Hiekan poisto

Anonyymi

Melko onnetonta näkyy olevan tuo urakoitsijan kyky poistaa talven hiekotushiekkoja kunnan teiltä.

Osassa missä koneet on ajaneet on sama määrä hiekkaa melkeenpä kun ennen lakaisua.

Onko ne odottamassa jo ensi talvea?

Paikotellen on teitä joiden sivuteitä ei ole edes lakaistu. Onko hoitoluokat sitte erit kun sinne ei tarvi mennä?

Ei oo vesivehkeitä ja päiväseltään mahdollisimman vilkkaaseen ja kuivaan aikaan koitetaan jyviä raapia tiestä irti.

Erityisen huolestunut olen kun iäkkäämpi kuljettaja ei paljoa edes päätään kääntele kun peruuttelee jalankulkuväylillä ja suojateillä.

Ja mitä tulee tähän laadunvalvontaan että kaahataan majakkavilkku auton katolla ees taas ristiin rastiin niin herättää lähinnä hilpeyttä.

Laatua.

9

183

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuivana harjataan, pölisee, voi voi.

    • Anonyymi

      Ei tässä tiedä milloin voi aloittaa ikkunoitten pesun, kun taas harjattiin ja ilmassa hiekkaa enemmän kuin maassa. Ei hyvä astmaatikoille ym.

    • Anonyymi

      Ei ole itse urakoitsija tekemässä vaan paikallisia kykyjä

    • Anonyymi

      Laskua pöllyyttäjille, tai valkoiselle vilkkuautomiehelle joka vastaa ja valvoo
      Korjaan, pitäisi...

    • Anonyymi

      Varsin hyvää jälkeähän nämä nyt tekee ainakin jos vertaa takavuosien räpöstykseen. Pölisee hetken mutta parempi niin kun sitten on puhdasta

    • Anonyymi

      Hyvää jälkeä? Missä?

      Jälki on samaa kuin alusta asti ed. urakoitsijalla. Ei edellisellä toimijalla ollut homma tämmöstä näpräämistä.

      Teitä ja sivuteitä paikotellen täydessä hiekassa tai mistä on hiekkaa koitettu poistaa on reunat jätetty kokonaan hoitamatta.

      Ei kyllä tule verorahoille vastinetta...

      PS. Ihan sama homma se on näillä kun lunta tulee niin vaikeudet on ylitsepääsemättömät aurata kunnolla.

      • Anonyymi

        Valkoinen vilkkumies autolla. On poikkeus talvi, kevät, kesä. Valvonta urakan hoito, on täysin Ala arvoista.


    • Anonyymi

      eläkeläiset töissä

      • Anonyymi

        Syöpäsäätiö pyörittää pinestä, veronmaksajat maksaa. Paikallinen yrittäjä takaisin, osaava, palveleva, ekut omaan kuntaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe