Onko Martina eläinrääkkääjä?

Anonyymi

Martina aikoo tuoda Nalan ahtaaseen kerrostaloasuntoon. Nala on siis iso koira joka on asunut koko ikänsä Hangossa, saanut juoksennella vapaasti kaverinaan Baxter. Lisäksi Nalaa on hoitanut Hangossa asuva tyyppi johon koira on kiintynyt. Ja kuten tiedätte, koirat kiintyy läheisiin ihmisiinsä. Martina on Nalalle lähinnä vieraileva tähti, ei mikään oma ihminen.
Eli mitä järkeä tässä on? Mara haluaa koiran koska ihmiset kyseli siitä ja mara haluaa vaikuttaa hyvältä ihmiseltä. Plus et koirasta saa hyviä kuvis instaan. Maran kannattais muistaa miten kävi edellisen koiran kanssa eikä pistää Nalan elämää sekaisin.

86

1305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo ap on oikeesti päästään vialla.

    • Anonyymi

      Puhut täysin totta. Tämä ei pääty hyvin.

    • Anonyymi

      Joku joka on päästään vialla on Martina Aitolehti. Kuinka voi olla niin itsekäs ihminen, että ei ole minkäänlaista myötätuntoa eläintä kohtaan, vaan alistaa kerrostaloluukkuun, joka on tottunut vapaana elämään maalla.

      • Anonyymi

        Koira on maalla ollu ja asunu ja on vapaasti saanu juoksennella, niin miksi nyt pittää pieneen kaupunki asuntion tulla, kiusaa vaan koiria. Mitä jos se hermostuu kun on uusi ymristö ja seunät alkaa ahistaa onhan se joskus yksinkin siellä, toivittavasti se ei pääse sieltä aitauksesta kenenkään päälle.


      • Anonyymi

        koiran avulla kerää sympatiaa koska sohvillakin on koira. nauttiiko koira kerrostalo elämästä ja lenkillä autojen pakokaasuissa, asfalttiviidakossa.


    • Anonyymi

      Isabella haluaa koiran mukaan.
      Ootte te vähän älykääpiöitä.

      • Anonyymi

        aina ei saa mitä haluaa. entä jos haluaa oman auton. tuollanen rotikka ei kestä lenkillä pikkutytön käsissä. elänyt maalla nyt tuodaan kaupunkiin. jossa autoja, ääniä muita koiria ja ihmisiä. voi mennä koiran elämä täysin sekaisin. tuollanen rotikka on kuin ladattu ase, vieraassa ympäristössä.


      • Ei se, että lapsi haluaa jonkun eläimen tarkoita sitä, että lapselle pitää se eläin hankkia. Koira ei koskaan saa olla lapsen vastuulla.

        Tää nyt ei tänne kuulu, mutta liippaa läheltä tuota lasten koirahimoa. Meidän naapurin tyttö vinku koiraa. Vanhemmat olivat sitä mieltä, että ei koiraa, koska lapsen mieli saattaa muuttua nopeastikin. Lapsi vaan vinku kuukausitolkulla. Vanhemmat teki silleen, että hankki sille sellaisen pehmolelukoiran, joka oli jäykän hihnan varassa. Sanoivat, että jos tätä ulkoilutat säällä, kuin säällä muutaman kuukauden ajan, niin sitten voidaan harkita.

        Tyttö oikeesti ulkoilutti sitä pehmolelua niin sateella, kuin pakkasellakin aamuisin ennen kouluun lähtöä ja heti koulusta tultuaan. Se leikkikoira oli sen mukana silloinkin, kun se leikki muitten lasten kanssa. Tyttö sai sitten pienen koiran.


      • Anonyymi
        RailiSuominen kirjoitti:

        Ei se, että lapsi haluaa jonkun eläimen tarkoita sitä, että lapselle pitää se eläin hankkia. Koira ei koskaan saa olla lapsen vastuulla.

        Tää nyt ei tänne kuulu, mutta liippaa läheltä tuota lasten koirahimoa. Meidän naapurin tyttö vinku koiraa. Vanhemmat olivat sitä mieltä, että ei koiraa, koska lapsen mieli saattaa muuttua nopeastikin. Lapsi vaan vinku kuukausitolkulla. Vanhemmat teki silleen, että hankki sille sellaisen pehmolelukoiran, joka oli jäykän hihnan varassa. Sanoivat, että jos tätä ulkoilutat säällä, kuin säällä muutaman kuukauden ajan, niin sitten voidaan harkita.

        Tyttö oikeesti ulkoilutti sitä pehmolelua niin sateella, kuin pakkasellakin aamuisin ennen kouluun lähtöä ja heti koulusta tultuaan. Se leikkikoira oli sen mukana silloinkin, kun se leikki muitten lasten kanssa. Tyttö sai sitten pienen koiran.

        entä jos lapsi haluaa leijonan. tai kuun taivaalta. saako kaiken. varmaan ollu mutsin idea koira kaupunkiin.


      • Anonyymi

        tajuaako lapsi ettei rotikka kuulu kerostaloon keskelle kaupunkia. ettei vaan mutsi halua, käyttää lastaan manipuloimiseen eikä ole eka kerta.


    • Anonyymi

      Höpö höpö eikä halua. Lapsikin ymmärtää että Nalan paikka oli Hangossa.

      Mitä sille edelliselle koiralle kävi?

    • Anonyymi

      Hoitaako Esko tämänkin?

      • Anonyymi

        Todennäköisesti😃 osaa ainakin tuon ihme lässytyksen koiralle yhtä hyvin kun mara ja mukulat😆 jeesus mitä lässytystä "voi nalaa,voi nalaa"


    • Anonyymi

      Ilmaisia valmennuksia löytyy netistä miksi maksaa niistä ja myös kevennettyjä ruokaohjeita.
      Mara inhoaa lihavia. Heh heh mut läskien rahat kelpaa.

      Kuka maksaa Maran luxus laukut ja Mersun kulut?

    • Anonyymi

      Martinan yritys on tappiollinen tulos viime kaudelta oli - 11 000 e + korot

      Jonkunhan sekin on maksettava kun palkkaa nosti ahneudessaan liikaa. Pitikö saada parempi auto tai muuta luksusta.

      Ostakaa vaan valmennuksia oikeasti nauraa teidän läskeille😂

      • Anonyymi

        taitaa autot olla rahoitus virman nimissä. kykeneekö omilla tuloillaan maksamaan kk. laskun. sekä oman elämisen. sai olla 9v. ilmais elättinä.


    • Anonyymi

      Tyhmät on manipuloitavissa sekin on taitolaji.
      Ihminen joka on tottunut valehtelemaan silmää räpäyttämättä.

      Ihminen joka ei kadu mitää ei pahoinpitelyjä kuin lähestymiskieltoon johtaneita tekojaankaan jne.

      Ja julkisuuteen antamansa jutut huh huh siinä ei ajateltu ketään muuta kuin omaa kostoa.

    • Anonyymi

      Martina ei ajattele ketään muuta kuin itseään.
      Narsisti toimii näin.😨

    • Anonyymi

      2015 - Martina kirjoittaa 😂
      Silloisessa kirjoituksessa Hergules sijoitettiin kotiin missä voi ulkoilla vapaasti.
      Tänään lääkärisi kanssa nukuit pois mun syliin.Pääsit kivuttoman rauhaan .Sulla oli pitkä ja hyvä elämä.Mun poika, rakastan sinua, Aitolehti päätti surullisen kirjoituksensa .
      Se siitä Hergulesista.
      Nyt tulee Nala kerrostaloon missä se ei saa vapaasti liikkua. Ainoastaan silloin kun joku kerkee ulkoilee sen kanssa.

      • Anonyymi

        Nukkuiko se lääkäkärikin sen syliin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nukkuiko se lääkäkärikin sen syliin?

        Niinhän Martinalla on tapana kirjoittaa😂


      • Anonyymi

        Mihin Nala joutuu kun Martina haluaa Espanjaan ? Kuka sitä aamusta lähtee viemään ulos kun tyttöjä kouluun pitää viedä .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihin Nala joutuu kun Martina haluaa Espanjaan ? Kuka sitä aamusta lähtee viemään ulos kun tyttöjä kouluun pitää viedä .

        eikös lapset pääse kouluun itse. tuskin marsulla on enää asiaa espanjan huvilalle. tais jäädä espanjaan muutto ninnun kanssa sanomisen tasolle.


    • Anonyymi

      M hakee seuraavaa miljonääriä jolla Merenrantahuvilaa , kaupunkiasunto, omakotilinna WE,ssä ja muutama maasturikin olis kiva ja uima-allas kin ! Joku sportti Mese olis hyvä kun äkkii kauppaan hakeen koiranruokaa , viiniä , yms . Ps etsin ihan tavallista kunnon miestä ,,,,,,voi kiesus !!!

