Instastoorissa videoo missä hääpuku päällä ja sanoo menevänsä "ensitreffit alttarilla". Mikä juttu tää on?
Martina naimisiin?!
Anonyymi
862542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 86
Vanhimmat
Joku hömppäpömppä muka hauska juttu
Eiiiii.
Onko pikku-Roope kaaso vai sulhanen?
Toisaalta, jos menisi naimisiin, sulhanen voisi olla Esko...tai Stefu, hyvässä nosteessa 😃.
Onko Hannes vielä vapaa?
Eip
Onko sillä sulhasen (tai morsiamenkaan) vapaudella nyt niin väliäkään?
Siis tarkoitat Hannu Karpoa???
Toni Nieminen olisi kova sana uudeksi mieheksi.
Juoskaa varakkaat äijät äkkiä karkuun kun martti aitolehti lähestyy hääpuku päällä...köyhien ei tarvi vaivaantua! Ei ole vaaraa. Hääpuvun alta voi kyllä löytyä penis...
Hyi sua 😂. No, löytyy mitä löytyy, niin jokainen terveellä itsesuojeluvaistolla varustettu mies ymmärtää pysyä kaukana kv-starasta 😉.
"Lähestyy hääpuku päällä" 😂😂😂.
Mutta olipas sillä jäätävä katse.....katsokaa sen ilmettä kun katsoo sivullista vaaleaa naista pyörällä. Joka sattumalta osunut kesken kuvauksen ja jäi kohteliaasti katsomatta Martinaa odottamaan että menee ohi.
Katsokaa kuinka Martina häntä katselee...mä vähän petyin. Toivottavasti vain luulin. Olen täällä M puolustanut mutta se katse......
Totuus käy ilmi ennen pitkää. Muutkin kertoneet, että kylmä fiilis kulkee Maran mukana, ja Mara kylvää sitä ympäriinsä.
Mitä vielä, nythän tämä vasta alkoi kiinnostamaan.
Mara sheivaa 2 kertaa viikossa. Yläkerran se ajaa joka päivä.
Viikset kaksi kertaa päivässä.
Voisivatko Maran sukujuuret olla Bulgariassa?
Aatelkaa jos Marttiina osallistuisi Ensitreffit alttarilla - ohjelmaan HIH! Nähtäisikö ensi kertaa, kun mies vipeltää alttarilta karkuun tai sanoo EN! kun kysytään - Tahdotko. Marttiina kertos tuottajille etsivänsä kunnianhimoista, eteenpäin pyrkivää (=rikas) miestä; ja sitten olis sulhona joku tavallinen Niko, joka just tienaa henkilökohtasena avustajana 1600 brutto.
Ehkä Universum on lähettänyt Martinalle miehen 😃.
Tukksu ja Martti taistelevat samoista miehistä.
Tosi mauton juttu, kyllä on nainen sekaisin. Ajattelisi nyt herranjumala lapsiaan.
Rauhoittukaa. Joku muotikuvaus tietysti yms
Aivan. Ajattelisi nokkaansa pidemmälle joskus.
Wannabe-morsian 👰🏻.
Sitä minäkin.
Miten espanjan matka?
Ziizus tiesin että hulluja ollaan mut tää meni yli...
Muotikuvaus. Hih. Ei niissä käytetä nelikymppisiä hääpukumalleina. Oli Maran omaa tuotantoa omiin tarpeisiinsa: Häädieetti-mainos. Kunhan halusi taas kohahduttaa.
Kaunis mekko ja kantaja 💋
Älä ota tosissaan, jos se olis siinä mukana ei se sais siitä vielä kertoa. Kuhan kusettaa.
Huomasin et seuraajia tullu 20 tuhatta enemmän. Itse toki lakkasin kui myös saran....
Niitä seuraajia saa muutamalla kympin euroilla aasiasta eräältä palvelimelta niin näyttää hyvältä kun haamu seuraajia yht äkkiä tuhansia lisää perus liirum laarum maraa🤣
Voi miten sairasta.
Se kenelle kuva tarkoitettu ei kohtaa iiristä koskaan. Liian kiireisestä ja "omista asioistaan" huolehtivasta ihmisestä kyse.
