiksi näkisin hänet kaupassa tietenkin sanoisin että moi!!onko sinulla hetki aikaa !! ja sanoisin että olen erittäin pahoillani mun viimeaikaiset sekoilut kun olen tehnyt mitä nyt olen tehnyt hän kyllä tietää mistä on kyse siksi en tässä tarkenna asiaa mutta kaupassa sanoisin hänelle että olen erittäin pahoillani viimeaikaiset käytöksestä ja johtuu siitä kun minun ajatukseni hänestä on muuttunut rakkaudeksi enkä ole pystynyt unohtaa niitä tunteita!! ja silloin hän tietenkin jatkaa matkaa eteenpäin työntäen ostoskärryt eteenpäin mutta minä kävelen hänen kanssaan ja sanon että voisiko hän mitenkään sanoa minulle jotain erittäin ilkeää jotta voisin yrittää unohtaa hänet!!!! mutta koska olemme kaupassa niin kysyn saisinko tarjota sinulle jäätelöä kun on kuuma kesä päivä!


    • Anonyymi

      Yök. Taas yksi, jolla pakottava tarve päästä tuottamaan lisää kuluttajia maailmaan ja päästä pätemään äitylinä. Ja kuinkahan realistinen ajatus se kosinta on, jos suhde tapahtuu vain keskustelupalstoilla?

    • Anonyymi

      Päivä päivältä enemmän somesekoilijoita, mihinköhän tää johtaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      40
      5797
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      217
      5336
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      46
      4485
    4. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4302
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      54
      4088
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3776
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      85
      3680
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      46
      3141
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2460
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      48
      2396
    Aihe