Toimialana rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Pyhäjärvi sitoutuu 15v vuokraamaan koko rakennuksen ja takaamaan lainatkin todennäköisesti? Vastaa jälleen vuokrauksesta alle Kelan hyväksyttyjen enimmäismäärän. Riittääkö tulot maksamaan kuusikkoaholle vuokrat ja täyttämään kaikki sitoumukset? Konseptista ei kannata kyllä maksaa. Kasvimaa ja lemmikkieläinten terapia tiedetään täällä muutenkin. Tiedettiin jo Niemelänrannan kunnalliskodin aikaan jolloin siinä toimi oikea maatila. Työt oli oikeita eikä keksittyä puuhastelua.
Mikä ihmeen Kuusikkoaho Oy??
Anonyymi
181292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
liittykö honkavuoren tennispalatsiin?
Vanhusten virikehäkki- konsepti. Riskit vuokraajalla. Riskitön tulovirta 15vuodeksi rakennuttajalle.
Mikä lie tosiaan se pointti että joku outokumpulainen rakennuttaja rakentaa Pyhäjärvelle rakennuksen jonka kaupunki vuokraa itselleen 15 vuoden sopimuksella ja sitte koittaa houkutella vuokralaiset joiden vuokratason ylärajakin jo valmiiksi määritelty? Ja vuokralainen lähtee vielä takaajaksi??
Kuka jaksaa maksaa niitä vuokria!
On samaa rahan pyöritystä kuin esim Saga palvelut etelänpäässä.
Pitää olla hyvät tulot, kustantamaa koko kompleksi. Sitten saattaa käydä ja käykin, että myydään bulvaanille, jonka rahastus nousee pilviin. Viimeiset veronmaksajat, löysyttää kaulassaan kriisikunnan pantaa ja oksentaa verta.
Sopimukset on tehty rikottaviksi, joten sinisilmäisyys ei kannata tässäkään asiassa.
ka, kaup hallituksessa ei piitata, miten kunnan hommat makaa.
Kauranen on hyvä suku,jota ei saa moittia.
"ka, kaup hallituksessa ei piitata"!
Oho, nyt löyty ensimmäinen joka änkyttää kirjoituksessa!
Uusi- kupla, uusikepulaisten aikarattaaseen!
Siis, aina paranee, ilman sirkkojen siritystä.
CALLIO underground Rescue rakennelma tais olla susi. Raadon pilaa ilman.
Siihen kompleksiinko hakeekin pesäpaikkaa, johon kuntalaisilta veroeurot.
Kiesus tätä peliä.
Jokainen tehköön torppansa itse, maksukykynsä mukaan.
Kaupungin bulvaanit pois rahastamasta maa-aluiden kustannuksella. Peli näyttää pyörivän, vaikka kassavirran pohjanöyhtä hyppysissä.
Haitanneeko tuo! Kyllä nämä toimet laittaa änkyttämään, meistä yhden jos toisenkin.
Käkikellokin kukkuu, milloin sattuu ja varsinkin, kun seinältä tipahtaa.
Oi aikoja, voi tapoja.
- Bellona -
Tästä oli paikallislehessä juttua. Ihan piti kahtoa onko huhtikuun ensmäene päivä kuulosti niin uskomattomalta!? Taitaa tosiaan olla kunnanisillä hätä?
Kaikki tehdään omana työnä siinä säästää paljon.
Omana työnä?? Älä viitsi.
Rahat kuntalaisten veroeuroista.
Ei vakuuta jutut.
Outokumpulaisen rakennus firman kanssa nyt kaupunginhallitus seurustelee. Mitä näyttöjä on ko firmalla vanhusten yhteisöasumisesta? No että otetaan kasvimaaterapia mukaan?? Onko niinkin erikoista? Ohhoh!
Raha, on kaikille kuin Jumala!
Ei kai siinä sen kummempaa.
Taisi toveri osua kohdalle juttuineen, siitähän se lähtee.
Kohde on hieman heikko, pyhäjärvi ei tuo taivasmannaa, kuin hetkisen verran.
Minä en maksaisi jostakin bisnesmiesten kehittelemästä Virkkula konseptista senttiäkään. Jos ei täällä itse tiedetä mitä me 55 vuotiaat tarvitaan tai edellytetään rakennukselta ni jo on huono itsetunto tai suunnittelu/johtamisen kyky.
Vanhukset nähdään tuloautomaaattina joka vain kuntien on ratkaistava. Ja tuon on kaiken maailman bisnetheput haistaneet helpon rahan toivossa. Siinä on hyväntekeväisyys kaukana kun vuokralaskua Outokummussa Pyhäjärvelle lasketaan!