Jos hän on tuossa sarjassa niin pitäny hakea jo keväällä sinne, mites se oli olikos ne yhessä vai ei? Vähänkö kiero muija. Täytyy olla itteensä tosi tosi kyllästyny joka tuohonki hakee mukaan. Tai sitten huomion hakuinen. Ja julkisuuteen keinolla millä tahansa. FOX lla hyvännäkösii pelastusmiehii 911. Nyt nukkumaan jos vaikka näkis unia niistä.
Ei se mikään muotikuvaus ollut,Martinan omia kotkotuksia, kaikella pitää saada näkyvyyttä.
Somessa puhutaan S&S häistä niiin tottahantoki Martin piti saada samanlaista julkisuutta. Mara kopiokatti. Keskittyis perhe elämään, menis terapiaan ennenku alkaa kunnolla pirraamaan päässä ja löytää ittensä jostain pyöreestä huoneesta ettimässä seiniä taijottainvastaavaa.
Onko tosiaan näin, että ihmiset voivat näin surkeasti henkisesti. Milloin haukutaan Sofiaa ja välillä Martiinaa. Olen vasta lukenut täällä näitä juttuja ja yllättää miten kamalaa tekstiä täällä kirjoitetaan. Erot ei ole helppoja ja kaikilla kolmella oli varmasti raskas kevät. Nyt menevät omia teitä ja hyvä näin. Pahasti kirjoittajat voivat itse huonosti.
Toiset fanittaa Sofiaa toiset Marttia. Martti lapsellisella, itsekkäällä, omaa etuaan ajattelevilla / tavoittelevilla käytöksellään, jutuillaan saanut aikaan pahaa toisille (lehistä löytyy) sen verran etten seuraa häntä.
Toiset eivät fanita ketään tästä porukasta, vain seuraavat vain huvittuineina jutun monia käänteitä.
Pääseekö Mara viimeinkin "piireihin" kun Ninnunnannun sisko on alkanut styylaamaan itse Renny Harlinin kanssa? Voi olla ettei nyt ehditäkkään lähteä Espanjaan ettei vaan jää ulkopuolelle suihkuseurapiireistä. Jokainen, siis aivan jokainen tilaisuus on käytettävä että nenä pysyy pinnalla.
Huvittavia nuo sometyrkyt, kuin raatokärpäset sokerikupilla.
Kyllä kv-stara rahan haistaa. Ihan varmasti on Nannan sisko pian kv-staran sydänystävä 😄. Kyllä kv jotenkin Rennyn lähelle luikertelee. Jos Rennyllä on rikkaita ystäviä, niin siinähän olisi kv-staralle ” tuhannen taalan paikka” katsoa, että vieläkö nelikymppinen kelpaa muuksikin kun kerran-pari petiseuraksi 🤔. Uskaltaisiko kv mennä jopa niin pitkälle, että Rennyä...? Nyt on kv:llä jännää...Kyllä shamaani tiesi 😂.
Olihan Marttiina Salkkareissa, jotenki sopiva sivuosa hänellä siinä. Jostakin sekin ura alotettava.
Jee, yeah! Höhöhöhö!
Marakalla on kaikki eväät maailmantähteyteen. Vanhemmalle tyttärellekin urkenee ura vähän niinku uutena Almana.
Nämä on näitä somemallien juttuja. Luulevat olevansa koviakin malleja, kun kaveri kuvaa "mallivideota" someen.
Hahaa just näin urheilia buaaahaaa
Martinan "muotitalo" on julkaissut editorial-mallin kotikutoisia ja naurettavan tosikkomaisia kuvia jo vuosikausia. Muistatte ehkä lakasenlakasenlahkeet ja polvetpuhkifarkut.
Niin ja ne kamalan rumat töppökengät, jotka puettiin vaikka iltapuvun kanssa 🙈.
Tällä kaudella seurataan poikkeuksellisesti neljän parin elämää. Ennen oli kolmen.
Mara mainostaa Meslewin hääpukuliikettä. Tehneet yhteistyösopparin.
P.S Nauroin katketakseni kun Mara koikkelehti metsäpolulla lettiään heitellen.
Miten se onnistuukin aina näyttämään niin koomiselta ? :)
Onhan Maralla ennenkin ollut soppari Meslewin kanssa. Kuvottava firma, joten Mara sopii pränd ämpässädöriksi kuin nyrkki siomään.
