Ja kuka sitä sille persulle antaa sitä rahaa yleensäkään.. en minä ainakaan ?
Persu eikö Euroopan unioni juuri ole ratkaisu, että sinun ei tarvi antaa rahaa
tai maksaa rahaa valtiolle ja silloin sinä et myöskään elätä ketään ethän ethän?
Liittovaltio on vielä parempi ... Epsanjaan vain kirjat ja ei mee veroa ja pullot ja tupakat ja ruuat kannattaa ostaa pimeiltä kujilta. Et takuu varamsti elätä ketään ethä? ethän ?
No niin... Persu näin nopeasti tuli tämäkin ongelma hoidettua ja sanot vain,
että suomalainen on paska. Tai mikä se suomalainen oikeastaan edes on ?
Haudataanko persut lipulla ja arkulla vai tuhkataan ja lauletaan oi maamme `?
Nyt tuli tää elämän jatkumokin hoidettua ilman kirkko-veroa eikö eikö ?
Persu haudataan lipulla tai poltetaan lippu ja mies. Ja tuhkat kait maatuu
ihan polttopaikalla ?
Kertoisiko persu mistä se persu saa rahaa ?
6
88
Vastaukset
Tiestkö Persu, että 50 euron setelissä olevat tähdet sybolisoi
Euroopan unionin tähtilippua... Aika kivan näköinen seteli Our money !
Persu onko sinulla 50 euron seteli... tutki, kuinka kivan näköinen se on.
Tai katso kuvaa netistä jos et omista sellaista.- Anonyymi
ai mitkä tähdet? öö mikä tähtilippu? ääöö öy öy öö unioni? tä?
- Anonyymi
Rahaa saa yleensä
- palkkana
- tukina
- lainaamalla
- lotosta yms.
- varastamalla
- korkoina
- voittoina
Olet todellakin Eurokikkeli niin tyhmä, ettet tätä tiennyt????? :O- Anonyymi
Tykkäätkö pitää Euroseteleitä kädessä ja mikä niistä on kaikista mukavin ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tykkäätkö pitää Euroseteleitä kädessä ja mikä niistä on kaikista mukavin ?
Enpä muista milloin viimeksi olen nähnyt painettuja paperisia maksuvälineitä tai koskenut sellaiseen. Kyllä minun käyttämäni raha on ollut jo pitkään joko korttina tai sitten digitaalisessa muodossa.
Anonyymi kirjoitti:
Enpä muista milloin viimeksi olen nähnyt painettuja paperisia maksuvälineitä tai koskenut sellaiseen. Kyllä minun käyttämäni raha on ollut jo pitkään joko korttina tai sitten digitaalisessa muodossa.
Minä näin kerran, kun yksi persu oli tulossa ostoksille Itiksen Liiteriin, niin
sen vaimonsa olisi halunnut mennä ostamaan ruokaa. Sille Persulle tuli,
mielisairaus ja se ei voinut tulla kauppaan ja sen vaimo oli aikeissa ostaa
edes maitopurkin... Se äkisi siinä ja puhisi siinä, että kyllä me saadaan se
maitopurkki muualtakin... Oli, siis tullut jo siäpuolelle ja palutti tyhjän korin
ja veti vaimoaan ulos kaupasta.... Aikuinen mies, aikuinen mies...
Koska se oli vahingossa tullut kauppaan missä oli paljon ulkomaalaisia ja
vielä saksalaista ja ulkomaalaisia tavaroita. Minä katsoin touhua ja myyjä
katsoi touhua ja molemmat siinä myyjän kanssa naurettiin tyhmää Persua !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2014281Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583052Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891658Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181296Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121284Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi81076Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231067- 481028
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2371024- 49956