Nostan tämän vain että kaikki näkisivät miten ROT puhuu paskaa koko ajan ja kolmesti sunnuntaina. ROT itse (luet kuitenkin tämän): myönnä reilusti, että valehtelit jälleen kerran kun Jeesus käski.
Lainaus toisesta ketjusta:
ROT:in valhe:>>>p.s. Mainittakoon, että geneettisessti rappeutunut punakettu oli 1980-luvulla Euroopassa lähellä sukupuuttoa, koska sen immuunipuolustusjärjestelmä ei enää kestänyt kaikkia taudinaiheuttajia. Kanta pelastettiin ihmisen toimesta rokottamalla.<<<
Anonyymin oikaisu: "Tosiasiassa kettujenkin hävittämisessä on ollut kyse vesikauhun vastaisesta taistelusta. Kettu ei siis vähentynyt geneettisen rappeutumisen vaan ihmisvaikutuksen vuoksi.
Mutta sitten keksittiin parempi keino eli kettujen rokottaminen syöteillä vesikauhua vastaan. Suomessakin se on hyvin onnistunut.
Valhetta tulee aina kun vain suusi aukaiset."
ROT:in valheen häpeänosto
3
193
Vastaukset 3
Niinpä. Kun todellisuus ei vaan millään vastaa Raamatun satuihin perustuvia uskomuksia niin ROTin kaltaisilla uskovaisilla ei ole lopulta muuta mahdollisuutta kuin valhe ja todellisuuden vääristely. Säälittävää. Eikö sinua ROT hävetä?
- Anonyymi
Täytyy vielä korostaa sitä, että mainitussa vesikauhun vastaisessa taistelussa, missä keetuja rokotettiin, ei pyritty pelastamaan kettuja vaan ihmisiä ja kotieläimiä.
Kettuja rokotettiin siksi, että ovat merkittävä vesikauhun levittäjä. - Anonyymi
Rot-rassukka elää terveen järjen ulottumattomissa omassa Jeesus-kuplassaan Wuorijumalansa hirmuisen koston pelko motivaattorinaan.
Saatuaan tolkuttomista avauksistaan asiantuntevaa palautetta hän kääriytyy marttyyrinviittaansa,kun "evonazit" taas vainoavat.
Muutaman polvirukous-session jälkeen hän huomaa ad homineminsa kestävän taas kaikki ateistien kovimmatkin yritykset,ja eikun kretionisti-sivustoille uutta avaus-materiaalia haalimaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641046
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42993Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?52929Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan151746- 57674
Festivaaliko?
Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl27610- 40585
Ammoniakkivuoto
Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu16557Mies viimeinen viestisi..
Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon109527- 92495