POP-vakuutus, kokemuksia?

Anonyymi

Tarjoavat vähän ajavalle halvempaa liikennevakuutusta ja kaskoa.

Onko korvausten saaminen hankalaa? Entä muu asiointi?

12

1871

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on raja "vähän" ajava?

    • Anonyymi

      Alle 15000 km vuodessa.

      • Anonyymi

        Onko tuo vähän ?
        Tuskin vakuttusyhtiön mielestä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tuo vähän ?
        Tuskin vakuttusyhtiön mielestä

        Erään toisen vakuutusyhtiön mukaan 5000km vuodessa tai alle ajava voi saada pienen alennuksen kasko vakuutukseen.


    • Anonyymi

      Heti ensimmäinen vastaaja vei keskustelun sivuraiteelle.

      Tarkoitus on saada tietoa siitä, miten POP- vakuutusyhtiö käytännössä toimii, eikä siitä, mikä on vähän ajamisen raja.

    • Anonyymi

      Tuntuu vähän oudolta jos aletaan heti miettiä miten vakuutusyhtiö korvaa vahinkotapauksessa. Minusta pitäisi ajatella päinvastoin. Ajaa itse niin siististi ettei vahinkoja tule ja silloin tärkeintä on pienet vakuutusmaksut. Jos joku tulee päälle niin senhän vakuutusyhtiö maksaa viulut.

    • Anonyymi

      Luulisi että POP:in sivuilla olisi tietoa jos tuotetta haluavat myydä.

    • Anonyymi

      Pysykää kaukana ko. firmasta, on halvempi ja houkuttelee hinnoillaan mutta uskokaa halpaa ja hyvää ei olemassakaan. Kyllä nää halpuutus firmat ottaa sen rahan takaisin ja se on niissä korvauksissa, ei enää naurata siinä vaiheessa kun otti 100e vuodessa halvemman vakuutuksen. T: kokemusta on

      • Anonyymi

        Tämän tyyppiset kommentit kannattaa sivuuttaa tyystin. Aina löytyy vähintään yksi valittaja jonka mielestä vakuutusyhtiö huijaa.


    • Anonyymi

      Hyvin on omalla kohdalla toiminut. Itsellä koti- ja autovakuutus. Koodilla UAPEST saat vielä -25e kaskosta.

    • Anonyymi

      Hyvin se homma toimiikin siihen asti kun pitäis niitä korvauksia saada. Ei tipu eikä kuulu, perus meininkiä puhelimessa kun hoidat, aletaan kiertelemään kaartelemaan, lyödään luuria korvaan yms. Korvauspäätös ei perustu mihinkään järjelliseen vaan keksitään summa aivan omasta päästä. Pop vakuutus on halpis firma joka kohtelee asiakkaitaan kuin sontaa. Kyllä työssäkäyvät käyttävät muita firmoja esim if on hyvä.

    • Anonyymi

      sivut joilla laitetaan auto liikenteeseen ovat olleet kolme päivää pois käytöstä eli viikonloppuna ei vastaa puhelin
      autolla esim maanantaina töihin aamulla niin ei onnistu.
      tapahtui virhe korjaamme vikaa"

      huono ja vastuuton yhtiö

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      351
      1477
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      91
      433
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe