Hölkkäsuoralla taas aivottomat riehuu

Anonyymi

On taas Hölkkäsuoralla aivottomat apinat jotka syksylläkin riehui aloittaneet älyvapaan leikkinsä. Nyt ovat tuhonneet erään taloyhtiön pihassa lasten leikkivälineitä. Laittaneet sellaiseen kuntoon että jos ei vanhemmat satu huomaamaan niin lapsille voi käydä tosi pahasti. jopa vauvakeinuakin ovat nuo todella lapselliset ikäisekseen tuhonneet.
Ei uskoisi heitä sen ikäisiksi kuin ovat. Ovat ilmeisesti hieman kehityksestä jälkeenjääneitä. Onneksi heidät tiedetään ja taitaa vanhemmille olla iso lasku tulossa, ellei joko vanhemmat tai pojat käy sopimassa miten korvataan.
Pitäkäähän huolta tuollaisista ikäisitään kehityksestä jälkeenjääneistä, ettei joku pieni lapsi vahingoitu vakavasti näiden älyvapaista ideoista.
Muistakaa että pojat tiedetään.

6

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne pojut on menossa muka ylä asteelle syksyllä. Jotkut lapset ei kehity henkisesti saa nähdä miten pärjäävät kun ovat vielä lapsen tasolla.

      • Anonyymi

        Eihän kaikki pekat kehity edes lapsen tasolle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän kaikki pekat kehity edes lapsen tasolle.

        Ei ainakaan nuo ole kehittyneet, olisikohan puutetta vitamiineista vai kotikasvatuksesta?


    • Anonyymi

      Korvasko pojat tekonsa?
      Löysä ranteisten alkoholisti vanhempien syyhän toi on.
      Lapsista sais kyllä vielä jotain .kun Kaivuri Jussi ottas kopin asiasta.
      Töihin pojat pitäs laittaa , on hommaa vaikka kuinka.
      Kun tekee ruumiilista työtä 8-10 tuntia päivässä ei tee mieli muuta kuin ruokaa ja lepoa.

      • Ei käy. Alle 18 v. ei saa teettää kuin 6 h/pv ja sekin vielä ei saa olla vaarallista työtä, jota Kaivuri Jussin työt on poikkeuksetta aina.


      • Anonyymi
        klotoidi kirjoitti:

        Ei käy. Alle 18 v. ei saa teettää kuin 6 h/pv ja sekin vielä ei saa olla vaarallista työtä, jota Kaivuri Jussin työt on poikkeuksetta aina.

        Et näy tuntevan työlainsäädäntöä ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      87
      6050
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      333
      5735
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      54
      4847
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      317
      3709
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      2
      2265
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2182
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      101
      1274
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      9
      998
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      159
      892
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      56
      753
    Aihe