https://www.suomenuutiset.fi/kulmuni-kaatui-koska-han-myi-sielunsa-keskustan-lapimadille-kuiskaajille-ja-niin-kay-myos-seuraaville-puheenjohtajalle/
keskusta vastaa? Sipilä?
kulmuni-kaatui-koska-han-myi-sielunsa-keskustan-lapimadille-kuiskaajille
15
104
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikista kepulaisista tulee lopulta paavoja.
- Anonyymi
Pekkarinen oli oikeassa. Keskusta kaatui, koska meni kynnysmatoksi vihervasemmistolaisille hallitukseen.
Keskusta ei ole saanut hallituksessa mitään muuta kuin juhlapuheita. Sen sijaan esim. demarit uusimmassa lisätalousarviossa kavaltavat valtion varoja satoja miljoonia euroja ay-liikkeille.
Kulmuni esti demareiden kultapoju Luoman nimittämisen kansliapäälliköksi. Kostoksi Marin ja Rinne laittoivat asialle Suomen Kuvalehden valeuutisia kirjoittavanJarno Liskin. Viimeksi Liski kirjoitti paskaa Sipilästä ja Terrafamesta - oikeuskanslerin totesi Liskin väitteet paskapuheeksi.- Anonyymi
Persussuomalaisten mustamaalaamista, kun eivät muuhun pysty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persussuomalaisten mustamaalaamista, kun eivät muuhun pysty.
Nykyinen Suomen Kuvalehden, entinen Ylen, valeuutistehtailija Jarno Liski kirjoitteli aikanaan salaliittoteorioita sipilästä ja terrafamesta muka "uutisina". Oikeuskansleri totesi nuo salaliittoteoriat hyvin nopeasti (Lin sanoin) "paskapuheeksi".
Demarit ovat itse sopan aloittaneet. Rinne ja Paatero valehtelivat tekemisistään. Katkeroituneina halusivat estää vm:n kansliapäällikkönimityksen. Vastineeksi keskusta esti demareiden kultapoju luoman nimittämisen kansliapäälliköksi.
Nyt sitten demarit levittivät valeuutiskirjoittajansa (Jarno Liski) välityksellä "väritettyä" totuutta koulutuksista. Tarkoitus:
- kostaa kepulle marinin ja rinteen puolesta
- peitellä satojen miljoonien avustusta demareiden ay-"järjestöille", joka on lisäbudjetissa.
Satojen miljoonien lahjoittaminen ay-liikkeille on kavallusta ja moraalitonta jos jokin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyinen Suomen Kuvalehden, entinen Ylen, valeuutistehtailija Jarno Liski kirjoitteli aikanaan salaliittoteorioita sipilästä ja terrafamesta muka "uutisina". Oikeuskansleri totesi nuo salaliittoteoriat hyvin nopeasti (Lin sanoin) "paskapuheeksi".
Demarit ovat itse sopan aloittaneet. Rinne ja Paatero valehtelivat tekemisistään. Katkeroituneina halusivat estää vm:n kansliapäällikkönimityksen. Vastineeksi keskusta esti demareiden kultapoju luoman nimittämisen kansliapäälliköksi.
Nyt sitten demarit levittivät valeuutiskirjoittajansa (Jarno Liski) välityksellä "väritettyä" totuutta koulutuksista. Tarkoitus:
- kostaa kepulle marinin ja rinteen puolesta
- peitellä satojen miljoonien avustusta demareiden ay-"järjestöille", joka on lisäbudjetissa.
Satojen miljoonien lahjoittaminen ay-liikkeille on kavallusta ja moraalitonta jos jokin.Kerropas asian todellinen laita äläkä sorru populistisen jargonin syöttämiseen. Spämmäät joka helvetin aloituksessa tällä samalla itkuvirrelläsi ja jätät aivan tietoisesti kertomatta puolet asiasta. Sinua vaan kyrsii, kun sipilistinä tai oikeistopopulistina iniset, kuinka demarit ovat muka syyllistyneet rahanlahjoittamiseen ay-liikkeelle. Hallitus on tehnyt päätöksensä viiden puolueen yhteisellä näkemyksellä eli ei siellä sooloilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerropas asian todellinen laita äläkä sorru populistisen jargonin syöttämiseen. Spämmäät joka helvetin aloituksessa tällä samalla itkuvirrelläsi ja jätät aivan tietoisesti kertomatta puolet asiasta. Sinua vaan kyrsii, kun sipilistinä tai oikeistopopulistina iniset, kuinka demarit ovat muka syyllistyneet rahanlahjoittamiseen ay-liikkeelle. Hallitus on tehnyt päätöksensä viiden puolueen yhteisellä näkemyksellä eli ei siellä sooloilla.
Voidaan siis lisää, että Kepun suurimpia virheitä on ollut hyväksyä rahan lappaminen valtion kassasta ay-liikkeille.
- Anonyymi
Mikähän siinä on, ettei ihmiset uskalla ymmärtää, että lisätalousarviossa demareiden ay-liikkeille annetaan satoja miljoonia euroja. Tuo jos jokin on kavallusta!!!
- Anonyymi
Valehtelemisellakin voisi olla jotain rajaa!
Mutta onneksi meihin ei enää uppoa äärimmäisten oikeistolaisten proganda!!!!!! - Anonyymi
Eikös siellä perussuomalaisissa juurikin löydy ihan puoluelaisista niitä kavaltajia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valehtelemisellakin voisi olla jotain rajaa!
Mutta onneksi meihin ei enää uppoa äärimmäisten oikeistolaisten proganda!!!!!!Ei ole valhetta. Löytyy täältä lisätalousarviosta:
https://budjetti.vm.fi/indox/sisalto.jsp?year=2020&lang=fi&maindoc=/2020/ltae4/hallituksenEsitys/hallituksenEsitys.xml&id=/2020/ltae4/hallituksenEsitys/YksityiskohtaisetPerustelut/33/20/50/50.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole valhetta. Löytyy täältä lisätalousarviosta:
https://budjetti.vm.fi/indox/sisalto.jsp?year=2020&lang=fi&maindoc=/2020/ltae4/hallituksenEsitys/hallituksenEsitys.xml&id=/2020/ltae4/hallituksenEsitys/YksityiskohtaisetPerustelut/33/20/50/50.htmlMutta lukikos tuossa, että juuri demarit olisivat näin päättäneet? Eipä taida lukea. Sinä vaan päättelit niin, tollisko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta lukikos tuossa, että juuri demarit olisivat näin päättäneet? Eipä taida lukea. Sinä vaan päättelit niin, tollisko.
Eipä ole kukaan alunperin väittänytkään, että demarit päättivät. Tuo tosin kuuluu STM:n alle, jossa on ministereitä Kiuru (demari) ja Pekonen (vas.)
- Anonyymi
Taas kerran sitä perussuomalaisten lehden Suomen Uutisten kertomaa ...
- Anonyymi
aloha
- Anonyymi
SIPILÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668084Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672336Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332286- 1471868
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281393Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511252Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141244Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.70938Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65862Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7802