Meillä on ollut Whirlpool jääkaappi ( huolto numero 99 180 7157 269) hiukan yli kaksi vuotta eli takuu on juuri päättynyt.
Nyt jääkaappi ei enää jäähdy tällä hetkellä lämpötila on 19 astetta. Kompressori käy tuuletin toimii mutta laite ei jäähdytä. Muutaman kerran laite on saatu paremmin toimimaan sammuttamalla virta hetkeksi, jolloin lämpötila on laskenut jopa hiukan alle 10 asteen. Nyt sekään ei enää tehoa.
Jääkaapissa on se hyvää, että se ei juuri tee jäätä.
Muuta hyvää en tästä keksikään. Myöskään laitevalmistaja tai myyjä (Gigantti) eivät tietenkään vastaa huoltokysymyksiin.
Suunnilleen kelvoton ja kiusallinen laite, kun ruokaa menee pilalle.
EN SUOSITTELE KENELLEKÄÄN.
Whirlpool jääkaappi kokemukset
4
886
Vastaukset
- Anonyymi
"EN SUOSITTELE KENELLEKÄÄN."
Oikea suositus! Lisäksi minä suosittelen, ettet vahingossakaan osta Gigantista mitään:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13090212/gigantti-ei-rahoja-takaisin-jos-tuote-viallinen- Anonyymi
"EN SUOSITTELE KENELLEKÄÄN."
En minäkään sama merkki 6v. alkoi lämmetä jääkaappi, nyt etsin uutta jääpakastinkaappia, tai ostaisin erilliset mutta ei oikein mahdu.
Tuossa allaolevassa olisi pakastustilaa enempi, kuin nykyisessä mutta millainen se muuten on käytössä, onko tietoa?
Electrolux jääkaappipakastin EN3602MOW
Jääkaapin nettotilavuus (l) 220
Pakastimen nettotilavuus (l) 109
Verkkokaupasta 419,00
No en katsomatta osta, eli pitää mennä paikan päälle ja miettiä vielä mikä ois paras, jos sellaista edes on.
EU:n piti tehdä laki kestävimmistä laitteista mutta mihin mappi ööhön lie mennyt sekin "uudistus" , ennen laitteet kesti, ennekuin valmistus ulkoistetiin. Missä eu siellä ongelma.
- Anonyymi
Ei ole laitteet tehty kestämään. Rosenlew 3 v, tiivisteet kovettuu ja irtoaa, mikään ei saa koskettaa jääkaapin takaseinään tai se heittää jäähdytysvedet kaapin puolelle ja varpaille kun avaa kaapin oven.
Alakerran pakastin teettää jäätä pikavauhtia, epäilen surkeita kovettuneita tiivisteitä
yhdeksi syyksi.
Jääkaappiosan takaseinässä on reikä, jossa on vihreä muovinen tikku ja sen tarkoitus on ilmeisesti ajataa kondesiovesi pois, mutta
se tikku ui mustassa mönjässä, eli homekasvustoa.
Eu aikana mikään ei ole paremmin. - Anonyymi
Millaiset oli odotukset kun päädyit tällaiseen halppislaitteeseen ?
Eikö se pitäisi olla itsestään selvyys, että laite kestää sen 2-4 vuotta kun siihen ei viitsi satsata !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552705
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322315- 792178
- 951996
- 521875
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171527Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301370Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291339