Katri Kulmunin ryvetyttyä koulutushankkeessa valittiin Nuorisosäätiön vaalirahoihin ryvettynyt Matti Vanhanen. Eikö todellakaan löydy ainuttakaan ryvettymätöntä?
Keskustassa loppuivat ihmiset
Anonyymi
3359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Hämmennystä aihettava puolue ja sen ihmeellinen johto.
Johdossa on kyllä parannettavaa, kun ministerit vaihtuvat usein:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007995565.html
Näin on. Vasemmistolaisten toimintatapa valehdellessaan on alkaa räyhätä ja syyttää muita valehtelemisesta. Yrittävät tuolla peitellä omia valheitaan. Monille ihmisille tuo menee läpi, loogisempaan ajatteluun kykeneville ei.
Demarit jakavat pelkästään lisäbudjetista satoja miljoonia ay-liikkeilleen. Puhumattakaan miljoonista, joita jaetaan ay-liikkeille joka vuosi. Vastineeksi ay-liikkeen jakavat vaalirahaa demareille.
Itse asiassa ay-liikkeet ovat suomalaisen rakenteellisen korruption ja kavaltamisen paras malliesimerkki.
menikö maalaisliitto-mtk:n mafian wannabe fasistilla herne nenuun...?
maalaisliitto-mtk:n mafian toimintatapa on valehdella,
sika-liisalla linnatuomio valehtelusta,
puhun niin totta kuin osaan,
uskoisitko,
jos snoisin,
ryyppäsin vasta kotona,
kun olin ensin paennut yliajopaikalta,
uskoisitko...?
Käyttämääsi argumentaatiota mukaillen:
uliuliuli
Eipä tuohon demari mitään voi vastaan väittää, kun nuo tiedot löytää valtion budjetista. Ja vaalitukien osalta ay-liikkeet ovat usein suoraan kertoneet tukevansa rahallisesti demareiden ja vasemmistoliittolaisten kampanjoita.
Maahan tarvittaisiin tasa-arvoinen työttömyysturvalaki:
Soininvaaran ehdotuksen mukaan ansiosidonnainen työttömyysturva kokonaan valtion maksamaksi ja kattamaan kaikki riippumatta erilaisten yksityisten järjestöjen jäsenyydestä.
nuvui,
hernehän sillä tukipummilla meni nenuun,
luonnollisesti ay tukee vasemmistoa,
joka väsäs hyvinvointi-suomen,
maalaisliitto-mtk:n ankarasta vastustuksesta huokimatta...
Persu yrittää esiintyä keskustalaisena. Säälittävä yritys.
Mites leikattu polvi voi? Vai leikattiinko se polvi todellakin?
Petos Katri lähti ja petos Matti tuli.
Vanhanen vihki kepulin moniongelmakaivos Talvivaaran, jolloin kertoi että valtion kannataisi myydä omaisuuttaan sijoittaakseen Talvivaaran kaltaisiin kaivoksiin. Tuskin kukaan voisi tyhmempää suustaan päästää.
Se homma on nyt maksanut yli 3 000 000 000 euroa. Se tekee noin 200 euora keskimäärin viimeisten 15 vuoden aikanana. Senttiäkää osikoa ole maksettu Talvivaarasta, eitä Terrafamesta.
Talvivaarassa on tapahtunut IHME, sanoi Juha Sipilä. Todellisuudessa sellainen ihme tarkoitta, että Talvivaaran kaivokselta, operoi sitä sitten minkä nimimen firma milloinkin ei koskaan tulla samaan yhtään euroa osinkoina, sen sijaan sinne tarvitaan pian uutta rahaa. Matti Vanhanenko kokeneena nostaa Terrafamen osakepääomaa verorahoin (lue: velkarahoin).
Vihervasemmistolaisten anti-keskustalainen valeuutistehtailija Jarno Liski (Suomen kuvalehti) kirjoitti aikoinaan YLE:ssä salaliittoteorioita Sipilästä ja Terrafamesta. Oikeuskansleri siirsi jutun pohjalta tehdyt valitukset pian "paskapuheiden" lokeroon. Ainoastaan vihervasemmistolaisten maailmankuva on niin kieroutunut ja kuplautunut, että eivät erota edes salaliittoteorioita hyvin argumentoiduista väitteistä.
Eipä yllättäisi, jos nimenomaan Marin ja Rinne laittoivat valeuutiskirjoittaja Liskin kirjoittamaan "väritettyä totuutta" Kulmunin koulutuksista. Kulmuni on toki heikko eikä pää kestä kovaa peliä, ja Kulmuni sortui tuohon. Mutta jälleen kerran jäljet johtivat vihervasemmistolaisten "nyrkkiin", eli valeuutiskirjoittelijaan.
