Mätikän luola on yksi hienoimmista luolista mitä tiedän, se vaan että paikka on tahallaan sotkettu ja lasin palasia, vaseliinia ym.. Laitettu luolan suulle ettei ketään sisälle pääsisi, tästä oli jo lehdessäkin kirjoitus, eiköhän se päivä tule kun saadaan taas käydä hienossa luolassa retkeilemässä!!!
Mätikän luola
10
1004
Vastaukset
- Anonyymi
Tuosta sotkemisesta on kirjoitettu jo vuosia. Vanhin juttu sotkemisesta löytyy 2012 vuodelta...
- Anonyymi
Miksi kukaan ei tätä maanomistajaa laita vastuuseen teoistaan. Poliisi-asia tuollainen kyllä on sillä Suomessa on jokamiehenoikeus.
- Anonyymi
Maanomistajan uusin tempaus on laittaa valvontakamerat luolan alueelle.
- Anonyymi
Vai valvontakamerat. Ei hyvää päivää sentään. Kuka ihmeen tyyppi tää maanomistaja oikein luulee olevansa. Maanmittauslaitoksen paikkatiedon mukaan alueen omistaa Kytölä niminen henkilö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai valvontakamerat. Ei hyvää päivää sentään. Kuka ihmeen tyyppi tää maanomistaja oikein luulee olevansa. Maanmittauslaitoksen paikkatiedon mukaan alueen omistaa Kytölä niminen henkilö.
Sitä pirun aluetta ei omista kukaan ja ihmiskunta ei omista maapalloa tippaakaan, vaan saa asustella ja astella täällä aikansa! Kunnon luolia ei ole pohjoismaissa missään ja ne ovat ihan päiväntasaajan toisella puolen...
- Anonyymi
Kyllä täytyy olla päästänsä sekaisin että tekee tuollaista.
- Anonyymi
Samaa mieltä että joku mättää pahasti jos pitää jonkun luolan suu sabotoida.
- Anonyymi
Mätikän luola ei ole mitään verrattuna huikeaan Sikakyöstin luolaan.
- Anonyymi
Kuulemma Sika-kyösti on piiloitellut nyös mätikän luolassa :)
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kustaa_Nummelin
- Anonyymi
Toivottavasti maanomistaja saadaan edesvastuuseen teoistaan! Kunnolla sakkoja ja maat pakkolunastukseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163381
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202076En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291430
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361377Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324