Tietääkö kukaan kuka ämmä reimankalliolla on lenkittänyt pientä tiibetinspanielia polkupyörällä? Nyt se koira on kai kuollut koska saanut lämpöhalvauksen. Ei muutaku ämmä narulla auton perään ja juokseen vaikka Poriin!!
Koiran kohtalo
Anonyymi
131200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuulin tästä tänään, toivottavasti ei jää rankaisematta...
Ilmeisesti ei ole kaikki kammarit lämpimiä jos tuollaista koiraa lenkittää pyörällä.
Joskus oon nähny reimansuoralla sellaisen naisen jolla on lyhyet hiukset ja levee perse vievän tipsua aika kyytiä. Miksi tuollaisille yleensä annetaan eläimiä? Varmaan jostain pentutehtaista. Eikös kunnon kennelit yleensä tarkista millaisiin koteihin annetaan pentuja.
Eläinsuojeluun yhteyttä jos näkee koirien ja kotieläinten rääkkäämistä. Ei puheet auta mitään.
Ilmeisesti tästä samasta koirasta on tehty eläinsuojeluilmoitus koska ämmä piti koiraa metrin narussa istumassa rappusilla ulkona ilman vettä eikä mitään
makuualustaa monta tuntia. Kyse on alle vuoden ikäisestä pennusta. On myös nähty
lenkillä retuuttamassa koiraa. Pitäisköhän nähdä mulkosilmiensä takaa ettei ehkä ole ainesta omistaa eläimiä!
Asuiko joskus reimankalliolla siinä kurvissa olevassa kerrostalossa ?
Ja poika teki kaikki pahat siinä kerrostalossa.
Kyllä ihminen on julma peto. Eläimiä on helppo kohdella huonosti koska eivät pysty puolustautumaan. Voi tätäkin koira parkaa, kyllä oli julma kohtalo mutta ehkä parempi päästä koirien taivaaseen kuin elää elämänsä tuollaisessa kodissa !!
Eräs kankaanpääläinen koiran omistaja sanoi kerran torilla mitä tekisi koirien rääkkääjille, sanoi vaan että se ei olisi kaunista katseltavaa.
Jos koira otetaan, sitä kohdellaan hyvin ja annetaan sille hyvä elämä.
Voiko millään estää ettei vain tulis uutta koiraa tilalle? Valitettavasti niitä pentutehtailijoita riittää jotka antavat kelle vaan sekopäälle koiran rahasta.
Kyllä tekis mieli vähän ”kouluttaa ” tollasta tyyppiä.
Kunhan puhut kun et mihinkään pysty.
Yhden käden poikia.
Ex-koiran omistaja ei ainakaan oo yhden miehen naisia....
Ottaako kpääs eläinlääkäri yhteyttä tällaisiin tapauksiin? Ja onko niistä jotain hyötyä?
Ei ota eläinlääkäri yhteyttä,on tapauksia että koira 2metrin narussa vuodesta toisee ilman mitään suojaa.Tietääkö joku tapauksen että eläinlääkäri olisi Kankaanpäässä oma aloitteisesti puuttunut johnkin eläinrääkkäys tapaukseen.