Yrittäjän on pakko tehdä töitä, vaikka vamma vaatisi välittömän korjausleikkauksen. Leikkaus luvattiin muutaman kuukauden päästä. En tullut kysyneeksi lääkäriltä sitä, kuka maksaa veroni tältä ajalta! Yksityinen lääkäriasema lupasi tehdä operaation viikon sisällä - mutta hinta on sen mukainen. Onko mitään järkeä maksaa kymmeniä vuosia sairausvakuutusta, kun sitten tarvitessaan ei saa pälvelua. Ehkä tarvitsemme sittenkin Kelan tuntuvalla tuella toimivan privaattisairaanhoitopalvelun työikäisille!!!
Sairausvakuutus ei
3
132
Vastaukset
- Hallitusnikkari
Asia tulisi kuntoon muutamassa vuodessa jos muuttaisimme nykyisen työttömyysturvalain sellaiseksi, että kaikilla olisi automaattisesti soviteltu päiväraha. Työttömyys vie puolet verorahoistamme. Jos työttömyyttä ei olisi, olisi sekä julkisella että yksityisellä puolella mahdollisuus päästä hoitoon muutaman päivän sisällä, kiireisissä tapauksissa tietenkin välittömästi.
- Hallitusnikkari
VempelKolli kirjoitti:
lehmätkin lentäisivät... :-)
Voisitko perustella väitteesi. On ikävää lukea kommentteja, joissa ei osata perustella väitteitään.
Jos ei osaa perustella, olisi parempi olla silloin ihan hiljaa eikä kirjoittaa mitään. On lapsellista tuollaisten kommenttien heittäminen mitä sinulta näyttää tulevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1243129IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl642232Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582168Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al431837- 1471484
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Suomen Kansa ei selvästikään p51391Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241016- 100926
- 103850
- 57823