Rajasalmen sillan ympäristön hoito?

Anonyymi

Kenelle mahtaa kuulua Rajasalmen levähdysalueen ulkoilualueiden ja luontopolkujen hoito? Siellä on monta kivaa nuotiopaikkaa ja loistava kohde perheille mennä paistaan makkaraa yms, mutta sitä roskan määrää mikä siellä on. Toisaalta ei siellä ole yhtään roskistakaan! Eli ihan ekana sinne tarvitsi muutaman roska-astian. Sitten minne on kadonnut parilla nuotiopaikalla olleet pöytäryhmät? Ne olisi syytä saada takaisin. Ja sitten alueen voisi siivota. Paperia ja muuta jätettä on hirveästi. Jopa käytettyjä kondomeja näyttää olevan polun varsilla.

2

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällähän on satoja viestejä pitkä ketju, jossa äijät kertovat, kuinka käyvät siellä tumputtamassa. Niiden jätöksiä nuo tuhruiset paperitöllöt ovat. Yäk, en voi käsittää.

      • Anonyymi

        Tumputtamisen käsittää mutta luonnon tuhrimsen ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1586
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe