Löysin sattumalta Youtubesta kotosia seutuja !
Jotenkin Youtube niitä suositteli minulle liekkös asunpaikan perusteella !
Youtube Jani kertoo omasta elämästä ja kotoilusta ihan samallaista mullaki ! Voisin ihan hyvin olla ite kameran takana niin samastun niihin videoihin. Saman kaltaisessa asunnossa määki asun :)
Jotenkin Youtube niitä suositteli minulle liekkös asunpaikan perusteella !
Youtube Jani kertoo omasta elämästä ja kotoilusta ihan samallaista mullaki ! Voisin ihan hyvin olla ite kameran takana niin samastun niihin videoihin. Saman kaltaisessa asunnossa määki asun :)
Vastaukset 57
Vanhimmat
Janilla on rento ote elämään!
Toinen jolla on kans tietyllä tapaa rento asenne elämään, on Nasanaattori!
Juupurkista löytyy hänestäki filiminpätkiä.
Janiin on heleppo samastua koska tälleen aika moni täällä haapaveellä assuu silleen rennosti ottaen. Kaikessa ei tarvi turhia kursailla!
Ja noin se menee. Ensin hirveä määrä persuprovoja ja kuten aina ennenkin seuraavaksi persun ilosanoman levittämisen vuoro .
Kerroppa mitä nää ny tarkotat tuolla ? Mikä näissä on persua ?
Ooko nää pöhölö
Jani paistaa kannaa ja syö. Kahtellee paevekkeelta kaupunkimme ylypeyttä, kaunista Haapajärveä ja rentoa kotielämää. Emmää siinä mittää persuilua huomannu. Mutta mikä minä oon sannoo mitä puoluetta Jani kannattaa ku en vielä niin palio oo ehtiny niitä filimejä kahtelleen. Hyvä mies joka tappauksessa!
En jaksa kattua. Oli niin höpöjä aiheita sillä. Mää en öyhöttäjien leffoja ryhy kattoon!
Eli et edes tiedä mistä puhut?!! Et oo nähny ja silti arvostelet. Oot sä kyllä yksinkertainen ihminen.
Aiheet viittas öyhöilyyn. Se riitti!
Muistaako kukaan sellasta hesan make tai youtube make mihis se, on hävinny. Korjaili autoja tai jotain sellasta oli niiskutin kaveri, asui kait jossain hesan keskustassa, onko vaihtanu kanavan nimen, pitkään aikaan köyny katteleen näitä sitte yhesti ei löytyny,
On se niin hienoa ku ryypätään ja syödään kanaa niinku siinä mainoksessakin sanotaan että syökää kanaa ! Kanajanihan hänen toinen nimensä on tosijjaaa
Ryyppäys ei sinällään oo hyvää, mutta se kuuluu tietyllä tapaa Janin elämään. Kunnioitetaan sitä!
Meillä marinoijaan jauheliha punaviinissä ja kala valkoviinissä. Hyvvväää. Ossaakohan jani tehhä kukkoa viinissä.
Paljon pitää tänki kaverin kehittyä tubettamisessa, kännissä jauhaa p.... aa mut selvinin ei uskalla puhhuu kameran eessä jos on yleisillä paikoilla, muutaman katoin ku selailin kanavia mutta joo ei jatkoon.
Pittääkö kanttarellit ryöpätä
Janista on kyllä tehty hauskoja videoita youtubeen mutta ne ei oo varsinaisesti janin itsensä tekemiä, kyllä jää jani aika kauas jälkeen esim. upin, sigman ja pirkka ukon videoista
Ikävää että toisten kustannuksella tehhään pilikkaa. Mutta toisaalta Marco de Witin videoista saaki tehä ku se itessäänki on niin hassu !
Kyllä monestakin youtubaajasta on tehty pilavideoita ja remix videoita muistakin kuin janin videoista sitäpaitsi se on oma taiteenlajinsa osata muokata videoita ja hauskuuttaa niillä ihmisiä
Eikä kaikkia videoita oo muokattu tämä on vaa nauhotettu janin striimistä
https://www.youtube.com/watch?v=0QtXUa86zRU
Jani ei tykkää negatiivisesta palautteesta, oottako huomanneet? Et pääse kommentoimaan ennää jos moitit häntä. Vähän ressukka koko mies.
KYLLÄ! Youtubejani tunnetaan myös nimellä Kanajani vie positiivista Haapavesikuvaa maailmankartalle! Ottakeehan kanan kanava seurantaan!
HAHAHA :D hyvä juttu
Jani on ihan tavallinen Haapavetinen. Moni täällä on samanlaisia ja se on hyvä se. Rehtiä Suomalaista menoa!
Hyvä etten itse ole samanlainen
Miksi se on hyvä ?
Ite oon samalainen kun Jani tosin syön pääsiassa jauhen lihaa !
Siksi että jotkut yrittää olla juomatta alkoholia eikä koko ajan vaa killittää sitä ku hullu
Ja jotkut onkin juomatta pitkiäkin aikoja
Känninen örveltäjä.
Jani antaa hyviä vinkkejä miten valmistaa raakaa kanaa siten, että se on lopuksi myös raakaa kanaa.
Joskus minäki jätän jauhen lihan vähäsen punaseksi. Paisto asteita kuin on erejä ! On meediuumia jne..
Eiköhän nää hupsutukset oo jo läpi käyty?
Youkkari janil live striimit menos kandee tsekkaa
👍 huippua settiä 👍
Eiköhän nää riekkumiset ollut nyt tässäs ..
Mitkä riekkumiset. Tykkään oikeesti Janin striimeista koska niihin on heleppo samaistua! Ne voisi olla vaikka mun elämästä!
Öklöttävää, sano Olli salut!
Nyt on taas mahtavaa Live striimii tulilla youkkari janil suoraan Haapaveden sydämestä!
Justjoo ja höpöhöpö
Totta! Janin striimit ovat mieliä avaavaa ajatusten lentoa. Tällaisia luovia ajattelijoita tarvitaan haapaveden ihmeen kehittymisen tuotokseksi tulevaisuudessakin. Hyvää settiä!
Miksi se istuu sisällä kun on kesä? Menis ulos kuvaamaan.
https://www.youtube.com/watch?v=uYEuUKqyuA0 kyllä hän käy ulkona kun tarvii =) livee on kohta 200 katsojaa.
On täys lupa kaikilla olla siellä, missä haluaa ! Ei kaikki ole ulko ilma ihmisiä !
Miksei tee parvekkeelta niitä livestreemejä
Janin striimit on parhainta "tosi-tv:tä". Mielelläni niitä katson!
Rokkaa mitä rokkaa
Onko tää Jani ollut Haapavedellä automaalarina
Tietääkseni on toiminut. Jani on rento jätkä! Sen kansvon kiva jutella. Useimmiten jutellaan etänä, mutta kyllä me nähdäänkin. Janin pitäis saada kutsu linnan juhliin! Hän tuo positiivisella tavalla esiin perusjannun elämää! Rento tyyppi!
Jania on turha haukkua,me Haapavetiset tunnemme hänet jo ennestäänki.
Älä ruoki trollia!
Kannattaa käydä ammattilaisen kanssa juttelemassa jos on jotain ongelmia
Viisas mies Arto Luukkanen on persujen naiskuvausteoksen taustatekijä.
ÄLÄ RUOKI TROLLIA!
Nyt on hyvät meininnit Janilla.
eikö tämä ole se jani niittykoski joka varasti ne rahat joskus firmalta :D
Kyllä, sama mies :D kiittämätön paskakasa
Youtubejanilla menee katsojien kommentit yleensä tunteisiin, raivoaa nimimerkeille😀
Vieläkö tää Haapaveden SUURI tubestara on muka hengissä? Kyllä oli niin vaikean näköistä elo kun olen viimeksi nähnyt
Jani on mukava livenä.
Hajee seikkailua mutta pelkää että jää kiinni.
HU!!!!!!!!