    • Anonyymi

      Tuliko Nala edes?! Tai Isbe? Kummastakaan ei vilaustakaan Martinan igssä ja se on kumma.

      • Anonyymi

        nukkuu vielä ...ei oo aamun postauksia ehtinyt laittamaan instaan..herää joka aamu klo 5 mutta mutta.


    • Anonyymi

      😵😣😢😠

    • Anonyymi

      Siitähän saa hyvän syyn käydä Hangossa, kun kuskaa koiraparkaa edestakaisin...

    • Anonyymi

      Missä kerrotaan näin? On myös stressaavaa koiralle, jos se erotetaan ihmisestä johon se on kiintynyt.
      Isoja koiria on kaupunkiasunnoissa vaikka kuinka monella ja kolmio ei ole yksiö.

    • Anonyymi

      Asun Helsingin kanta-kaupungissa ja täällä on vaikka kuinka paljon koiria. Pitäisikö ne kaikki hävittää jotka asuvat kerrostaloissa?
      Ei ole teidän asianne arvioida kehen koira on kiintynyt kun ette kuitenkaan tiedä asioiden oikeata laitaa.
      Ei asia minullekaan kuulu mutta ihmetyttää teidän muutamien tekopyhä besserwisseröinti. Tarkoitushan on vain haukkua Martina Aitolehteä. Eikö?

      • Anonyymi

        Esko 👌


    • Anonyymi

      Kyllä koira sopeutuu, jos pennusta lähtien tottuu sellaiseen elämään, mutta iso koira vaatii myös paljon liikuntaa, ei riitä pelkät korttelin ympäri kuljetukset, vaikka olisi pennustakin tottunut kerrostaloon. Tämä kyseinen koira on elänyt vapaana on pikkuisen eri juttu. Martinan elämään ei yksinkertaisesti mahdu eläimet. Lapsiaankaan ei ole ikinä hoitanut pitkiä aikoja kerrallaan.

    • Anonyymi

      Eikös Martiinalla ole toinenkin koira saman rotuinen.Mites sille kävi.Jossain näin kuvan kummastakin koirasta toinen pentu kuvassa.

      • Anonyymi

        Joo Martinalla on kaksi koiraa ja 12 hevosta.


    • Anonyymi

      Ihan on sadisti ei ajattele koiraa ollenkaan .

      Kiihko katse vaan ja raivo treeni missäs on Nala?

    • Anonyymi

      Martiina on matkalla Hesaan Isben ja koiran kaa. Kattokaa vaan.

      • Anonyymi

        No jos näin on, niin Victoriakin varmaan pääsee äitiä katsomaan. Vicke voi olla Isben seurana, että Martina ehtii treenaamaan ja tekemään töitä koneella.


    • Anonyymi

      Montako koiraa Helsingissä on kerrostaloasunnoissa? Ehkä 100.000? Siitä seuraa että Helsingissä asuu 100.000 tunnotonta eläintenkiduttajaa. Vai?

      • Anonyymi

        Et nyt tajunnut pointtia. Siis Nala on pienestä pitäen kasvanut maalla oman hoitajansa kanssa. Yhtäkkiä se roudataan pieneen kämppään jossa sillä ei oo pihaa missä juosta eikä omaa ihmistä johon on kiintynyt. Tää on ihan eri asia kuin ottaa pentu kerrostaloon. Ja onhan se itsestään selvää että jotkut rodut sopii paremmin kerrostaloon kuin toiset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et nyt tajunnut pointtia. Siis Nala on pienestä pitäen kasvanut maalla oman hoitajansa kanssa. Yhtäkkiä se roudataan pieneen kämppään jossa sillä ei oo pihaa missä juosta eikä omaa ihmistä johon on kiintynyt. Tää on ihan eri asia kuin ottaa pentu kerrostaloon. Ja onhan se itsestään selvää että jotkut rodut sopii paremmin kerrostaloon kuin toiset.

        Nala on 9 kuukautta. Tuon ikäinen sopeutuu hienosti uusiin olihin. Ole huoleti !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et nyt tajunnut pointtia. Siis Nala on pienestä pitäen kasvanut maalla oman hoitajansa kanssa. Yhtäkkiä se roudataan pieneen kämppään jossa sillä ei oo pihaa missä juosta eikä omaa ihmistä johon on kiintynyt. Tää on ihan eri asia kuin ottaa pentu kerrostaloon. Ja onhan se itsestään selvää että jotkut rodut sopii paremmin kerrostaloon kuin toiset.

