muka enemmistön valinta! Enemmistö vain ei ole ollut pakkoruotsin takana päivääkään, ei edes kohtuullisen kokoinen vähemmistö. Nykyistä pakkoruotsia kannattaa muutama prosentti.
Päättelyvirhe: Eduskunta on hyväksynyt pakkoruotsin, se on siis
8
133
Vastaukset
- Anonyymi
Kun asiaa viimeksi laajassa yliopistotason kartoituksessa kysyttiin, suomalaisista 74% halusi pakkoruotsin heti pois eivätkä loputkaan olleet nykyisen laajuisen pakon takana. Nykyistä pakkoruotsia kannatti muutama prosentti.
- Anonyymi
Pakkoruotsi on alusta loppuun RKP:n lehmänkauppoja.
- Anonyymi
Eihän demokratia ole sitä, ettei epäonnistuneita päätöksiä saisi korjata.
- Anonyymi
Lehmänkaupat on vaihtokauppaa.
Pakkoruotsispäätöksestä alkoi yleisölle täysi tuntemattoman Koiviston kuningastie - ensin pääministeriksi, sitten Suomen Pankin pääjohtajaksi ja presidentiksi.
Koivistoon liittyy paljon salakähmäisyyttä ja mm. 60 ja 70 vuoden salauspäätökset.
- Anonyymi
Ei missään demokratian toimintaa yritetä estää väittämällä, että se olisi demokratian vastaista. Absurdanistan Suomi!
- Anonyymi
En oikein usko, että se on tosissaan, joka täällä teettelee, että pakko on hyvä, kun sillä on eduskunnan siunaus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En oikein usko, että se on tosissaan, joka täällä teettelee, että pakko on hyvä, kun sillä on eduskunnan siunaus.
Eo ole tosissaan useimmissa viesteissään. Jankuttaa palkkansa eteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eo ole tosissaan useimmissa viesteissään. Jankuttaa palkkansa eteen.
Sitä on nyt tehnyt...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523211Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512455- 1012147
- 241893
- 231632
- 301616
- 1611484
- 351261