Hiekan poisto

Anonyymi

Melko onnetonta näkyy olevan tuo urakoitsijan kyky poistaa talven hiekotushiekkoja kunnan teiltä.

Osassa missä koneet on ajaneet on sama määrä hiekkaa melkeenpä kun ennen lakaisua.

Onko ne odottamassa jo ensi talvea?

Paikotellen on teitä joiden sivuteitä ei ole edes lakaistu. Onko hoitoluokat sitte erit kun sinne ei tarvi mennä?

Ei oo vesivehkeitä ja päiväseltään mahdollisimman vilkkaaseen ja kuivaan aikaan koitetaan jyviä raapia tiestä irti.

Erityisen huolestunut olen kun iäkkäämpi kuljettaja ei paljoa edes päätään kääntele kun peruuttelee jalankulkuväylillä ja suojateillä.

Ja mitä tulee tähän laadunvalvontaan että kaahataan majakkavilkku auton katolla ees taas ristiin rastiin niin herättää lähinnä hilpeyttä.

Laatua.

9

183

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuivana harjataan, pölisee, voi voi.

    • Anonyymi

      Ei tässä tiedä milloin voi aloittaa ikkunoitten pesun, kun taas harjattiin ja ilmassa hiekkaa enemmän kuin maassa. Ei hyvä astmaatikoille ym.

    • Anonyymi

      Ei ole itse urakoitsija tekemässä vaan paikallisia kykyjä

    • Anonyymi

      Laskua pöllyyttäjille, tai valkoiselle vilkkuautomiehelle joka vastaa ja valvoo
      Korjaan, pitäisi...

    • Anonyymi

      Varsin hyvää jälkeähän nämä nyt tekee ainakin jos vertaa takavuosien räpöstykseen. Pölisee hetken mutta parempi niin kun sitten on puhdasta

    • Anonyymi

      Hyvää jälkeä? Missä?

      Jälki on samaa kuin alusta asti ed. urakoitsijalla. Ei edellisellä toimijalla ollut homma tämmöstä näpräämistä.

      Teitä ja sivuteitä paikotellen täydessä hiekassa tai mistä on hiekkaa koitettu poistaa on reunat jätetty kokonaan hoitamatta.

      Ei kyllä tule verorahoille vastinetta...

      PS. Ihan sama homma se on näillä kun lunta tulee niin vaikeudet on ylitsepääsemättömät aurata kunnolla.

      • Anonyymi

        Valkoinen vilkkumies autolla. On poikkeus talvi, kevät, kesä. Valvonta urakan hoito, on täysin Ala arvoista.


    • Anonyymi

      eläkeläiset töissä

      • Anonyymi

        Syöpäsäätiö pyörittää pinestä, veronmaksajat maksaa. Paikallinen yrittäjä takaisin, osaava, palveleva, ekut omaan kuntaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      46
      892
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      763
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      488
      761
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      164
      503
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe