Kiitos Matti!

Kiitos vastuuntunnostasi. Sinusta tulee hyvä valtiovarainministeri. Voimia sinulle. Puheenjohtajaksi syksyllä Annika.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Matti on velvollisuudentuntoinen ja yhteistyökykyinen järkipoliitikko.

Äänestä
  • Samoin hänen viimeinen hallitus (2003-2007) on ollut EU-aikana ainoa, joka on laskenut valtion velkaa:
    https://www.velkakello.fi

    Täten on oikea henkilö valtiovarainministerinä.

    Äänestä

Täsmälleen oikea valinta. Kiitos Keskusta!

Äänestä
  • Vihervasemmistolaiset toivottelevat tervetulleeksi olemaan täysin selkärangaton hallituksen sylkykuppi. Mitä kauemmin tuota jatkaa, sitä alemmas kannatus putoaa. Ei keskusta voi äänestäjien kostamatta toimia takuumiehenä sille, että vihervasemmisto saa pystyttää ja jakaa miljardien menoja omille eturyhmilleen ja ideologialleen ilman pysyvän rahoituksen järjestämistä. Rahoitusta ei ole toteamus, että jos maailmalla ja Suomen taloudessa kaikki menee oikein hyvin, niin verotulot kasvaa - tuo ei ole rahoituspohjaa vaan harhakuvitelmien perustalle rakentamista.

    Valtiovarainministerin on pakko lopettaa tuhlailu. Tuhlailun loppuessa vihervasemmisto ehkä kaataa hallituksen. Mutta ainakin keskusta voisi silloin selkä suorana sanoa, että hallitus kaatui, kun emme hyväksyneet edesvastuutonta tuhlailua valtion velkarahoilla.

    Äänestä

Miksi "Matista" tulee hyvä valtionvaraministeri ? Eihän ole ollut hyvä missään muussakaan aikaisemmissa hommissaan, lähtöä on pukannut etuasjassa, mikä siis olisi muuttunut ?

Petollinen Keskustalainen on aina petollinen omaa etuaan Keskustalainen.

Äänestä
  • Niin onhan sillä kokemusta siitä hyvästa.Kepu on aina kepu.

    Äänestä

  • näin juuri se on nähtävä....

    Äänestä

Molonen on Suomen tuho, kaikista vaihtoehdoista viimeinen tai sen allekin...ajattelee vain alapäällään...nyt on keskusta mokannut perusteellisesti! Ajattelin että oksennuskohtaukset vähenee kun molonen, stuppi ja katajainen ovat poissa kuvioista mutta....aina kun joku kyseisistä pösilöistö tulee esille...kanava vaihtuu VÄLITTÖMÄSTI....keskusta sukeltaa kohta viiteen prosenttiin ja suohon....

Äänestä

Olihan liki suomenennätys Matilta takinkäännössä Eilen ei alkanut ja tänään alko valtionvarainministeriksi

Äänestä
  • Matti sanoi, että hän ei tavoittele valtiovarainministerin tehtävää. Eikä tavoitellut, vaan hän uhrautui isänmaan puolesta. Siitä hänelle suuri kiitos.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Matti sanoi, että hän ei tavoittele valtiovarainministerin tehtävää. Eikä tavoitellut, vaan hän uhrautui isänmaan puolesta. Siitä hänelle suuri kiitos.

    Uuniperuna/lautakasa,,,toivottavasti pumppu kestää....Liin ja Hutisalon rahan pyynnöt....gepardi hatuille yn...mamuille..

    Äänestä

Kansalisten ostovooma on alimmilaan kiitos sipillän riistoleikkaus poli y iikan joka kohditui vain työlöisiin ja heikompiosaisiin
Eläkeläisiin ,pieni t uloisiin, lapsipetheussin ja irtisanottuihin. työttömiin.

Ostovoiman heikentyminen h än näkyy kin kaupisiden myynneissä ja yhä. alati kasvavana kiina postimyyntinpaketteina.

Poevari t ovatkin keksineen uuden ostaja tyhmän elikkä pakolaiset.
Sipilä houkutteli ,30. 000 uutta ostovoimaista kuluttajaa.

N ämä uudet kulutajat tosin käyvät kaupaas ns. Kelanakin kortilla.
Kelapankin kortille ladataan rahaa ja sen maksat sinä.

Samoin maksa t näide uusin asikaisåden. Asumisen j a kotouksen vaika et hei y ä kotiisi osle kutsunutkaan.

Mieles t äni kauppiaden j a poevarien pitäisi maksaa kotiutus kulut kun näitä nänne niin haluuvat suuresti.

Kaupiaalee kelpaa mysö musta kela raha

Äänestä

Keskustaa vaivaa viherpunainen home.

Äänestä

Juha-Lesta Sipilä kerkesi pilaamaan kansan silmissä lautakasa-Masankin mahdollisuudet hillaämpärillään...

Äänestä
  • Ne on kyllä aika sikoja nuo lestat.

    Onneksi Sipilä ei unohdu koskaan äänestäjien keskuudessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne on kyllä aika sikoja nuo lestat.

    Onneksi Sipilä ei unohdu koskaan äänestäjien keskuudessa.

    Totta, ei auta vaikka mihinkä Kempeleelle piiloon luikkisi, turpaan sitä vedetään koko sielun kyllyydestä sielläkin julkisilla paikoilla liikkuessaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiitos vastuuntunnostasi. Sinusta tulee hyvä valtiovarainministeri. Voimia sinulle. Puheenjohtajaksi syksyllä Annika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu