Mielestäni palvelut ala-arvoiset.
Monisairaana, mm. allergia, astma.. En pääse kipujeni vuoksi kunnon tutkimuksiin, jatkuvia selkäsärkyä, polvikipuja riittää vaikka muille jakaa. Sukuvikana äidin puolelta olen saanut reuman, isäni puolelta kenties sydänvian mutta seinä edessä molempiin suuntiin oleviin tutkimuksiin.
Ymmärrän sen että ymmärrys ja keinot ovat vähäiset arvauskeskuksen väellä mutta luulisi lähetteen Tikkamäelle osaavan kuka hyvänsä kirjoittaa. Kertoisin mielelläni mitä haluan minussa tutkittavan.
Olen pienituloinen enkä kipujeni vuoksi voi tehdä työtä vaikka sitä eniten haluaisinkin, yksityiseen ei ole varaa joten olen vaivoineni kusessa korviani myöten.
Mikä neuvoksi ? Odotanko kuolemaani syöden purkkitolkulla buranaa joka vie sisuskalut pitkän päälle ja tappaa hitaasti mutta varmasti...
Liperin arvauskeskus
5
214
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan normaalia LIPERIN lääkäri toimintaa..
Olen kokenut samaa,ulos kaikki patut sieltä ja palvelua tilalle !
En toiste mene,kärsin ja kärsin..menen yksityiselle,kun saan rahat kokoon.- Anonyymi
Kyllä on kortilla tutkimukset!
Mikä lääkäri siellä oikein on? Ei se oo hänen palkastaan pois jos kirjoittaa paperin että pääset tutkimuksiin!
Mitä kertoo syyksi?
Soitappa uudelleen tai pyydä topakoita sukulaisiasi ja naapureitasi soittamaan että johan on kumma!
Kun saat tietää tutkimuksista miten on, niin pääsee hoitamaan oikein.
Täällä on muuten hyvä linkki, voithan kysyä täältäkin, on paljon tietoa:
https://www.terveyskyla.fi/
Voimia! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on kortilla tutkimukset!
Mikä lääkäri siellä oikein on? Ei se oo hänen palkastaan pois jos kirjoittaa paperin että pääset tutkimuksiin!
Mitä kertoo syyksi?
Soitappa uudelleen tai pyydä topakoita sukulaisiasi ja naapureitasi soittamaan että johan on kumma!
Kun saat tietää tutkimuksista miten on, niin pääsee hoitamaan oikein.
Täällä on muuten hyvä linkki, voithan kysyä täältäkin, on paljon tietoa:
https://www.terveyskyla.fi/
Voimia!Itse käyn yksityisellä, kalliimpaa mutta ei tarvitse kitua kipeänä, onneksi lääkärin tarve on vähäinen muuten ei pienituloisena kannattaisi käydä..
- Anonyymi
Sinne TK:n pitää vain jaksaa soitella, lopulta kyllä pääsee, sitkeyttä vaatii, mutta välillä siellä on asiansa osaaviakin lääkäreitä, mutta nuoret lääkärithän ei pitkään viihdy terveyskeskuksissa, kun lähtevät erikoistumaan. Se on ymmärrettävää.
Lieneekö henkilökemiat välillä "tökkineet" kun mukavimmat lääkärit lähtevät esim. yksityisille !?
Nuori lääkäri kyllä kohtaisi monensorttista "vaivaista", jos malttaisi olla jonkun vuoden tervyskeskuslääkärinä.
Se lähetteiden saaminen ei aina ole siitä lääkäristä kiinni, raha se "puhuu" terkkarissakin, kun kallista on laittaa asiakas erikois - sairaala hoitoon. Kroonikkoita yrittävät vain lääkitä terkkarissa. Onhan se varmaan joskus turhauttavaa.
Itse pitää joskus huomata jos on joku vakavampi "homma" sisuksissa, mm. keuhkoveritulppa !! Siihen kun tahtoo kuolla, niin vähäisellä hoitokoulutuksella onneksi lopulta selvisin siitä "säikkäyksestä, kun Tikkamäellä n. viikon sitten makkoilin. Siis sitkeyttä vaatii tämä ihmisen hengissä pysyminen, omalla kohalla ainakin on nykyään silleen. Ns, vakavammat ja "tarkemmat syynit" pittää teettää yksityisellä, mutta se on jo toisen kirjoituksen aihe !! Sitkeyttä vain sisuksiin !! - Anonyymi
Mulle riitti se vanha ukon käppänä. Mitään apua en saanu ja kyllä tollaset turhat välinpitämöttämät joutas ulos . En ymmärrä,miksi näille laiskoille lääkäreille maksetaan palkkaa?
Jos ei kiinnosta kuntalaisia palvella,niin ulos ryökäleet.
Tollasia osaamattomia ei järki ymmärrä,muka lääkäreitä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986118KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495555Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042026Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241494Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459