Manolla ei ole puoluetta!

Anonyymi

Onko se Manon vaikee ymmärtää, ettei hän ole enää missään puolueessa mukana. Hänet on heitetty aika päiviä sitten ulos. Jaksaa vieläki leikkiä jotain puolueen puheenjohtajaa!

9

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jäsenten toivomuksesta Mano De Wit on erotettu jo vuosia sitten.

    • Anonyymi

      Ilman puoluetta Mano on kuin hevoseton mies.

    • Anonyymi

      Mano on seiskaliikkeessä nykyään ja laittaa sieltä käsin lätyt ojennukseen.

    • Anonyymi

      Puolitoista vuotta sitten SKE:stä tuli puolue. Tässä striimissä on Manon riemua asiasta. https://youtu.be/Sejq1SQFrmQ

      Herää kysymys, olivatko jo tällöin manolaiset päättäneet yrittää karkoittaa ns. nynnyt pois puolueesta. Tuon striimin jälkeenhän vielä saman vuoden aikana pidettiin oikeudessakin laittomaksi todettu Käpylän puoluekokous. Hyvin hoidettuna manolaisten suunnitelma olisi onnistunutkin, mutta kun osaamista ei ollut...

      Nyt Mano ja hänen harvat kannattajansa on pyyhitty lattian rakoon, jossa ilmeisesti pysyvätkin. Mano ja joitakin muita on erotettu puolueesta, joten heillä ei ole mitään tekemistä SKE:n kanssa.

    • Anonyymi

      Mano Tampereella käräjäoikeudessa huomenna 15.6 klo 9 alkaen. Myös seuraava päivä on varattu oikeudenkäynnille. Mano saa siis kerrankin kunnolla oikeutta. Istunnon piti alunperin olla jo aikaisemmin, mutta siirrettiin pandemian takia.

      • Anonyymi

        Mitä se hollantilainen on tehnyt kuin on käräjillä?


    • Anonyymi

      Onko Manolla maatakaan? Minkämaalainen se on? Osaako se puhua?

    • Anonyymi

      Manohan on pakoillut kuulusteluja niin, että poliisin on pitänyt hakea hänet poliisiasemalle. Hakeeko poliisi hänet kotoa oikeudenkäyntiin? Onko mahdollista että Mano vangitaan heti oikeudenkäynnin jälkeen?

    • Anonyymi

      Mano alkaa olemaan nynny.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe