Hiljaista on. Puh.joht. antoi lausunnon, muuta en ole oikeastaan kuullut. Entäs teidän meppinne Brysselissä. Siellä olisi nyt hyvä lobata kun on paikan päällä. Tämä on aivan yksinkertainen asia. Hyväksyy velat sillä ehdolla ettei yhteisvastuuta. Eikä ilmaista rahaa kenellekään. Mikä tässä on vaikeata??
Miksi ette vaikuta EU:n tukipakettiin?
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikeus on se, että kaksi persua on Brysselissä täysin tyhjän pantteina. Se näkyy meppien aktiivisuustilastoissa. Tuskin edes tajuavat, mistä on kyse.
- Anonyymi
Laura Huhtasaari neuvottelee asiasta parhaillaan Euroopan Keskuspankin johtajan Christine Lagarden kanssa. Christine on hämmästynyt Lauran rahoitusalan osaamisesta. Hän aikoo suositella Lauraa seuraajakseen Keskuspankin johtajaksi.
Teuvo Hakkarainen on Ranskan presidentin luona kertomassa Suomen näkökannoista. Teuvo korostaa sitä, että pidempiaikaiset kohdennetut rahoitusoperaatiot on toteutettava Lissabonin sopimuksen 18 artiklan mainitsemin ehdoin.- Anonyymi
Laura ei kyennyt edes tekemään graduaan.
- Anonyymi
Vähän meni pieleen persujen lobbaukset. Lagarde ei uskonut taivaspaikan saamiseen, eikä Macron suhtautunut suopeasti europarlamentin siirtämiseen Viitasaarelle.
- Anonyymi
Yhteinen EU, yhteiset Islamistit. On upeaa kuulua tähän Islamia ihannoivaan EU-yhteisöön. Raha on sivuseikka, kunhan saadaan muslimeilla asutettua koko eurooppa.
- Anonyymi
Joku laittoi islamia aamupuuroosi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku laittoi islamia aamupuuroosi?
Persun aamupuuro ilman islamia ei maistu miltään.
- Anonyymi
Onko jotenkin epäselvää Suomen vaikutusmahdollisuudet EU;ssa ? Niitä ei nimittäin ole !
- Anonyymi
Kyllä voi jos haluaa. Ja ennenkaikkea osaa. Hopi hopi hopi...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä voi jos haluaa. Ja ennenkaikkea osaa. Hopi hopi hopi...
Tuota utopiaahan meille myydään, mutta sehän on osoittautunut pelkäksi myytiksi. Siinä ei ole kyse osaamisesta, vaan se ettei vähäisen, n. 5,5 miljoonan syrjäisen kansan mielipide ja halut kiinnosta ketään. Se on valitettava fakta.
🙄🤔😁😂🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuota utopiaahan meille myydään, mutta sehän on osoittautunut pelkäksi myytiksi. Siinä ei ole kyse osaamisesta, vaan se ettei vähäisen, n. 5,5 miljoonan syrjäisen kansan mielipide ja halut kiinnosta ketään. Se on valitettava fakta.
🙄🤔😁😂🤣Mitä nuo persereiän kuvat tarkoittavat?
- Anonyymi
Eurooppalaisille voisi opettaa suomalaista talousoppia.
Verojen korotus erinomainen keino talouden vakauttamiseen. Voisivat aloittaa autosta ja polttoaineista. Lisää veroa myös viineille,oluille ja väkeville.
Ei tarvis suomalaisten avustaa.- Anonyymi
Siis Sipilän ja persujen talousoppia. Ei taida oikein ottaa tulta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis Sipilän ja persujen talousoppia. Ei taida oikein ottaa tulta.
Toimis. Silloin meidän ei tarvis maksella avustuksia. Ei mitään mieltä maksaa toisten kuluja.
- Anonyymi
Huhtasaaren ja Hakkaraaisen toimintaa voi toki helposti seurata. Täysiä nollia näyttävät olevan.
"Miten kansalainen sitten tietää, ahkeroiko meppi vai luistaako tehtävistään?
Aloita tutustumalla mepin henkilökohtaiseen parlamenttisivuun. Sieltä pääsee kätevästi näkemään paitsi aktiviteettien määrän myös niiden laadun.
Seuraa VoteWatchista, onko meppi äänestänyt, ja mitä hän on äänestänyt sinulle tärkeissä kysymyksissä. Seuraa meppejä somessa sekä vilkuile joidenkin meppien ylläpitämää tapaamiskalenteria."
https://www.vihrealanka.fi/blogi-eu-kolumni/kuka-on-paras-suomalaismeppi - Anonyymi
Persut voisivat vaikuttaa Brysselissä ryhmänsä kautta. Toki ryhmä menee pohjoisten jäsenten tueksi. Tuota ryhmää johtaa tietääkseni italialainen herrasmies. Italialaisethan ovat suuria maamme ystäviä. Mm. entinen pääministeri Berlusconi, suomalaisen ruoan ystävä.
Persut:toimikaa, älkää valittako!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668104Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672345Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332313- 1471880
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi291423Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1171264Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511256Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.76968Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65865Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7809