Hyvin meni Kulmunin eroesiintyminen

Kyllä niistä 50 kilon konsultoinneista oli apua. Sujuvasti erosi.

Kjähäh!
12132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

oliko komiat tissit

Äänestä
  • Jos misogynistit eli persut eivät olisi lähettäneet hänelle ahdisteluviestejä, eroa ei olisi tullut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos misogynistit eli persut eivät olisi lähettäneet hänelle ahdisteluviestejä, eroa ei olisi tullut.

    Viestien perusteella mm. Ilkka Kanerva on persu.

    Äänestä

Suoraselkäinen suomalainen ministeri Katri Kulmuni.
Ihana ja aito kehokieli paljasti helpottuneisuuden.
Hyvä Katri.

Seuraava valtionvarainministeri on ilmeisesti Eeva Kalli?

Äänestä

Peruskoulun matematiikan kysymys:

KYSYMYS: "Katri päätti hankkia itselleen esiintymiskoulutusta 50.000 eurolla. Yhden oppitunnin hinta oli 700 euroa. Miten monta tuntia Katri sai rahoillaan esiintymiskoulutusta?
VASTAUS: Katri sai 74 tuntia ja 30 minuuttia esiintymiskoulutusta."

Tuohon opiskelemiseen käytetyn 74 tunnin määrään nähdenKatrin tänään vetämä eroajaispuhe meni esityksenä suhteellisen hyvin.

Äänestä
  • Hienosti meni.
    Siinä taas nähtiin, ettei oppi ojaan kaada.

    Äänestä

  • Aloittaja

    74 tunnissa ehtii jo "trimmaamaan" muutakin kuin pelkkää esiintymistä...

    Äänestä

  • Ja opiskelu tietysti työajalla. Normi Kepuli pettää aina

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja opiskelu tietysti työajalla. Normi Kepuli pettää aina

    Miksei se ostanut oppia suurta valtionapua saavasta kepujen omasta
    Maaseudun Sivistysliitosta

    Äänestä

Kiva kurssitus , vienee opin mennessään . Viisas valinta sillä yhteiskunnan tulevaisuus on kyseenalainen katsellessani eri ministereiden toimia puheita kuullen . Kannattaisi muuttaa Neuvostoliittoon jos se olisi mahdollista .

Äänestä

Onhan se aika härski teko kun miettii miten paljon suomi on joutunut ottamaan velkaa ja sitten valtionvarain ministeri junailee itselleen tuollaset rahat.

Äänestä

Putous ohjelma jattkuu kuka on viimeinen jäljellä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Runkkefelder kirjoitti:

Kyllä niistä 50 kilon konsultoinneista oli apua. Sujuvasti erosi.

Kjähäh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu