-asiahan on näin, haavenani on ostaa Saksan 633 sarjaa oleva yksilö.Vaikuttaa olevan siellä hiton halpoja.Ketä toisi esim. -76 mallin kohtuuhinnalla?Vinkkejä please. Minkälaiset verot?
Olisi tällä mallilla????
Olisi tällä mallilla????
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
autoja voit etsiä itse www.mobile.de
veronlaskukaavat löytyy www.tulli.fi
Ovat "puukenkäbemarit" hinnan osalta nousukierteessä kotimaassaankin, varsinkin hyvät ja varustellut yksilöt. Muista, että 150 000 tkm ajettu 20-vuotias on harvinaisuus. Iso osa tällaisista mittarilukemista on ruuvattuja.
Suomessa on firmoja, jotka tilauksesta etsii auton kohdemaasta ja tuo Suomeen. Hintaa palvelulle kertyy hyvinkin lomareissun verran, joten jos on yhtään seikkailumieltä auto kannattaa hakea itse.
-tiedän mobilen, mutta mites laskee veron jollekin yksilölle, kun ei ne osaa tullissakaan sanoa kuin n.xxxx Euroa..Mobilen kautta niitä bemuja oon tsiikaillutkin.Onko mitään mieltä sitten ruuvata 25.v. auton mittaria, ei kait se sielläkään niin suuresti hintaan vaikuta, (näin ajattelee maalainen).Perrr..ja Saksaan en lähe, tulee kallimaksi "lomareissu" kun on huono viinapääkin ;)
WWW.EUROTUNING.FI
Tuovat autoja saksasta ja myyvät myös niitä.
Asiallisia kavereita, jotka myös osaavat varmasti auttaa verolaskelmien kanssa.