Hakkarainen ja Huhtasaari lähettiin Bryssellin hoitamaan Suomen ero EU:sta. Miten asia edistyy, kun mitään ei ole kuulunut?
MIkä on tilanne?
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eihän ne nyt toki siitä yksin päätä hemmetin typeys.
Pitääkö mielestäsi kaikkien palvoa kyseenalaistamatta valtajärjestelmää, joka vie kansallisvaltioilta itsemääräämisoikeuden ja itsenäisen pärjäämisen edellytykset? Onko se oikein, että pistetään sarjassa oman hyvinvointimme turvannutta omaisuutta kansainvälisiksi vientituotteiksi? Eikä yhtään haittaa, vaikka tulee satojen miljardien eurojen hävikkiä ja velkavankeus, sekä riippuvuus eu-sossun tuista, kunhan saadaan olla eu-jäseniä! Hakkarainen ja Huhtasaari edustaa sitä mitä kaikkien pitäisi edustaa: maalaisjärkeä. Mutta maalaisjärki kun on natsismia, rasismia ja fasismia, niin eihän enää kehdata olla maalaisjärkeä käyttäviä. Sairastahan tällainen touhu on, mutta yhtä ongelmallista on sairaudentunnottomuus. Heitäpä nyt joku naseva persuherja, josko se estäisi sinua vajoamasta syvään häpeään. Sehän on aina vaarana, jos aivot sattuu yhtäkkiä toimimaankin normaalisti.
Mutta mitä Huhtasaari ja Hakkarainen ovat tehneet eron hyväksi? Persujen mielestä ero on ilmoitusasia, johon ei pidä sotkea perustuslakia ja muita hömpötyksiä. Riittää, kun käyvät jättämässä paperilapun "Kunnijoittavasti ilmotamme että se on loppu ny. Ette ennää perkele törsää meijän vero varoja.".
Lauran+täytyi+päästä+Suomesta+Brysseliin,+jotta+hänen+maalaisuutensa+ja+maailmankuvansa+kehittyisi+joskus+vielä+litteästä+palloksi,+kun+hän+näkee+muitakin+valtioita+olevan+olemassa+ympärillään.
80%:sti+toiselta+kopioitu+gradu.+Sinä+kutsut+sitä+hänen+tapauksessaan+maalaisjärjeksi.+Muualla+sitä+kutsuttaisiin+lunttaamiseksi,+varkaudeksi,+plagioinniksi+tai+huijaukseksi,+mutta+Laura+on+esimerkillään+osoittanut,+miten+hänellä+on+siinä+kohtaa+persuiluun+ja+hillotolpan+hamuamiseen++liittyvä+sairaudentunnottomuus,+joka+aiemmin+yhdistettiin+Kokoomukseen.+Mutta+persu+tässäkin+tapauksessa+kopioi+toiselta.+Oppositioonkin+piti+mennä,+koska+kopioitiin+Kokoomusta+;D
Teukka+sentään+oli+kunnon+maalainen+Lauraan+verrattuna.+Mutta+kas+kummaa,+hänestä+tuli+ihan+hampaaton+sillä+hetkellä+kun+sai+uudet+hampaat.+Rakkaus+eriväriseen+muuttaa+rasistiset+mielipiteet+välittömästi+Ai+lav+juuksi.
Vallankumous+syö+lapsensa+ja+niin+on+käynyt+näillekin+julistajille+heti+kun+pääsivät+paremmille+apajille.+Samaa+tietä+ovat+menossa+kohta+Ano+ja+James.
Miksi levität valheita palstalla? Äläkä vastaa "emmäämittäävalehteleöyh" vaan vastaa ihan rehellisesti, mikä on valheidesi tarkoitus.
Mikä on vastauksesi? Pitääkö?
Persu ymmärtäisi valheen ja totuuden eron, jos persulla olisi jossain sitä maalaisjärkeä, eikä kieli tarttuneena hillotolppaan.
Lauran gradusotku ei muutu mustasta valkoiseksi, eikä Laura muutu omia etujaan ajavasta Suomen etuja ajavaksi.
Vasemmistollakin oma lähetti eu:ssa. Mitä tilanne hänellä?
Kun kaikki suomalaiset eivät ole yhtä viisaita kuin persut, ongelma voidaan ratkaista perustamalla persuille oma EU-vapaa reservaatti vaikkapa Kalajoen Homosaarelle:
https://www.google.com/maps/place/Homosaari/@64.1959536,24.1686076,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4680dd04f681f0a5:0xcfe23afd954e4c00!8m2!3d64.1960565!4d24.1707538
Monacon tavoin reservaatista kehittyisi pian markka-valuutan ansiosta ökyrikkaiden keskus, joka säteilee hyvinvointia myös laajalti ympäristöön.
Idea ei ole mitenkään uusi, sillä Hakkarainen vaati jo mamujen ja homojen saaristoasuttamista Ahvenanmaalle. Myös Juice julisti aikoinaan omakotitalonsa tontin ydinasevapaaksi vyöhykkeeksi.
Pilkatkaa vaan meitä kommarit. Se sataa meijän laariin niiku uuvet perunat. Tarkotan siikli yleis perunaa jota mulla on.
Rasistista ennakkoluuloa rajata persuista kommentoijat kommareiksi. Kommentoihan Halla-Ahokin persujen asioita, joten onko hän kommari?
Niin mutta Hallaa-aho on vain persukommari eikä kommarimommari.
Oli alkujaan vihervasuri, mutta löysi helpommin höynäytettäviä.
Taas kerran, aloitus kertoo vain avaajan tyhmyydestä, kuten yleensäkin tuon tasoiset ajatelmat. Ymmärrys kun on on tuota tasoa, syntyy todellakin "älykkäitä" kysymyksiä ja johtopäätöksiä. Kuten taas kerran tässäkin aloituksessa.
🤔🙄😁😂🤣
Alotus on aivan asiallinen, vaikka viiteen kertaa esittelet persreikääsi.
MIksi persujen pitää jatkuvasti pulputtaa EU-erosta potaskaa, kun Halla-aho on yksiselitteisesti todennut, ettei ero ole realistinen? Monillako kärryillä persujen pitää ajaa?
Kun pakkomielteiselle mielenvikaiselle jumittuu joku hokema päälle, sitä pitää jumputtaa maailman tappiin tosiasioista piittaamatta.
Ei kai kukaan järkevä EU-edustaja eroa halua huippupalkalle päästyään. Esko Seppänen vasemmistoliitosta ja Paavo Väyrynen keskustasta menivät parlamenttiin vastustamalla EU:ta, Nyt molemmat ovat suurella eläkkeellä "kultapossukerhon" jäseniä.
Myöhäistä rypistää, kun on jo housuissa. Jos jokin asia toteutuu vastustamisesta huolimatta, on viisasta sopeutua siihen ja kehittää toimintaa, eikä jumittua jankuttamaan paskaa loppuiäkseen.
Tyhmät valheet eivät nosta trollien osakkeita