😍😍😍lähetyksen välillä on iso ero. Palstakirjoituksen voi heittää tänne ihan ex tempore kauheasti miettimättä formaattia. Vähän pitää miettiä sitä, ettei väärät ihmiset omi. Sensijaan oikean sähköpostin lähettäminen on iso prosessi. Ensin pitää kerätä rohkeutta pari viikkoa. Sitten yrittää kirjoittaa mahdollisimman neutraali viesti ihan ilman kysymyksiä. Niin , että hänelle jää täysi vapaus vastata tai olla vastaamatta. Senjälkeen odottelee innoissaan vastausta muutaman viikon ja nielee pettymystään toisen mokoman. Mielessä kysymykset, enkö merkinnnyt hänelle mitään, vai merkitsinkö liikaa tilanteeseen nähden. Lopuksi tulee sähköpostin lähettämiselle niin iso kynnys, että ajatusten kirjoittaminen jää tänne.
Palstakirjoituksen ja oikean sähköpostin
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sähköpostiin saa filtterin, jos tulee epämääräistä mongerrusta, tänne ei
Aloittaja: Filtteriä tässä usein kaivattaisiinkin. Kunnollinen moderointi auttaisi myös.
Minusta täällä on yksi sääntö, mihin pitää uskoa. Sanat minä rakastan sinua eivät merkitse mitään.
Sellaista ei kerrota kuin suoraan henkilölle, täällä se on vain leikittelyä, eikä siinä sinänsä mitään pahaa.
Aloittaja: Ainakaan itse yritän kirjoittaa mahdollisimman neutraalisti, kun näihin kirjoituksiin niin helposti tartutaan muutenkin.
Ensin pitäs jostain saada se sähköpostiosoite.
Eiköhän esimerkiksi googlelta saa, tai yhteyden tarjoajaltasi.
Voin kertoa ettet merkinnyt mitään positiivista, et mitään muuta kuin huonoa elämänlaatua ja tahallista kiusaamista puoleltasi. Sen sinä osaat parhaiten. Paska ihminen paskoilla b- luokan antimilla. Pelkkää huonoa, siitä sinä saat ilosi ja onnellisuutesi, kun muut kärsivät.
Heh. Ymmärsitkö mitä luit? Musta tuon aloittajan viesti koski ihan muuta kuin sun katkera vuodatus. Et muuta kohtaa keksinyt valituksellasi niin laitoit tähän sitten. :D
Helpottiko?
Tätä samaa yhyy nainen pilasi elämäni rölläystä on vähän joka ketjussa. Joku keskikaljadraama vissiin
Minun muelestä keksitty dialogi
Olet oikeassa.. psykodialogi, keksitty tarina jossa mukana maria diamondis eli nykyseltä taiteilijanimeltään marina and the diamonds... ainoa on se että poika nimeltä niina on sekaantunut asiaan
miksi se muuttuu siitä jos esim paikallinen kolikkopaja punnitsee kaikki dollarit ja eurot punniksi, mitä se auttaa jos kurssi on aina väärä... ja rahaa palaa hukkaan minkä kerkiää, pitäisi ymmärtää ettei suomessa kyseiset valuutat ole käytössä
se miten s-postin kautta nämä koitetaan näin hoitaa salasesti ei mene koskaan todellisen hakkerin silmien ohi
Voi voi, kun todellisen ammattilaisen sähköposteja ei täällä ole luettavissa!