Tehdääs ketju mistä kaikesta ootte kiitollisii just nyt?
Nyt loppui synkistely!
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mutku mutku en oo saanut häntä vielä niin en ole kiitollinen.
- Anonyymi
Monestakin asiasta, mutta en lähde luettelemaan. Voisit ensin luetella omasi.
- Anonyymi
Oon kiitollinen siitä et oon saanu elää tän 35 vuotta!
Ympäriltäni on kuollut mua nuorempia ja saman ikäisiä sekä vuoden tai pari vanhempia.
Mielenterveyshäiriöiden takia tai onnettomuuksissa.
Sitä luulee et elämä on itsestäänselvyys. Ei ole mullekaan vierasta tuo kuoleman lähellä käynti.. joskus sitä miettii miks mä sain jatkaa elämää. Miks mä selvisin hengissä?
Toisinaan sitä jopa hairahtuu miettiin onko joku suurempi sittenkin olemassa ja suojellu mua.. olen selvinnyt niin monesta läheltä piti-tilanteesta hengissä.
Välillä kyyneleet tulee silmiin miettiessä vaihtoehtoa et jos onkin jossain olemassa se Jumala mistä mulle puhutaan ja sille henkeni on ollut niin tärkeä et se on suojellu mua kaikissa tilanteissa.
Sitten mietin taas realismilla. Tilanteet vain ovat sattumia ja mun oma keho niin vahva. Mikään Jumala ei oo olemassa. Se on keksittyä hömppää!
Totuus on kuitenkin se että mulla on ollut äärimmäisen hyvä tuuri ja saan olla äärimmäisen kiitollinen et edellen vuosi vuodelta ikäni karttuu eikä eliniän lisääntyminen ole pysähtynyt.
Mä oon kiitollinen vaikeiden vuosien tuomasta syvällisestä ja kypsästä ajattelustani. Kyvystäni olla avarakatseinen.
Iloitsen siitä että isäni kasvatti mut hyvin ammentaan vastoinkäymiset opiksi tulevaan enkä katkeroitumaan niistä. Se opetti et jos opettelee hiihtään ja sukset menee ristiin aina, ei auta heitellä suksia opettajaa kohti ja raivota, pitää nousta ylös ja miettiä mitä teki viimeksi väärin et sukset meni ristiin ja kaatui ja välttää sitä uudella yrityksellä.
Sinkkyys palkitaan ja kohta hiihdän jo hyvin suoraa latua! - Anonyymi
Tänään olin kiitollinen että sain elää tämän kauniin kesäpäivän ja nähdä ihania ihmisiä. Keväällä kuulin yhden tutun tappaneen itsensä, sen jälkeen olen ehkä enemmän kiinnittänyt huomiota pieniin hetkiin, yleensäkin tunteeseen että on elossa.
- Anonyymi
Minullakin on tuo tunne että hyvä että vielä hengissä olen ja saan ihailla keväisen luonnon vihreyttä.
- Anonyymi
Siitä olen kiitollinen että olen, suht terve päinen ja osaan olla ja pärjään yksin.
Terveisin Tampereen mies 46v. - Anonyymi
Tästä palstasta ja ihmisistä, sekä Jumalan hyvyydestä.
- Anonyymi
Elämä on lyhyt. https://m.youtube.com/watch?v=45h06l2q0ec
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874158Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283127No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760