Tykkäätkö enemmän pienistä miehistä

vai onko kiva, jos mies on sinua pidempi?
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mielummin niin että mies on pitempi.

Äänestä

Taskukokoiset miehet on kivoja, niitä voisi pitää useampia varalla.

Äänestä
  • Heh.

    Äänestä

Miehet on aina mua pidempiä, joten mitä väliä!

Äänestä

Ideaalitapauksessa mies on n. 15-30cm pidempi. En ottaisi lyhyempää enkä samanpituista miestä. Miehen tulee olla vähintään keskimittainen tai lähellä sitä. Pidän keskipitkistä-pitkistä miehistä. Tietty pituus ei ole yhtä kuin ideaali ulkonäkö. Muutakin pitää olla, että viehättyy toisessa sekä ulkonäössä että persoonassa ja luonteessa.

Äänestä
  • 30cm pituusero häiritsee itseäni, olen 180cm pitkä ja 2 sellaista 150cm pitkää naista koittaneet iskeä mutta jotenkin ei itseeni iske sellainen että toinen yltää rintaan asti.

    Äänestä

Hyi helvetti. En mä mitään kääpiöö haluu :(

Äänestä
  • Sano rakkaus oletko mustasukkainen???🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂💖💖💖💖🔥🔥🔥💘💘💘🔥🤣

    Äänestä

Ihan kiva, jos mies vähän pidempi, mutta en ihastu ihmisen pituuteen. Monenpituisia on ollut.

Äänestä

Pienet miehet ovat usein "tuikitärkeitä"!
Ajavat audilla tai bemarilla 🤣

Äänestä

No jotain saman pituinen olis ihan kiva..

Olen vain tottunut ajatukseen että miehet on yleensä naisiä pidempiä..

Mutta se nyt ei mitenkään mukavuuteen liity mutta näin kuitenkin

Äänestä

Hän on juuri sopivan pituinen ja aina mun silmissä ollut kaikkinpuolin muutenkin sopiva.

Äänestä
  • Siinä sulle sopiva mies!

    Äänestä

en ottaisi tuollaista naista joka ulkoisiin seikkoihin ihastuu ...ei sen kans jaksais t. 167cm

Äänestä
  • Hah, ja miehet eivät ihastu muka ulkoisiin seikkoihin. Sit, jos naisella on jotakin vaatimuksia miehen pituudesta, niin hirvee haloo. Itseäni ei haittaa miehen pituus, kunhan ei ole itseäni lyhyempi. Olen itse todella lyhyt.

    Äänestä

Ei ole väliä, viehättäviä tullut vastaan kaikissa pituuksissa. Viime kesänä mm. törmäsin noin itseni pituiseen (165) mieheen, jonka karisma oli ihan uskomaton.

Äänestä

Empä ole edes ajatellut asiaa.

Äänestä

Pitkä ja miehekäs eikä mikään laiha poika

Äänestä

Seitsemän kääpiöpoikaystävää voisi olla aika jännä :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vai onko kiva, jos mies on sinua pidempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu