ja kertonut, että olet rakastunut minuun ja että haluat minut vaimoksesi, olisi vastaus ollut kyllä. Kyllä kyllä kyllä! Oltais jo vuosia kuljetettu lapsia harrastuksiin, riidelty ja rakastettu. Rakastettu aivan järjettömän paljon. Ja tiedän, että olisit pitänyt minusta hyvää huolta mies. Niin kuin sinä pidät kaikista asioista ja läheisistä. Ja minä sinusta.
Jos olisit pysäyttänyt minut
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä kuulostaa aivan uskomattoman hyvältä. Olisin onnea täynnä, jos tuo totta, mitä niin elävästi kuvaat.
- Anonyymi
Nämä ne minun ajatukseni ovat häntä kohtaan, ovat olleet ja tulevat olemaan.
- Anonyymi
Rakastuin naiseen. Piste.
- Anonyymi
Minä en koskaan ole rakastunut kenenkään muuhun kuin naiseen!! Ja ikinä en pystynyt unohtaa häntä!! Hän ei ole pakko mielle vaan hän on täydellinen nainen! Kokonaisuutena täydellinen ihminen! Juuri sen takia en voi saada edes kahville häntä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en koskaan ole rakastunut kenenkään muuhun kuin naiseen!! Ja ikinä en pystynyt unohtaa häntä!! Hän ei ole pakko mielle vaan hän on täydellinen nainen! Kokonaisuutena täydellinen ihminen! Juuri sen takia en voi saada edes kahville häntä!
Ihan normaali ihminen, syö, hikoilee ja käy kakalla. Ei kannata nostaa ketään jalustalle, sillä arki romahduttaa kenet vain äkkiä jalustalta ja on epäreiluakin kohteelle, kun ei kukaan voi olla täydellinen, eikä juuri sellainen kuin joku random ajatuksissaan kuvittelee hänen olevan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan normaali ihminen, syö, hikoilee ja käy kakalla. Ei kannata nostaa ketään jalustalle, sillä arki romahduttaa kenet vain äkkiä jalustalta ja on epäreiluakin kohteelle, kun ei kukaan voi olla täydellinen, eikä juuri sellainen kuin joku random ajatuksissaan kuvittelee hänen olevan.
Kyseessä on oikeasti täydellinen ihminen!!! ja kyllä minä häntä rakastan ja haluisin sanoa hänelle että vaikka meillä oli ennen esteitä joiden takia minä en olisi voinut sanoa hänelle että tunnen häntä kohtaan myös rakkautta niin haluisin hänelle sanoa että joka kirjeessä yritin kyllä kirjoittaa mutta en uskaltanut suoraan koska minulla ja hänellä oli sellainen tärkeä asia hoidettava jota ei voi pilata millään tuollaisella asialla!!! Hän kyllä tietää mitä tarkoitan tolla että miksi jouduin esittää muuta kuin mitä oikeasti tunnen häntä kohtaan!!! Nyt on mennyt niin monta vuotta eikä meillä ole mitään muuta hoidettava yhdessä niin nyt jos hänet näkisin niin kyllä voisin vaikka kaupassa kertoo hänelle että minun kaikki käytös on johtunut siitä kun häntä rakastan!!! ja minua ei edes ujostuttaa sanoa hänelle se suoraan koska jos esimerkiksi näkisin hänet kaupassa tietenkin sanoisin että moi!!onko sinulla hetki aikaa !! ja sanoisin että olen erittäin pahoillani mun viimeaikaiset sekoilut kun olen tehnyt mitä nyt olen tehnyt hän kyllä tietää mistä on kyse siksi en tässä tarkenna asiaa mutta kaupassa sanoisin hänelle että olen erittäin pahoillani viimeaikaiset käytöksestä ja johtuu siitä kun minun ajatukseni hänestä on muuttunut rakkaudeksi enkä ole pystynyt unohtaa niitä tunteita!! ja silloin hän tietenkin jatkaa matkaa eteenpäin työntäen ostoskärryt eteenpäin mutta minä kävelen hänen kanssaan ja sanon että voisiko hän mitenkään sanoa minulle jotain erittäin ilkeää jotta voisin yrittää unohtaa hänet!!!! mutta koska olemme kaupassa niin kysyn saisinko tarjota sinulle jäätelöä kun on kuuma kesä päivä!
- Anonyymi
Yök. Taas yksi, jolla pakottava tarve päästä tuottamaan lisää kuluttajia maailmaan ja päästä pätemään äitylinä. Ja kuinkahan realistinen ajatus se kosinta on, jos suhde tapahtuu vain keskustelupalstoilla?
- Anonyymi
Päivä päivältä enemmän somesekoilijoita, mihinköhän tää johtaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1004426BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1993641- 2022981
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome722832Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main602727- 831341
- 601246
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2381072MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t120983- 60978