Suomalainen tietokirjailija Petteri Järvinen vaatii keskusrikospoliisia ja Kyberturvallisuuskeskusta viimein aloittamaan tutkinnat OneCoinista. Kauan ovat hämärämiehet mellastaneet yksinkertaisten ihmisten rahoilla, Siis oikeilla rahoilla, Euroilla.
Pian tunkittajien lipevä hymy muuttuu irvistykseksi. Koppiin koko klaani! Omaisuus takavarikkoon. Oikeus voittaa aina .
OneCoin tutkintaan pian
10
98
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä on erittäin hyvä uutinen!
Liian pitkään suomessa ovat tämän törkeän huijauksen kaikki tunnusmerkit täyttävän ”liiketoiminnan” jäsenet elvistelleet rahoillaan ja jatkaneet toimintaansa vaikka ovat olleet erinomaisen hyvin tietoisia siitä, mikä homman nimi on.
Erittäin hyvä uutinen! - Anonyymi
Komppaan 100% tätä uutista myös!
Ja kaikki mahdollinen tuki tuolle hankkeelle.
Jonkunhan pitää tuo tehdä, koska aivopestyt jäsenet eivät sitä tee vaan nuolevat haavojaan tuvan nurkassa hiljaa mököttäen kohtaloonsa alistuen. Säälittävää.
Osa pyramidin huipulla teki todella suuria rahoja, miljoonia.
Ja keskikasti myös kun alin taso huijauksessa menetti osa vähemmän ja osa tosi paljon.
Raukat uskoivat kaikkia valheita ja sepitteitä kun ne oli vähänkin uskottavaan muotoon naamioitu. Normaalit ihmiset eivät tuohon huuhaahan sotkeutuneet, hyvä niin.
Kunhan nyt viranomaiset puuttuvat kovalla kädellä tähän vääryyteen, niin paljon se on saanut tuhoa aikaan ja pilannut monen elämän. - Anonyymi
Huijareilta on haettava huijauksella saadut Ferrarit ym. pois ja valtion realisoitava se omaisuus korona kriisin jälkihoitoon.
- Anonyymi
Myös Lambot, Jaguarit ja Bentleyt pois huijareilta!
Ei ole oikein, että saa tahallaan huijata prkl!
- Anonyymi
Ongelma on siinä että suomen poliisi on kädetön ja uusavuton. Eivät saaneet todisteita edes muijansa ryöstömurhanneen sianporsaan, Millan, ex-miestä vastaan vaikka porsas myönsi kaiken. Miten voi olettaa että samat tumpelot osaisivat suorittaa esitutkinnan bulgarian mustalaisrosvoista?
- Anonyymi
"Havaintoja digimaailmasta" - mies Järvinen kyllä toimittaa kaikki faktat pöytään ja ON 100% luotettavaa tietoa.
Jos niillä tiedoilla ei prosessi käynnisty niin johan on kumma! Uhrit ansaitsevat oikeutta! - Anonyymi
Olikohan murhaaja mukana jossain steroidiporukan sisäpiirissä kun noin vähällä pääsi? Anaboliset steroidit ovat tavallaan samanlaista kusetusta kuin verkostomarkkinointi, enemmän haittoja kuin hyötyjä.
- Anonyymi
Faktaa OneCoinista.
"ONECOIN EI OLE HUIJAUS.
SBS-Legal-sivuston mukaan Augsburgin käräjäoikeus julisti 9. kesäkuuta 2020 ensimmäisen tuomion rikosasioissa OneCoinin markkinointijärjestelmään liittyen. Oikeudenkäynnissä kaksi syytettyä, jotka työskentelivät OneCoinin myyntikumppaneina, VAPAUTETTIIN.
Käräjäoikeus antoi lausuntonsa myös OneCoin-markkinointijärjestelmän hyväksyttävyydestä, mikä tarkoittaa, että OneCoin EI OLE PYRAMIDI."Jaa, kyllä USA:ssa tilanne on toinen. Onecoin on todettu kusetukseksi ja Rujan veli Konstantin on laulanut kuin laululintu päästäkseen joskus elävänä vankilasta. Ilman sitä tuomio olisi ollut > 100 vuotta. Konsta on itse sanonut että onecoin on huijaus.
Että tässä lisää faktaa onecoinista!
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHHAAAAAAA
Poijjaat!! Taasen!Vielä lisää nyt kun näin MAAJOHTAJAN kommentin toisaalla. Hän sanoo että "Konsta tekee yhteistyötä USA:n viranomaisten kanssa". Kyllä, tämä pitää paikkansa. Kannattaa laulaa kaikki tietämänsä jotta pääsisi joskus vapaaksi vankilasta.
Kumma kun MAAJOHTAJA ei kommentissaan todennut Konstasta muuta kuin tuon ylläolevan. Hänen pitäisi tietää minkä takia Konsta on pidätetty ja hänen pitäisi tietää mistä häntä epäillään ja syytetään. Ja hänen pitäisi tietää mitä Konsta on julkisuudessa sanonut onecoinista ja sisarestaan yms. Kummallista tosiaan.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAAAA
Poijjaat!! Taasen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2283945Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1391418
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein126925- 77909
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37900Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!288759Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8757J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61736