Miksi Sipilä ei halunnut että tuosta YLE:n tekemä ohjelna julkaistaan, Ja miten mahdollista että Suomessa pääministeri pystyi estäämän tuollaisen ohjelman esittämisen.
Mitä tulee aloitukseen, niin eihän Keskustalla lopu ihmiset. Olisihan nytkin ollut mahdollista jos ei Vanhanen niin Aho Jäätteenmäki tai Sipilä.
Median syyttely valemediaksi näyttäisi johtavan jäljet perussuomalaisten sylttytehtaalle. Onko hätänne todellakin noin suurta, että pitää sortua Hitlerin kansallissosialistien tyyliseen propagandaan?
Olette te täysiä pellejä!
Sipilä ei varmaankaan halunnut, että ohjelmaa julkaistaan, koska ohjelma oli pelkkää salaliittoteoriaa, jolla pyrittiin ohjailemaan ihmisiä kuvittelemaan Sipilän syyllistyneen johonkin. Tyypillinen stalinistien ja göbbelssin toimiston tapa.
Pellejä ovat lähinnä nuo valehtelevat toimittajat. Sipilästä ja Terrafamesta tekivät aivan puhtaita salaliittoteorioita ilman minkäänlaista kriittistä arviota oman fantasiamaailmansa rakenteesta.
"Sipilä ei varmaankaan halunnut, että ohjelmaa julkaistaan, koska ohjelma oli pelkkää salaliittoteoriaa, jolla pyrittiin ohjailemaan ihmisiä kuvittelemaan"
Juuri noin. eihän puhutut kikyt ja aktiivimallit ja muut kansanryöstöt mitä todellisuutta olleet. Ihmiset vain kuvitteli Pelkkiä salaliitoteorioita uljasta vielä vuosien päästä ihanoimaamme Sipilän hallitusta vastaan. Siinä oli mies jonka sanaan voi luottaa ja joka ajatteli ainoastaa oma.... tai siis yhteiskunnan ja sen kansalaisten etuja. Sekin oli ihan puhdas väärinkäsitys ja lopuksi toimittajien valeita että Sipilä olisi luvannut että jos kiky tehdään pariksi vuodeksi niin ei puututa vähävaraisten ja työttömien toimeentuloon. YLE:kin julkaisi tuosta uutisia mutta oli selväti nykytekniikalla muokattua, täyttä huijausta.
Parane pian!
Niin ja mielikuvituksen tuotetta oli sipilän teatraaliset lentelyt hallituksen eropaperit taskussa tai loikkareiden kuljettelu auton takakontissa? Paljon pahaa eikä mitään hyvää tämä lahkopäällikkö sai aikaan.
Jos ihmiset loppuvatkin niin aina meillä kepussa lehmiä ja porsaita löytyy ja vielä kanoja kaupan päälle.
Niin meillä Suomessa on 30 000 000 tuotantoeläintä, vaikka sellaisten ruokkimimiseen tarvitaan 3/4 peltopinta-alastamme ja ihmisten ruokkimiseen jää vain 1/4,
Keskustapuolue törmää edustajapulassaan seinään lähitulevaisuudessa.
Imisten loppuminen on Saarikon suurin ongelma, vaikka se on suurin ympärsitömme tuho
Ja nyt lähtee se Vanhanenkin.
Keskustassa ei kuulu enää kuin vanhasia, vaikka tarvittaisiin uutisia.
Vahakasvot väsyy elon tiellä, kuten toimittajalla
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000007991001.html
kepuloisissa ei koskaan ole ollut ihmisiä, vain ahneita ja vilpillisiä hyväksikäyttäjiä.
Vanhanen keplotteli itsensä syyttömäksi tässä nuorisosäätiö keississä.Siitä on vaiettu
täysin,asiat jäi selvittämättä Vanhasen osalta,hän luikki karkuun kyllä muistissa on.
Hänellä ressukalla sattui juuri polvi pettämään ja leikkausta varten joutui jättämään pääministerin tehvävän. Kumpi polvista muuten leikattiin?
Vanhaselta poistettiin selkäranka ajat sitten, nyt on polvet menossa, ettei kaadu taaksepäin
Toivottavasti MOT tutkii, että mistä Vanhasella on taas varat rakentaa "ekotalo". Voi olla tuppilaudat tilattu firman piikkiin.
Stressi kannatuksen vähenemisestä, väärät ruokatottumukset ja moottoripäristimiin tykästyminen harventavat nopeasti puolueen äänestäjiä.
Tendenssi on silmiinpistävästi totta.
Toivokaamme, että Keskustasta eivät loppuisi ihmiset. Kaipaamme uutisia, emme Vanhasia.