Mielestäni palvelut ala-arvoiset.
Monisairaana, mm. allergia, astma.. En pääse kipujeni vuoksi kunnon tutkimuksiin, jatkuvia selkäsärkyä, polvikipuja riittää vaikka muille jakaa. Sukuvikana äidin puolelta olen saanut reuman, isäni puolelta kenties sydänvian mutta seinä edessä molempiin suuntiin oleviin tutkimuksiin.
Ymmärrän sen että ymmärrys ja keinot ovat vähäiset arvauskeskuksen väellä mutta luulisi lähetteen Tikkamäelle osaavan kuka hyvänsä kirjoittaa. Kertoisin mielelläni mitä haluan minussa tutkittavan.
Olen pienituloinen enkä kipujeni vuoksi voi tehdä työtä vaikka sitä eniten haluaisinkin, yksityiseen ei ole varaa joten olen vaivoineni kusessa korviani myöten.
Mikä neuvoksi ? Odotanko kuolemaani syöden purkkitolkulla buranaa joka vie sisuskalut pitkän päälle ja tappaa hitaasti mutta varmasti...
Liperin arvauskeskus
5
183
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan normaalia LIPERIN lääkäri toimintaa..
Olen kokenut samaa,ulos kaikki patut sieltä ja palvelua tilalle !
En toiste mene,kärsin ja kärsin..menen yksityiselle,kun saan rahat kokoon.- Anonyymi
Kyllä on kortilla tutkimukset!
Mikä lääkäri siellä oikein on? Ei se oo hänen palkastaan pois jos kirjoittaa paperin että pääset tutkimuksiin!
Mitä kertoo syyksi?
Soitappa uudelleen tai pyydä topakoita sukulaisiasi ja naapureitasi soittamaan että johan on kumma!
Kun saat tietää tutkimuksista miten on, niin pääsee hoitamaan oikein.
Täällä on muuten hyvä linkki, voithan kysyä täältäkin, on paljon tietoa:
https://www.terveyskyla.fi/
Voimia! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on kortilla tutkimukset!
Mikä lääkäri siellä oikein on? Ei se oo hänen palkastaan pois jos kirjoittaa paperin että pääset tutkimuksiin!
Mitä kertoo syyksi?
Soitappa uudelleen tai pyydä topakoita sukulaisiasi ja naapureitasi soittamaan että johan on kumma!
Kun saat tietää tutkimuksista miten on, niin pääsee hoitamaan oikein.
Täällä on muuten hyvä linkki, voithan kysyä täältäkin, on paljon tietoa:
https://www.terveyskyla.fi/
Voimia!Itse käyn yksityisellä, kalliimpaa mutta ei tarvitse kitua kipeänä, onneksi lääkärin tarve on vähäinen muuten ei pienituloisena kannattaisi käydä..
- Anonyymi
Sinne TK:n pitää vain jaksaa soitella, lopulta kyllä pääsee, sitkeyttä vaatii, mutta välillä siellä on asiansa osaaviakin lääkäreitä, mutta nuoret lääkärithän ei pitkään viihdy terveyskeskuksissa, kun lähtevät erikoistumaan. Se on ymmärrettävää.
Lieneekö henkilökemiat välillä "tökkineet" kun mukavimmat lääkärit lähtevät esim. yksityisille !?
Nuori lääkäri kyllä kohtaisi monensorttista "vaivaista", jos malttaisi olla jonkun vuoden tervyskeskuslääkärinä.
Se lähetteiden saaminen ei aina ole siitä lääkäristä kiinni, raha se "puhuu" terkkarissakin, kun kallista on laittaa asiakas erikois - sairaala hoitoon. Kroonikkoita yrittävät vain lääkitä terkkarissa. Onhan se varmaan joskus turhauttavaa.
Itse pitää joskus huomata jos on joku vakavampi "homma" sisuksissa, mm. keuhkoveritulppa !! Siihen kun tahtoo kuolla, niin vähäisellä hoitokoulutuksella onneksi lopulta selvisin siitä "säikkäyksestä, kun Tikkamäellä n. viikon sitten makkoilin. Siis sitkeyttä vaatii tämä ihmisen hengissä pysyminen, omalla kohalla ainakin on nykyään silleen. Ns, vakavammat ja "tarkemmat syynit" pittää teettää yksityisellä, mutta se on jo toisen kirjoituksen aihe !! Sitkeyttä vain sisuksiin !! - Anonyymi
Mulle riitti se vanha ukon käppänä. Mitään apua en saanu ja kyllä tollaset turhat välinpitämöttämät joutas ulos . En ymmärrä,miksi näille laiskoille lääkäreille maksetaan palkkaa?
Jos ei kiinnosta kuntalaisia palvella,niin ulos ryökäleet.
Tollasia osaamattomia ei järki ymmärrä,muka lääkäreitä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 614127
- 1053445
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj352954Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262518- 452117
- 201929
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51899- 1861807
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3911498Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91288