Hellurei ja hilirimpsis!
Nyt tarvittaisiin nartulle nimiä.
Elikkäs meille tulee koira heinäkuussa. Koira on Suomenlapinkoira joka on ruskea jossa vähän vaaleaa väriäkin löytynee. Narttu siis.
Olisi kiva saada nimiehdotuksia.
(EI MIELELLÄÄN OIKEITA IHMISEN NIMIÄ, MUTTA JOS EI MUUTA OLE NIIN EHKÄPÄ NEKIN KELEPAAVAT..MIELELLÄÄN ERIKOISEMPIA NIMIÄ JOTKA SUNNATTUJA ENEMMÄN ELÄIMILLE EIKÄ IHMISILLE)
Olemme miettineet näitä nimiä..
- Luna
- Doris
- Cira
KERTOKAA TEIDÄN MIELESTÄNNE SOPIVIA NIMIÄ RUSKEALLE SUOMENLAPINKOIRALLE!
Kiitos kaikille jo valamiiksi! ;)
HUOM!!!!! LAITTAKAA MYÖS MUUTAMA UROSKOIRAN NIMI EHDOLLE!!!
THX! :D
NARTTUKOIRALLE NIMIÄ!!
4
993
Vastaukset
- Anonyymi
Putte ja Selja nyt tulisi ensiksi mieleen
- Anonyymi
Voisiko olla vaikkapa :
Coco (ehkä nartulle..)
Alfa (urokselle..)
Flash (urokselle..)
Dora (nartulle..)
Tuossa muutama nimiehdotus jotka tulivat ekana mieleen. Toivottavasti joku voisi mennä nimiehdolle tulevalle pennullesi :)
Olivat kyllä kivoja nimiä nuo Putte ja Selja. Kaverillani on kaksi koiraa joiden nimet ovat Possu ja sitten tuo Selja. :) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisiko olla vaikkapa :
Coco (ehkä nartulle..)
Alfa (urokselle..)
Flash (urokselle..)
Dora (nartulle..)
Tuossa muutama nimiehdotus jotka tulivat ekana mieleen. Toivottavasti joku voisi mennä nimiehdolle tulevalle pennullesi :)
Olivat kyllä kivoja nimiä nuo Putte ja Selja. Kaverillani on kaksi koiraa joiden nimet ovat Possu ja sitten tuo Selja. :)Tämmöne välikommentti tähän, että ONKO KUURA UROS VAI NARTTUKOIRAN NIMI? ENTÄ ROUTA??
VASTATKAA NOPEESTI PLS!
Ja vielä että Halla, Lumi, Kuura ja Routa ovat kivoja ja ainakin luonnonläheisiä nimiä koiralle.. :)
MUTTA ONKO KUURA JA ROUTA UROS VAI NARTTUKOIRAN NIMII?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämmöne välikommentti tähän, että ONKO KUURA UROS VAI NARTTUKOIRAN NIMI? ENTÄ ROUTA??
VASTATKAA NOPEESTI PLS!
Ja vielä että Halla, Lumi, Kuura ja Routa ovat kivoja ja ainakin luonnonläheisiä nimiä koiralle.. :)
MUTTA ONKO KUURA JA ROUTA UROS VAI NARTTUKOIRAN NIMII??Minun mielestäni ne sopivat ihan molemmille. Routa nimen antaisin ehkäpä urokselle Kuuran nartulle. Mutta kumpikin sopivat ihan molemmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470