        Nalahan on pentu.


    • Anonyymi

      Vielä tätäkin isompia koiria asuu pienissä kerrostalokämpissä.
      Toi eläinrääkkäyksestä syyttely menee pikkaisen liian pitkälle.

      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä.


      • Anonyymi

        Kyllä iso koira voi asua vaikka yksiössä mutta nyt ln kyse siitä, että onko omistajalla aikaa ja kiinnostusta hoitaa isoa koiraa.


      • Anonyymi

        Niin eli on ok viedä koira sen kasvattajalta ja hyvistä olosuhteista koska vieläkin huonommissa olosuhteissa pidetään koiria?


      • Anonyymi

        mulla oli naapurissa iso koira kerrostalossa. omistaja oli yö vuorossa. koira ketjulla kiinni patterissa. haukkui seinän takana koko yön. en saanut nukuttua yhtään. töihin piti mennä klo 7. omistaja oli tullu kotiin 6 jälkeen. soitin ovikelloa ja sanoin jos koira ei ole lähtenyt pois, väännän siltä itse niskat nurin. en voi valvoa joka yö koiran haukkumisen takia. kun tulin töistä haukkuva murre oli lähtenyt muualle.


      • Anonyymi

        eräässä talossa jollain oli isoja koiria. kun ala ovi aukesi alkoi kova haukkuminen, tai joku asukas avasi oman oven. päivät pitkät koirat haukkui yksinään. onneksi saatiin koirat pois ei ollut hetken rauhaa haukkumisen takia.


    • Anonyymi

      Jep ja toisen koiran luota minkä kanssa on ikänsä temmeltänyt ..koirakin osaa surra

    • Anonyymi

      Älkää nyt hyvät ihmiset tietäkö niin varmasti tuon Martinan asioista ja koiransa kiintymyksistä ja leikkikavereista. Kyttäättekö te tosiaan jokaista koirankusetusta ja Hangon tapahtumaa noin tarkasti.

      EIKÖ TEILLÄ OLE OMAA ELÄMÄÄ?

      • Anonyymi

        Aina sen kameran kanssa heiluu ja sitte toisessa kädessä koira hihnassa niin mitä luulette kerääkö Martiina koiran jätökset? Se kans v.... aa kun jätetää koiranp.... t miksei niitä siivota?


    • Anonyymi

      Voi Nala-parkaa.
      Meni koti, meni piha, meni kaveri Baxter, meni hoitaja, meni duuni vahtikoirana...
      Hemmetti soikoon. Tolla koirallahan menee jopa huonommin kuin mulla!

    • Anonyymi

      Eikö Nala otettu juuri toisen koiran eli Baxterin kaveriksi Hangon hevostilan vahdiksi?

    • Anonyymi

      Nala-parka! Viedään tyypiltä joka sitä hoitanut, pois isosta pihasta, pois Baxterin luota. Ei koira ymmärrä miksi näin tapahtuu.

    • Anonyymi

      Nala on otettu Isbelle hoitajaksi kun ei Mara itse jaksa huoh

      Läheltä seurannut..

    • Anonyymi

      Martina haki lapsen ja koiran hoidosta eilen. Kuvasi autossa kun auto liikkui (laitonta) ja kenelläkään ei näy vöitä... iso koira heilui takapenkillä ilman asianmukaista kiinnitystä. Onneksi ei sattunut mitään!

      • Anonyymi

        Samaa katselin ....Iso koira oli jossain laatikossa ..Tytöllä eikä koiralla vöitä..Kuvaa autossa kun ajaa.Onko Martina käynyt autokoulussa vai ? Tässä ois ollut sakon paikka mutta Martinalla omat säännöt ..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa katselin ....Iso koira oli jossain laatikossa ..Tytöllä eikä koiralla vöitä..Kuvaa autossa kun ajaa.Onko Martina käynyt autokoulussa vai ? Tässä ois ollut sakon paikka mutta Martinalla omat säännöt ..

        Eihän Marttiina sitä ajanu eiks se ollu Stefun auto ja takapenkkllä olivat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa katselin ....Iso koira oli jossain laatikossa ..Tytöllä eikä koiralla vöitä..Kuvaa autossa kun ajaa.Onko Martina käynyt autokoulussa vai ? Tässä ois ollut sakon paikka mutta Martinalla omat säännöt ..

        Eks kattonu tarkemmin Isbehän oli vasemmalla puolella autossa


    • Anonyymi

      Olisi edes kertonut että kokeillaan viihtyykö Nala meillä?

    • Anonyymi

      Ooksää ihan vajakki... No ei todellakaan ole. Kyllähän koirista näkee, että ne on hyvin hoidettuja ja kaupungissa asuu kerrostaloissa paljon koiria eikä niidenkään omistajat ole eläinrääkkääjiä. Kaikkea paskaa jotkut jaksaakin kirjotella kun omassa elämässä ei tapahdu mitään :D

      • Anonyymi

        Koiran elämänlaatu kuitenkin huononi merkittävästi. Jos mara olis ajatellut koiraa niin olis jättänyt sen Hankoon.


    • Anonyymi

      Miksi sitten kirjoitat tänne ?? Onkohan elämäsi vähän tyhjää...

    • Anonyymi

      Mitä jos Nala kalvaa luuta valkoisella matolla? Noin tarkka nainen joka koko ajan siivoaa niin luulis haittaavan lika minkä koira tuo. Vieraat viikonloppuna sotkivat ja sunnuntaina eukko siivosi täyttä häkää

      • Anonyymi

        Koirahan vois olla siinä lasitetulla parvekkeella kun on lämmintä vai oliks hän jo aitauksen koiralle tehny ulos? Sinne ihana peti hauvalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koirahan vois olla siinä lasitetulla parvekkeella kun on lämmintä vai oliks hän jo aitauksen koiralle tehny ulos? Sinne ihana peti hauvalle.

        Siinähän olis kiva koiralla katella kun rakennetaan ja muutakin liikennettä samalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koirahan vois olla siinä lasitetulla parvekkeella kun on lämmintä vai oliks hän jo aitauksen koiralle tehny ulos? Sinne ihana peti hauvalle.

        Ja ihana lämpöhalvaus koiralle! Mua jo jännittää miten Nalan kuolema saadaan Stefun syyksi niinku kaikki muukin Maran elämässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja ihana lämpöhalvaus koiralle! Mua jo jännittää miten Nalan kuolema saadaan Stefun syyksi niinku kaikki muukin Maran elämässä.

        Laittasin tuulettimen ja kaihtimet kiinni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koirahan vois olla siinä lasitetulla parvekkeella kun on lämmintä vai oliks hän jo aitauksen koiralle tehny ulos? Sinne ihana peti hauvalle.

        lasitettu partsi on kuin sauna, saattaa musti saada jämpöhalvauksen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koirahan vois olla siinä lasitetulla parvekkeella kun on lämmintä vai oliks hän jo aitauksen koiralle tehny ulos? Sinne ihana peti hauvalle.

        lasitettu parsti on kuuma kuin pätsi, saattaa musti saada lämpö halvauksen.


      • Anonyymi

        Mara meinas ettei halunnut pitää tupareita kun ei halua sotkua kotiinsa. Ninnunanna kertonut myös, että Mara siivoaa maanisesti jo aamuvarhain. Ei sovi mustan rotikan karvat valkoiseen lastulevysisustukseen, saati kuolatahrat ja lelut lattioille. Stefua loukatakseen koiran itselleen kiristänyt, kun on kaikki muut keinot jo kohta käyttänyt.


    • Anonyymi

      Olipa aivopieru,koira kuumalle lasitetulle parvekkeelle, lämpöhalvauksenhan se raukka siellä saa. Kuvaa nyt hikipäässä, että ihmiset näkisivät kuinka hyvin viihtyy. Lasten tavaroitakaan ei saanut huussollissa näkyä, en tiedä oliko edes pienenpänä millä leikkiä, ettei asunto ole sekaisin. Kuka uskoo että Nalan elämä on tuollaista mitä nyt yrittää kuvilla tuoda esiin. Martinan esittämisen ja valkopesun kaikki tietää. Koiran elämänlaatu huononi merkittävästi, ei voi kui sääliä.

    • Anonyymi

      Siis ainoa syy miksi Mara kiristi Nalan itselleen on se kun ihmiset alkoi kysellä instassa koirista ja Mara tajus että koirat kiinnostaa ihmisiä. Koirasta saa hyviä kuvia instaan ja se voi vahtia isbeä silloin kun mara lähtee ryyppäämään eikä Esko oo saatavilla. Jos mara yhtään välittäis koirasta, olis antanut sen olla tutussa ympäristössä tuttujen ihmisten kanssa, baxterin kaverina.

    • Anonyymi

      Ootte väärässä. Mara kiristi Isben varjolla koiran itselleen koska tietää miten tärkeä koira on Stefulle. Ja Stefua tässä nyt pyritään loukkaamaan kaikin keinoin.

    • Anonyymi

      Stefu on aina rälläämässä niin kuka siellä kotona on koirien kanssa? Parempi koiran on olla siellä missä on joku kotona. Koiraa voi kuljettaa aika monessa paikassa mukanakin.

      • Anonyymi

        Koiria on hoitanut se tyyppi joka hoitaa Hangon tilaa. Koirat on ollu sillä pennusta asti ja sekä mara et Stefu on vaan käynyt niitä välillä katsomassa.


    • Anonyymi

      Ne ovat hyvin koulutettuja koiria ja hienosti näyttää sujuvan. Katsokaa vaikka instasta. Hyvä, että koirilla on rakastava koti.

      • Anonyymi

        Koirilla oli Hangossa kaikki hyvin kunnes Martina päätti repiä koiran juuriltaan ihan vaan omaksi ilokseen.


    • Anonyymi

      Eiköhän mara palauta Nalan kun tajuaa miten paljon siitä on vaivaa kun ei oo Hangon tyyppiä siitä huolehtimassa.

    • Anonyymi

      Ihan järjetön oli kun otti Nalan pois kivasta ympäristöstä.
      Mitähän sen naisen päässä liikkuu vai liikkuuko mitään.

    • Anonyymi

      Kyllä Nala olis Hankoon kuulunut, vapaana kirmailemaan kaverinsa kanssa❤. Ottais vaikka juoksujen ajaksi itselleen Martti sen hoitoon mutta eihän hän voi kun koti voi likastua😂. Katotaan vaan niin juoksujen ajaksi Nala lähtee viimeistään hoitoon. Jotenkin surullista kun katso koiraa asfaltilla, autohallissa yms. Se koira olis kuulunu maalle.

    • Anonyymi

      Eläinkään ei ole poikkeus narsistille. Ei vaan tunne empatiaa eikä osaa asettua eläimen asemaan kuin ei myöskään ihmisten.

      Jälki on sen mukaista!

      On loukattu kaikkia perheen jäseniä nyt on eläimet vuorossa.

    • Anonyymi

      Juuri noin!

      Mara on kuin norsu lasikaupassa jälki on sen mukaista!

      • Anonyymi

        Nala palaa Hankoon jossain vaiheessa tai ainakin vuoroviikoin Stefulla tai Eskolla. Martina ei osaa sitoutua muuhun kuin urheiluun. Vanhin lapsikin taitaa nyt varsin asua isällään. Se kertoo paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nala palaa Hankoon jossain vaiheessa tai ainakin vuoroviikoin Stefulla tai Eskolla. Martina ei osaa sitoutua muuhun kuin urheiluun. Vanhin lapsikin taitaa nyt varsin asua isällään. Se kertoo paljon.

        Jättääkö Martina ekaluokkalaisen yksin kotiin, kun aamulla ryntää treenaamaan. Nytkin aamulla Eläintarhan kentällä repimässä. Ai niin, onhan Nala tytön kanssa... Eilen taas shamaanilla käyty. Touhuisi nyt tyttönsä kanssa ja huomioisi häntä, niin kuin Eskokin tekee Viken kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jättääkö Martina ekaluokkalaisen yksin kotiin, kun aamulla ryntää treenaamaan. Nytkin aamulla Eläintarhan kentällä repimässä. Ai niin, onhan Nala tytön kanssa... Eilen taas shamaanilla käyty. Touhuisi nyt tyttönsä kanssa ja huomioisi häntä, niin kuin Eskokin tekee Viken kanssa.

        Mun tuon ikäiset leikki vielä leluilla päivät pitkät kavereiden kanssa. Pehmoleluja halittiin ja niitä oli sängynpäällinen pullollaan. Missä 7-vuotiaan kaverit ja lelut? Ai niin, Nala....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jättääkö Martina ekaluokkalaisen yksin kotiin, kun aamulla ryntää treenaamaan. Nytkin aamulla Eläintarhan kentällä repimässä. Ai niin, onhan Nala tytön kanssa... Eilen taas shamaanilla käyty. Touhuisi nyt tyttönsä kanssa ja huomioisi häntä, niin kuin Eskokin tekee Viken kanssa.

        Eiköhän lapsi ollut mukana kuvaajana, kun äiti kiskoi kuminauhoja aamuvarhaisella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      669
      8140
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2379
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2354
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1909
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1487
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1297
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1262
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1031
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      869
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      829
    Aihe