Meillä on sama tatuointi

Sama, mutta ei samanlainen. Sinulla se on niskassa ja minulla oikeassa olkapäässä. Minä olen nähnyt sinun, sinä et vaan minun. Mikä se mahtaisi olla? :)
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kiinnosta

Äänestä

Missä näit

Äänestä

En osaa arvata, itselläni ei ole tatuointeja, vaikka ne ihan kauniita ovatkin. Omistan arpia, kädessä, kyljessä, selässä,jaloissa ja päässä. Ne eivät ole kovin kauniita, mutta jokaisella niistä on oma tarinansa. Jännittäviäkin, tietysti hieman verisiä, sellaisia selviytymisiä, osa pienillä kolhuilla, ja osa hyvällä tuurilla. En pelkää verta, tarkoitan että pystyn auttamaan apua tarvitsevia. Hyvällä tuurilla on elämässä iso merkitys, lapset syntyvät hyvällä tuurilla terveenä, lapsuus ilman suurempia kolhuja vaatii onnea, rippikoululeirin yöriennot vaativat tuuria, autoilu nuorena vaatii hieman tuuria
ja sitten tietysti parisuhteen luominen, se vasta tuuria kysyykin. Parisuhteessa tärkeintä on, tykkäämisen lisäksi, rehellisyys ja kunnioitus, aina pitää olla rehellinen ja kunnioituksen voi osoittaa pienillä asioilla, oliko mukava päivä? maistuisiko kahvit, voin hieroa hartioitasi, käydäänkö saunassa, huomioimalla toinen. Rakkaat ihmiset huomioi toisiaan, siitä syntyy pari. Tykkäämistähän tämä kaikki, hyvät asiat ruokkivat toisiaan, Ja tärkeänä näkisin myös läheisyyden, rakasta ihmistä haluaa halata, se pitää olla yhteinen harrastus,useamman kerran,sitä parempi. Unohdin tuosta hyvän tuurin merkityksen, se lienee siinä, että onnistuu löytämään suuresta maailmasta, ihmisen, ketä kohtaan tuntee, ja tietää pystyvänsä parisuhteeseen. Monesti vanhemmat ihmiset tarvitsevat tuuria, liikkuuminen muuttuu epävarmemmaksi, terveys yleensä, joutuu luopumaan asioista, jotka olleet itsestään selviä, Tuurilla voi löytää onnellisuuden muista asioista. Meistä jokainen, voi tuurilla saada mieleisen hautapaikan, joillekkin se on syrjäisin, ja varjoisin kulmaus, suosittelen kuitenkin aurinkoista, vaikka kukat nuukahtavatkin äkkiä, on lämmin olo,viimeisellä taipaleella. Olisiko se tatuointi voinut olla perhonen? tai leppäkerttu, Hyvää tuuria kaikille! Suomen suveen! (eritoten rakkaalle)

Äänestä
  • Uhkailu on juuri se mistä olen erittäin jyrkästi kieltänyt sinua!! maatuskat ovat juuri niitä ihmisiä jotka avustavat sinua oikeuden edessä minun valtiossa!! suomalainen oikeus valtio on lasten leikkiä verrattuna lähi idässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sama, mutta ei samanlainen. Sinulla se on niskassa ja minulla oikeassa olkapäässä. Minä olen nähnyt sinun, sinä et vaan minun. Mikä se mahtaisi olla? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu