Miten teillä ihmiset

Hele helluntaita eletään, onko mielet yhtä kirkkaat kuin mitä päivä on. Kirkas ja sees. Onko edes toiveita.?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä helee

Äänestä

Ei huolta kun ajattelen niin että ellei heilaa helluntaina niin juhannuksena sitten jonoksi asti.

Äänestä

Heli????

Äänestä

Yksin mökillä.
m

Äänestä

Ihmiset ei näy enää tietävän sanontaa hele helluntai.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hele helluntaita eletään, onko mielet yhtä kirkkaat kuin mitä päivä on. Kirkas ja sees. Onko edes toiveita.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu