Yksi täällä tyrehdyttää jokaisen keskustelun trollikorillaan!
Hän jopa ”tietää” mistä tämä kyseinen ”trolli” on!
Useiden kirjoituksia hän on väittänyt yhden ja saman näppikseltä lähteneiksi ja väittääpä vielä, ettei olisi edes Haapavedeltä. Niin just. Yrittääkö trollikorttien nostaja jotenkin nostaa Haapaveden statusta ja polkea Pyhäjärveä syvemmäksi?
Ikään kuin kaikki viisaus asuis Haapavedellä ja tyhmyys Pyhäjärvellä!
Hän jopa ”tietää” mistä tämä kyseinen ”trolli” on!
Useiden kirjoituksia hän on väittänyt yhden ja saman näppikseltä lähteneiksi ja väittääpä vielä, ettei olisi edes Haapavedeltä. Niin just. Yrittääkö trollikorttien nostaja jotenkin nostaa Haapaveden statusta ja polkea Pyhäjärveä syvemmäksi?
Ikään kuin kaikki viisaus asuis Haapavedellä ja tyhmyys Pyhäjärvellä!
Vastaukset 8
Vanhimmat
ÄLÄ RUOKI TROLLIA!
Jotenkin kummassa katoaa "kuvitteellisen" trollin toimesta joka kirjoitti taas huolestuneen avauksen siitä, kuinka hänen trollaamistaan ikävästi häiritään.
Se on jännä juttu kuinka yhden anonyymin nimimerkin mainitseminen on sensuuriin oikeuttava sääntörike mutta sama ihminen suo itselleen oikeuden piljata ihmisiä heidän oikeilla nimillään?
Höpö höpö!
Niinhän sinä olet, höpö höpö. Se taas on päivittäin toistuva fakta kuinka poistat luotsin ominaisuudessa jokaisen viestin missä ANONYYMI nimimerkkisi mainitaan vaikka siitä ei voi selvittää kenestä on kyse kirjoittaen itse viestejä joissa mustamaalaat ja haukut ihmisiä nimien kanssa. Ja tuollaista sääntöjä päivittäin rikkovaa luotsia ei saada millään pois näiltä suomi24 sivuilta?? Asiaa kun ei auta yhtään se, että tämä palsta on vain yksi lukuisista palstoista joissa trollaat aamusta iltaan. Jo hyvin monen vuoden ajan. Harkinnassa luotsin pestin ottaminen itsellekkin jotta voin vuorostani poistella sinun viestejäsi ilman että sinä voisit asialle mitään. Miltä kuulostaa tedraikas? Otanko minä luotsin viran jotta saan siivottua trollaavan luotsin eli sinut siivotuksi pois näiltä sivuilta niitä häiritsemästä?
kyseessä täytyy olla jokin vastuista vapaa syyntakeeton (mielenterveysongelmainen) täysipäiset kun ei voi mustamaalata ihmisiä heidän nimillään joutumatta siitä käräjille?
S24 sivuille myydään mainostilaa viestiliikenteen määrien pohjalta joten sivujen ylläpitäjät ei ilmoituksista huolimatta poista kulttihahmon maineen saavuttanutta häirikköä sivuilta koska kirjoittaa pelkästään viikottain ihan käsittämättömiä määriä viestejä? Hyvin helposti kirjoittaa 500 viestiä päivässä kun oikein on vauhti päällä lähemmäs tuhat. Ihan käsittämättömän tuottelias kaveri ja ihan käsittämättömän pahasti päästään sekaisin? Kun oikein pahasti päässä heittää tappelee sivupersooniensa kautta itsensä kanssa ja kun kunnolla alkaa hyppimään seinille puskee vuorostaan harhat pintaan. Silloin alkaa näkemään pyhäjärvisiä kepuja jokaisella palstalla joissa ammattimaisesti trollaa. Päivittäinen rutiini trollaamisen alkaessa aamu kuudesta kestäen tauotta puolille öin välillä nousten yölläkin jatkamaan saman harrastuksen parissa. Vuosikausia jatkunut jo sama.
Kolme edellistä kirjoitusta oli saman pyhäjärvisen valtuutetun sepustuksia Trollien trolli!