Naurettavaa touhua

Anonyymi

jälleen ministeri kärysi, ja tilalle toinen aikanaan nuorisosäätiö kohussa ryvettynyt ukko. Pitäisi olla instanssi joka pystyisi erottamaan suomen suurimmat viholliset.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on sellaista pelleilyä hallituksen suhmurointi, että oksat pois. Tämän hallituskauden aikana on eronnut kolme ministeriä, onneksi tämä painajainen loppuu tämän vuoden aikana.

    • Anonyymi

      Se on sitä ku 200 kansanedustajaa, joista suurinosa ajaa vain omia etujaan, toiset istuvat hiljaa, ja toiset muuten vaan juo kahvia ja tekee mitä ihmeellisimpiä päätöksiä ristiin jos toiseen. Kyllä varmasti ulkomailla paljon naureskellaan meidän rakkaiden suomalaisten asioita. Kuivat oksat ja avustajat vaan heivattaisiin pois, samaten heidän sopeutumiseläkkeet otettaisiin pois ja pistettäisiin heidän omat menot todella tarkkaan seurantaan niin johan alkaisi erilaisia tuloksia näkymään hallituksessa. Aina ihmiset mussuttavat, mutta mitään kuitenkaan eivät ole valmiita tekemään oikeiden valintojen eteen mitään. Toki jotku, mutta vain harvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      226
      17140
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12184
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5970
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4852
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      13
      4766
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3947
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3575
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      135
      3004
    9. 258
      1405
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1021
    Aihe