ei näy avoimissa peleissä, oma veikkauksessa,keno näkyy, olisiko kassa mokannut
Eilen aamulla kaupassa pelattu ejprivi
11
281
Vastaukset
- Anonyymi
Näkyykö pelitositteessa pelitilin numero? Jos ei näy, peli on rekisteröitynyt ilman veikkauskorttia.
Meniköhän täysosuma taas muualle, milloin on Suomen vuoro? Ei todellakaan innosta enää pätkääkään Saksan dominoiman pelin rahoittaminen.- Anonyymi
Italiaan meni täysosuma 29.05.2020. Ehkä ovat sen tällä kertaa ansainneet. Mutta ensi viikolla on härmäläisten vuoro. Pidetään siitä huoli ja pelataan vain varman päälle oikeita numeroita.
- Anonyymi
Entä nyt, ejpot ja lotto nousevat jälleen rinta rinnan, europotti maksimiin lotto ehkä ennätykseen.
Kun europotti menee taas Saksaan tai muualle, jaetaan lohdutuspalkinto loton puolella, joka siis takuuvarmasti osuu Suomeen.
Ei hirveästi lohduta,
Suomeen ei tänä vuonna ole osunut lainkaan päävoittoja monikansallisissa lottopeleissä.- Anonyymi
Ku kaikki on noin surkeata niin kannattaisko lopettaa pelaaminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ku kaikki on noin surkeata niin kannattaisko lopettaa pelaaminen.
Voi voittaa jos pelaa. Smör vinner...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ku kaikki on noin surkeata niin kannattaisko lopettaa pelaaminen.
Siinäpä kysymys, ei kovin hyvää markkinoitia.
Voihan kommentoida vaikkei pelaisikaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinäpä kysymys, ei kovin hyvää markkinoitia.
Voihan kommentoida vaikkei pelaisikaan.Minäkin joskus kommentoin vaikka olen lopettanut pelaamisen. Ei tarvi olla pelaaja jos lukee keskusteluketjuja! Rahamenetykset Veikkaukselle ovat ihan valtaisat. Ajattelin, että miksi enää jatkaa kun köytännöllisesti katsoen kaiken menettää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkin joskus kommentoin vaikka olen lopettanut pelaamisen. Ei tarvi olla pelaaja jos lukee keskusteluketjuja! Rahamenetykset Veikkaukselle ovat ihan valtaisat. Ajattelin, että miksi enää jatkaa kun köytännöllisesti katsoen kaiken menettää.
Veikkauksen pelejä pelaamalla menettää pelaamansa rahat lähes aina täysimääräisesti. Kaupan päälle saa vielä "ei voittoa" - ketutuksen. Itse enne pelaamisen lopettamista ehdin menettää rahaa jonkinmoisen auton verran. Mitä järkeä oli pelata?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkauksen pelejä pelaamalla menettää pelaamansa rahat lähes aina täysimääräisesti. Kaupan päälle saa vielä "ei voittoa" - ketutuksen. Itse enne pelaamisen lopettamista ehdin menettää rahaa jonkinmoisen auton verran. Mitä järkeä oli pelata?
Haluan pelata edes yhtä lottoa vkossa, sen ruutumaksun verran ,olise sitten 0,80/1,00/2,00
muut tekee niinkuin parhaaksi näkee. Älkää nyt isoilla panoksilla pelatko, siinä se terveys menee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haluan pelata edes yhtä lottoa vkossa, sen ruutumaksun verran ,olise sitten 0,80/1,00/2,00
muut tekee niinkuin parhaaksi näkee. Älkää nyt isoilla panoksilla pelatko, siinä se terveys menee.Jos pitää pelata niin " järkevää" on pelata juuri noin pienillä panoksilla. Pitää sitten olla valmis menettämään tismalleen saman verran kuin "sijoittaa". Eli EJP jos pelaa rivin viikossa niin pitää sitten olla valmis menettämään vuositasolla tuo noin 100 euroa. Kymmenessä vuodessa EJP-pelaaja on menettänyt rahojaan noin 1000 euroa ja paljon enemmänkin jos on pelannut useamman rivin viikossa.
- Anonyymi
Loton hiipunutta suosiota ja pelituottoja yritetään nostaa ajoittamalla Loton ja Eurojackpotin jättipotit yhtä aikaa.
Lopputulos on kaikkien havaittavissa, Suomeen ei enää osu isoja voittoja Eurohackpotissa aikaisempien vuosien tapaan.
Onko Veikkaus tyytyväinen tähän tilanteeseen?
Väkilukuun turha vedota, vrt Norjan menestys ja Suomen menestys ennen tätä vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593