Muistakaa Gladiaattoreista Jantterin muka-seksikäs kävely!
Mara ” melkein rouva” Therman monena kesänä, mainostaa hääpukuja 🙊.
Jotenkin ironista, että tää wannabe-morsian jatkaa touhujaan, vaikka sulhokin on jo karannut toisen matkaan.
Toi Nannan sisko Renny-yhteys kestää kesän.
Rennyllä 61v. on ollut kesäkissoja aikaisemminkin.
Vermon tyttöjä tämä Martina:_)On sillä hyvä huumori.Munkkiniemestä lähtöisin ja lapsuus meni Vermossa ravivalmentajana.
Menee aina vain kovempaa ,tietty paremmin kuin muilla,aina muiden yläpuolella,lähtee varmaan kuuhun seuraavaksi
Sillle Martinan ” valmentamalle” horselle kävi ohrasesti hänen hoidossaan 🤔.
Heppatyttöjä Martina ja elämä hymyilee muutenkin. Hyvä niin 🙏
Halusi vain kokeilla mahtuuko vielä mekkoon missä hänet olis pitänyt vihkiä. Minusta tulee rouva Therman
Mara on itse asiassa melko kömpelö. Tulee hyvin ilmi tuossa hääpuku keikailussa. Ja Mara tosiaankin lukee näitä(kin) juttuja. Jo on farkku-perse näytillä instassa, kun joku mainitsi vanhan naisen perseestä....
Se oli Puman takki mainos....se farkkupepa. Puma päättää ne....mut joo olipas se "sattumaa" 🤭
Ja monia monia muitaki tapauksia.
Onkohan :hän itte, alottan tän keskustelun?
Onkohan: hän itte, alottanu tän keskustelun. Katselukertojen toivossa.
Huolehtis lapsistaan paremmin ja olis enempi heidän kanssaan kun liihottelis hääpuvussa pitkin metsiä epätoivoisen näkösenä🤣🤣. Ei sitä huoli kyllä enää kukaan järkevä mies. Kaikki tuntee nyrkki-kyllikin maineen🤣🤣.
Sivistymätön,kouluja käymätön,ainoastaan kova tahto,valitettavasti kaikki hienosäätö puuttuu.Hoh hoh,ei ku treenaamaan
Lähinnä on nolon näköistä kun lähes nelikymppinen nainen kirmailee metsässä hääpuvussa ja mainostaa häädiettiään😂😂😂
Täällä taas hörhöt nuppi sekaisinVaan taitaa itse Sofi olla näiden tekstien takana.Martina on kaunis ja älykäs .Ei onneksi välitä sekopäisistä hörhöistä.Kannustakaa Stefua ettei se juo itseään hengiltä.Stefu ei pääse erosta se on todella rankkaa hänelle.Aika parantaa ja ehkä Martina vielä lohduttaa ja puhuu hänelle ettei tähän kuole.
Stefu ei liity tähän millään lailla ,sitäpaitsi stefulla hyvä huumorintaju ja kyky myös itsironiaan,ei ota itseään liian vakavasti.Seisoo miehekkäästi Sofian rinnalla puolustaa tätä,ihana pari.Odotellaan häitä
Tossa olen kanssasi samaa mieltä. Sofia menee mukana ja hihittelee. Se että työntää kameran joka kerta Stefanin kasvoihin kun hän syö. En ymmärrä. Tämä on Sofialle jotenkin "hauskan hupaisan kevyen ihanan pinkinväristä helppoutta" eikä huolta huomisesta ikinä -tyyliä.
Eikö joku 30 v kriisi pitäisi kuulua kaikille tuossa vaiheessa elämää. Mitä saanut aikaiseksi ja mitä vielä tekisi. Sillä Sofiakin käy jo 40 ikävuotta....hän oli yli 30v eli käy 40 ikävuotta silloin.
Kuten Stefan ja Martinakin mutta heillä on kodit ammatit lapset. Sofiana miettisin nyt muuta. Vähän pysyvämpiä juttuja elämäänsä.
Stefanille ottaa koville sillä tuo määrä juhlintaa ei ole enää juhlintaa. Se on lähinnä tapa jo. Mutta miksi?? Eikö arki Sofian kanssa riitä?
