Törkypuolue heittää törkyä

Törkypuolue heittää törkyä valtiovarainministeri Vanhasen niskaan oikein urakalla. Ovatko törkypersut näin paniikissa? Halla-ahokin unohtanut siistata turpansa.
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Missä? Ei ainakaan a-studiossa

Äänestä
  • Jussi on a-studiossa höpolöpöttämässä, ei löydä persujen työllisyystoimia, koska sellaisiahan ei ole. Pikkuruiset törkyhitlerit paskovat kepun palstalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jussi on a-studiossa höpolöpöttämässä, ei löydä persujen työllisyystoimia, koska sellaisiahan ei ole. Pikkuruiset törkyhitlerit paskovat kepun palstalla.

    Tämäpä olikin yllättävää että Jussin keskiluokalle ehdottama tuloverojen kevennys ei kelpaa - Jo on aikoihin eletty?

    No ymmärtäähän sen että vasuri ei tajua sitä että nämä ehdotetut veronkevennysprosentit toisivat omaan kassaan huomattavasti enemmän kuin vappusatanen! Vasurinkin kannattaisi hieman opiskella niin ei sitten vastustaisi omaa etuaan koskevia ehdotuksia!

    1Äänestä

Olipa törkyinen parta. Ruoskiiko Jussi näin itseään kun persujen kannatus on romahtanut? Voi muodostua pitkä risuparta menestystä odotellessa.

Äänestä
  • Hehe on se vielä huomattavasti suurempi,kuin keskustalla, vihreillä tai vasmmistoliitolla.
    Nauretaan taas:)

    Äänestä

Ei Vanhanen tee mitään muuta kuin lapioi maajusseille kalliitä, mönkikijöitä, moottorikelkkoja ym super suuria traktoreita joilla maaseudun nekin vähät nuoret teloo itsensä.. Tilastot kovaa faktaa..................

Äänestä

Persuja harmittaa kun hallitus ei kaatunutkaan.

Äänestä
  • Eitaida olla änkkä Matista apua,lautakasat painaa päälle nuorisosäätiö rötökset hutsut sun muut.

    Äänestä

  • Hallituksessa naatitaan vielä tovi, mutta kohta alkaa keskinäinen paskanheitto tuulettimeen.
    Ja sitten tulee riitainen ERO!!!!

    Äänestä

No, osasihan se Halla- aho taas nieleskellä. Onko se nieleskely osa persujen politiikkaa? Oli muuten jotenkin surullisen avuton näky.

Äänestä

HA oli niin asiallinen kuin kukaan voi olla, niinkuin muutkin, turha törkytrollin jauhaa sitä itteään

Äänestä

Kumma eläjä joka ei itse nieleskele vaan syleksii aina toisten päälle, niinkuin joku tohlo palstoilla

Äänestä
  • Niin, siis sinä. Kepun, demareiden, kokkarien ja vihreiden palstoilla.

    Äänestä

Miksi valehtelet taas, aina ja kaikesta ?

Äänestä

Ei se ollut oikea parta. Se oli liimattu valeparta.

Äänestä
  • Toki valehteleminen on persusta mukavaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toki valehteleminen on persusta mukavaa.

    Mistähän valheesta nyt taas onkaan väiteessä, perättömässä tietystikin - onkaan kyse ?

    Äänestä

Aloittajan mielestä siis keksusta heittää törkyä Vanhasen niskaan?

Äänestä

Silakat järjestäytyneet valheiden levittämiseen, eivät tunne edes häpeää tyhmyydestään

Äänestä

Vanhasella ehkäisy ei pettänyt, hallitsi tilanteen.

Äänestä

Vasemmistolaiset tekevät totutusti kaikkensa mustamaalatakseen keskustaa valheillaan.

Vasemmistolaisten toimintatapa valehdellessaan on alkaa räyhätä ja syyttää muita valehtelemisesta. Yrittävät tuolla peitellä omia valheitaan. Monille ihmisille tuo menee läpi, loogisempaan ajatteluun kykeneville ei.

Äänestä
  • uliuliuliuuu,
    mualaisliitto-mtk:n tukipummi vinkuu,

    ay ja vasemmisto väsäs hyvinvointi-suomen,
    mualaisliitto-mtk:n ankarasta vastubtuksesta huolimatta...

    Äänestä

Ja taas vähäisen aivokapasiteetin omaavan vasurin avaus . Monesko sadas ?
SDP on törkypuolue ja se paniikkikin tulee vielä .

Äänestä

Vanhanen on hyvä valinta valtiovarainministeriksi. Harkitseva ja maltillinen. Ja kokemusta on. Uskon, että nyt vihdoin keskustan kannatus lähtee nousuun. Jo on aikakin. Hallitus on tehnyt erittäin hyvää työtä ja keskustalla on hyvät ministerit. Ja mikä tärkeintä, kun keskusta nousee niin törkyturpapersut laskee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Törkypuolue heittää törkyä valtiovarainministeri Vanhasen niskaan oikein urakalla. Ovatko törkypersut näin paniikissa? Halla-ahokin unohtanut siistata turpansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu