On todella asiakas palvelu altista porukkaa. Tupakka tauko on tärkeämpi kun maksavan asiakkan palvelu.Ennen oli kaikki paremmin. kyllä niin mieleni pahoitin.Carlsonilla käyn ennemmin.
K- rauta savonlinna
Anonyymi
10394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aha, siellä jatkuu siis sama meininki kuin viimekin kesänä ... hyvä tietää, ettei mene häiritsemään niin luimuilijoita.
Saman huomannut, pitävät reilun turvavälin satunnaiseen asiakkaaseen
Olen käynyt pitkästä aikaa siellä ja molemmilla kerroilla saanut vanhemmalta mieheltä erittäin sujuvaa ja reipasta toimintaa, mutta ei siellä muut näytä yhtä reippaasti innostuvan.
Mie kerran seisoin lompakko täynnä rahaa.
Oisin ostanut kylpytynnyrin.
Ei myyjiä ollut.
Tilasin netistä
Kerran kävin K raudassa olisin ostanut veneen mut ei tullut myyjää ni heitin rahat lattialle ja lähin pois
Joo meininki on kuin speden rautakauppasketsissä...
Paitsi se Speden sketsin rautakauppakin on parempi kuin tuo K rauta
Yks nainen siellä ainakin pelottaa, niin siviilissä kuin töissäkin! Liekkö iso musta enää töissä!!
Ite olen käynyt useasti ja hyvää palvelua on ollut, kyllähän niillä myyjilläkin välillä tauko on.
Sama homma muissakin kaupoissa, eiköhän ne tauon aikaan saa tehdä mitä haluaa.
Monessa kaupassa joutuu odottamaan omaa vuoroaan esim. jos myyjällä on vaikka toinen asiakas palveltavana.
No, hyvä tietää, että muillakin on samoja kokemuksia. Naisihminen siellä ainakin saa usean palvelupisteen edessä seistä tönöttää pitkän aikaa. Luullaan vissiin, että on jonkun miehen mukana ja vain seisoskelee odottelemassa. Näin varmaan luulevat myös muut (mies)asiakkaat, kun kiilaavat ohi palvelutiskeille. Kerran piti jo kiekaista, että palvellaankos täällä ollenkaan ja en kai huvikseni seisoskele siinä tiskin lähistöllä odottamassa. Ei varmaan juolahda mieleen, että myös nainen voi olla nikkarointitaitoinen ja ostamassa tarvikkeita. Toisaalta hyvää neuvontaa sieltä on sitten kyllä saanut jos on netistä löydetyt ohjeet olleet vähän epäselviä.