Kuhan kokeilee miltä ois tuntunut olla tuossa puvussa
Kaunis hääpuku Marttina kaunis niinkuin ammatti malli konsanaan.💞
Vai olisko toi ollut M tuleva hääpuku, joka saatu sponssina? Häitä ei tullut niin jotenkin pukua piti mainostaa, joten tehty tämä häädieettimainoas?
Sitten on hyvä pitää mekko tallessa. Aina löytyy joku Arto Länsman jostain, joka ainakin maksua vastaan suostuu naimisiin. Löysihän Maisakin it-miljonäärin, joka paljastui juntiksi myyntimieheksi. Ja Jassulla on Aussi-miljonäärin jälkeen oululainen kiinteistönvälittäjä, joka on sitäpaitsi oikea LKV-tutkinnon suorittanut, eli ei voi olla täysin tyhjäpää.
Kyllä vanha marsu häät saa halutessaan, avioliiton jatkuminen voi olla haaste. Toni Nieminen todennäköisesti suostuu naimisiin ja laittaa muksunkin alulle. Tonilla on nyt kesätyö ja sen jälkeen varmat tulot Kelasta. Lisäksi hän on urheilija, jolla on oikeasti kansainvälisen tason saavutuksia.
Pukuhan näytti siltä Niskasen suunnittelemalta ”nyt jänskättää, ihan melkein tänä kesänä naimisiin”puvulta muutama kesä sitten.
Pitihän se kolttu saada jotenkin julkisuuteen, kun Sofiallekkin povataan kesähäitä.
Kolkolta näytti ”morsian” mulkoiluineen.
Voihan sitä toki mainostaa ”kroppa morsiuskuntoon”treenejä näin kotikutoisestikin—kokonaan toinen juttu on tehoaako se.
Miksi rapsuttaa takapuoltaan hääpuvussaa ! Parasta viihdettä nämä sekopäät.
Sulhanen talutetaam alttarille huumattuma ja säkki päässä, aamulla hääyön jälkeen totuus paljastuu 😁
Nyt ihana Mara otti käyttöön viimeisen oljenkorren, toki sulhasen pankkitilin saldon riittävyys täytyy olla varmistettu ennen Papin aamenta tai muuten seuraa pikaero.
Martinan dieetti-ohjeilla ei kukaan pääse naimisiin. Sulho karkaa toisen kanssa morsiammen kiduuttaessa itseään.
Tämä 😂😂! Samaa olen miettinyt! Martan pitäisi ottaa ohjelmistoon "näin karkoitat miehen kun miehen" valmennus😂😂.
Oli kyllä pelottava golgatan Olga tossa hääpuku hiippailuvideossa, tuli ihan punkkilaahus mieleen,kun muija lakaisi koltun laahuksella pitkin nurmia.
Heittäytyi vielä maata kellottamaan kedolle, kuka tekee punkkitarkastuksen ja poistaa lainapuvusta ruohotahrat?
Onkohan taas ihan omasta päästä toi mainospläjäys?
Hyvässä muistissa on se kirjanjulkkari venyttely keväältä, sekin oli samaa laatukamaa.
Se kirjanjulkkari-seksitanssi painii kyllä ihan omassa sarjassaan...
Se oli kyllä unohtumaton elämys,mutta hyvänä kakkosena tulee tää morsiuspuku hiiviskely kesäisessä metsässä.
Siis oikeesti kuka mies ton huolii? Tiedossa ongelmia, ongelmia, ongelmia...hankala ihminen ja kaupan päälle pääsee lasten ja koiranhoitajaksi...Ei kiitos!
Kymmeneltä nukkumaan ja treenejä joka päivä huudon siivittämänä.
Päihteetön täytyy olla myös,että voi olla kuskina kun Martina remeltää terasseilla.
Rahaa pitää olle rutkasti ja kartanot stadin keskustassa, Hangon rantabulevardilla, Levillä ja Espanjassa—vähempi ei riitä ,tälle luxukseen muiden maksamana tottuneelle keski-ikää lähestyvälle seireenille, joka tuo suhteeseen vai maksamattomat ulos-otot ja tuulenhuuhtoman persuksen, joka sekin on hippasen valahtanut.
Jos nainen pitää ennalta ostettua hääpukua ja hiukka fillistelee eli rahoille vastinetta kun ei muuta käyttöä nyt sillä ole niin so what